Didžiausiomis staigmenomis šį savaitgalį nustebino 7 atrankos grupės komandos. Stulbinančiu Rumunijos futbolininkų sutriuškinimu pasibaigusios rungtynės Kluže, kur Lietuvos futbolininkai 3:0 sutraiškė aikštės šeimininkus, buvo ne vienintelis šio pogrupio netikėtumas.

Pasaulio vicečempionai Prancūzijos futbolininkai gavo stiprų antausį Vienoje, kur juos įtikinamu rezultatu 3:1 įveikė austrai.

Pasaulio čempionai italai vos išnešė sveiką kailį iš Larnakos, kur Kipro rinktinė lemiamą įvartį praleido tik per pridėtą rungtynių laiką.

Sunkiai išsigelbėjo dvikovoje su estais, kadaise futbolo tradicijomis garsėjusi Belgijos komanda. Netikėtomis lygiosiomis baigėsi Albanijos ir Švedijos rungtynės Tiranoje bei Norvegijos ir Islandijos susitikimas Osle.

Mūsų „broliai“ latviai išvykoje 2:1 įveikė rumunų „brolius“ moldavus. Kaimynams lenkams nepavyko išsaugoti greitai įgytos minimalios pergalės namų dvikovoje su slovėnais.

Po pirmojo kėlinio Barselonoje „savo palydos“ tribūnų nušvilpta Anglijos komanda antrame kėlinyje po dviejų Joe Cole‘o įvarčių išraškė kuklią pergalę susitikime su nykštukinės Andoros reprezentantais.

Anglų kaimynai škotai šį atrankos ciklą pradėjo dar mažiau įspūdingai. Juos Skopjėje 1:0 įveikė Makedonijos komanda, pirmavusi nuo 5–osios rungtynių minutės.

Oficialiuose turnyruose debiutavusi Juodkalnijos rinktinė namuose nenusileido grėsmingai kaimynei Bulgarijai. Atkakli Balkanų ekipų kova baigėsi rezultatu 2:2. Nors svečiai pirmąjį įvartį įmušė jau 11 minutę, rungtynių pabaigoje jiems, likusiems dešimtyje, teko gelbėtis, išlyginant rezultatą antrąją pridėto laiko minutę.

Dar vienoje kaimynų dvikovoje Lvove ukrainiečiai išplėšė pergalę prieš baltarusius, įmušę vienintelį įvartį po to kai paskutinę mačo minutę 11 metrų baudinį realizavo Andrejus Ševčenko.

Varžybų Europos zonoje rezultatai:

1 grupė

Malta – Portugalija 0:4 (0:1)

Įvarčiai: 25 min. Brianas Saidas (į savo vartus), 61 min. Hugo Almeida, 71 min. Simao, 78 min. Nani.

Vengrija – Danija 0:0

Albanija – Švedija 0:0

2 grupė

Moldova – Latvija 1:2 (0:2)

Įvarčiai: 76 min. Serghejus Alexeevas; 8 min. Girtis Karlsonas, 22 min. Vitalijus Astafjevas.

Izraelis – Šveicarija 2:2 (0:1)

Įvarčiai: 73 min. Yossis Benayounas, 90 min. Benas Saharas; 45 min. Hakanas Yakinas, 56 min. Blaise‘as N‘Kufo.

Liuksemburgas – Graikija 0:3 (0:2)

Įvarčiai: 36 min. Vasileios Torosidis, 45 min. Theofanis Gekas, 77 min. Angelos Charisteas (11 m. baudinys).

3 grupė

Slovakija – Šiaurės Airija 2:1 (0:0)

Įvarčiai: 46 min. Martinas Škrtelas, 70 min. Marekas Hamšikas; 81 min. Janas Durica (į savo vartus).

Lenkija – Slovėnija 1:1 (1:1)

Įvarčiai: 17 min. Michalas Žewlakowas (11 m.baudinys); 35 min. Zlatko Dedičius.

4 grupė

Lichtenšteinas – Vokietija 0:6 (0:1)

Įvarčiai: 21 ir 48 min. Lukasas Podolskis, 65 min. Simonas Rolfesas, 66 min. Bastianas Schweinsteigeris, 76 min. Thomas Hitzlspergeris, 87 min. Heiko Westermannas.

Velsas – Azerbaidžanas 1:0 (0:0)

Įvartis: 83 min. Samuelis Vokesas.

5 grupė

Ispanija – Bosnija ir Hercegovina 1:0 (0:0)

Įvartis: 57 min. Davidas Villa.

Armėnija – Turkija 0:2 (0:0)

Įvarčiai: 60 min. Tuncayus Sanli, 78 min. Semihas Senturkas.

Belgija – Estija 3:2 (1:0)

Įvarčiai: 40 ir 80 min. Wesley‘s Sonckas, 75 min. Stevenas Defouras; 57 min. Sergejus Zenjovas, 93 min. Andresas Operas.

6 grupė

Kroatija – Kazachstanas 3:0 (2:0)

Įvarčiai: 13 min. Niko Kovačas, 36 min. Luka Modričius, 79 min. Mladenas Petričius.

Ukraina – Baltarusija 1:0 (0:0)

Įvartis: 90 min. Andrejus Ševčenko (11 m. baudinys).

Andora – Anglija 0:2 (0:0)

Įvarčiai: 49 ir 55 min. Joe Cole‘as.

7 grupė

Rumunija – Lietuva 0:3 (0:1)

Įvarčiai: 32 min. Marius Stankevičius, 70 min. Saulius Mikoliūnas, 86 min. Mindaugas Kalonas.

Austrija – Prancūzija 3:1 (2:0)

Įvarčiai: 8 min. Philippe‘as Mexes (į savo vartus), 41 min. Rene Aufhauseris, 72 min. Andreas Ivanschitzas (11 m. baudinys); 61 min. Sidney‘us Govou.

Serbija – Farerų salos 2:0 (1:0)

Įvarčiai: 31 min. Jonas Roius Jacobsenas (į savo vartus), 88 min. Nikola Žigičius.

8 grupė

Kipras – Italija 1:2 (1:1)

Įvarčiai: 29 min. Efstathios Aloneftis; 8 ir 92 min. Antonio Di Natale.

Juodkalnija – Bulgarija 2:2 (0:1)

Įvarčiai: 62 min. Mirko Vučiničius, 81 min. Stevanas Jovetičius (11 m. baudinys); 11 min. Stilianas Petrovas, 92 min. Blagojus Georgijevas.

Gruzija – Airija 1:2 (0:1)

Įvarčiai: 92 min. Levanas Kenia; 13 min. Kevinas Doyle‘as, 70 min. Glenas Whelanas.

9 grupė

Norvegija – Islandija 2:2 (1:1)

Įvarčiai: 36 min ir 50 min. Steffenas Iversenas (pirmas po 11 m. baudinio); 39 min. Heidaras Helgusonas, 69 min. Eiduras Gudjohnsenas.

Makedonija – Škotija 1:0 (1:0)

Įvartis: 5 min. Ilco Naumoskis.

Futbolo portalo ivartis.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be žodinio ar raštiško ivartis.lt administracijos sutikimo neleidžiama.