V. Janušaitis 100 m kompleksinio plaukimo rungtyje įveikė per 54,90 sekundės ir užėmė trečią vietą tarp 17-os rungties dalyvių.

Greičiau už lietuvį kvalifikacijoje plaukė tik amerikietis Nicholasas Brunelli (54,07 sek.) bei Darlanas Townsendas (54,22 sek.) iš Pietų Afrikos Respublikos.

G. Titenis 200 m krūtine nuplaukė per 2 minutes 13,73 sekundės ir atrankos varžybose užėmė aštuntą vietą bei pateko į finalą.

Greičiausiai distanciją, kurioje startavo 21 atletas, plaukė vokietis Marco Kochas (2:09,58), ukrainietis Igoris Borysikas (2:09,91) ir japonas Kazuki Otsuka (2:09,99).

Paskutinis kvalifikacinėse varžybose antradienį iš Lietuvių startavęs Rimvydas Šalčius 50 m peteliške nuplaukė per 25,02 sekundės ir užėmė aštuonioliktą vietą tarp 37-ių atletų. Jam iki finalo pritrūko 1,28 sekundės.

Rytiniuose plaukimuose nė vienam iš keturių startavusių Lietuvos atstovų nepavyko įveikti kvalifikacinių varžybų barjero. Arčiausiai finalo buvo G. Titenis. Jis 50 m nuotolį krūtine įveikė per 28,82 sekundės ir užėmė 15-ą vietą tarp 36-ių rungties dalyvių. Iki finalinio aštuntuko jam pritrūko 0,46 sekundės.

100 m plaukimo laisvuoju stiliumi kvalifikacijoje Edvinas Galinis (52,64 sek.) užėmė 39-ą vietą tarp 43 dalyvių.

Moterų varžybose 100 m plaukimo krūtine rungtyje Raminta Dvariškytė (1:10,24) tarp 18 dalyvių buvo 12-a, pagerinusi net 28 metus galiojusį olimpinės čempionės Linos Kačiušytės rekordą, o 100 m peteliške Gritė Apanavičiūtė (1:03, 71) - tarp 30 dalyvių 23-a.