Blankiose rungtynėse kamuolio valdymo persvarą turėjo Ispanijos futbolininkai, tačiau jiems niekaip nepavyko "pramušti" patikimai besigynusių pasaulio čempionų gynybos.

Nugalėtojas nepaaiškejo nei per pagrindinį, nei per pridėtą laiką.

11 metrų baudinių serijos didvyriu tapo Ispanijos rinktinės vartininkas Ikeras Casillas atrėmęs du italų smūgius ir išvedęs ispanus į pusfinalį. I. Casillas buvo pripažintas geriausiu rungtynių žaidėju.

Po šio susitikimo tapo aiškios visos Europos futbolo čempionato poros - Vokietijos futbolininkai žais su turkais, Ispanijos rinktinė susitiks su Rusijos vienuolike.

Rungtynės

Rungtynės prasidėjo atsargiu žaidimu. Ispanai pamažu perėmė iniciatyvą ir ilgiau kontroliavo kamuolį, tačiau pirmąją kiek pavojingesnę progą sukūrė italai - 19 min. po M. Ambrosini perdavimo iš krašto galva į vartus smūgiavo S. Perrotta, tačiau I. Casillas nesunkiai kamuolį sugavo.

25 min. gana pavojingai baudos smūgį atliko D. Villa, tačiau stipriai smūgiuotą kamuolį sugavo G. Buffonas.

Kėlinio pabaigoje žaidimas kiek suaktyvėjo ir komandos apsikeitė pavojingais momentais.

36 min. po A. Cassano perdavimo galėjo pasižymėti L. Toni, tačiau Italijos rinktinės puolėjo galva smūgiuotas kamuolys pataikė į varžovą.

Netrukus pavojus kilo jau prie Italijos rinktinės vartų - D. Silvos iš toli smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia virpsto.

Pirmajame kėlinyje nė vienai komandai nepavyko sukurti šimtaprocentinių progų ir rezultatas išliko nepakitęs - 0:0.

Antrojo kėlinio pradžioje italai suklydo savo baudos aikštelėje, tačiau D. Silvos smūgį blokavo G. Chiellini.

60 min. sumaištimi Ispanijos rinktinės baudos aikštelėje vos nepasinaudojo ką tik aikštėje pasirodęs M. Camoranesi, tačiau paskutiniu momentu komandą išgelbėjo I. Casillas.

80 min. iš toli stipriai smūgiavo M. Senna. B. Buffonas pagavo kamuolį, tačiau išleido jį iš rankų ir kamuolys atsitrenkė į virpstą. Antruoju bandymu Italijos vartininkas nesuklydo ir kamuolį sugavo.

Per pagrindinį laiką nė vienai komandai taip ir nepavyko sukurti ko nors itin pavojingo ir pagrindinis laikas baigėsi be įvarčių 0:0 ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Pirmojo pratęsimo pradžioje pavojingai smūgiavo D. Silva, tačiau kamuolys praskriejo greta virpsto.

Netrukus savo meistriškumą teko demonstruoti I. Casillui - galva smūgiavo A. Di Natale, tačiau Ispanijos vartininkas kamuolį nukreipė virš vartų.

Antrajame pratęsime nugalėtojas taip pat nepaaiškėjo ir komandos santykius aiškinosi 11 metrų baudinių serijoje.