Tai Edvinas Krungolcas, Andrejus Zadneprovskis, Laura Asadauskaitė ir Donata Rimšaitė“.

Pagal UIPM griežtas taisykles, Pekino žaidynėse dalyvaus 36 vyrai ir 36 moterys, o vienai valstybei gali atstovauti tik po du sportininkus.

E. Krungolcas olimpinį kelialapį iškovojo, kai 2007 metais laimėjo Pasaulio taurės varžybas, o A. Zadneprovskis olimpiečiu tapo, nes pasauliniame reitinge užima antrąją vietą (į olimpiadą patenka 1-7 reitingo vietas užimantys penkiakovininkai).

Tuo tarpu pirmasis iš lietuvių šią teisę užsitikrinęs Tadas Žemaitis (5-oji vieta 2007 m. Europos čempionate), liko už rinktinės borto.

Jei daugiau negu du vienos šalies penkiakovininkai iškovoja teisę dalyvauti olimpiadoje, nacionalinė federacija sprendžia, kam atitenka tokia garbė.

„Jei, neduok Dieve, kuris nors iš mūsų rinktinės vyrų staiga susilaužytų koją, T. Žemaitis jau negalėtų traumuoto komandos draugo pakeisti, nes neturi UIPM suteikiamos olimpinės licencijos“, - DELFI situaciją aiškino V. Kalininas.

Lietuvos rinktinės atstovė L. Asadauskaitė teisę startuoti olimpiadoje užsitikrino 2007 metų pasaulio čempionate iškovojusi bronzos medalį, o D. Rimšaitė – pagal pasaulinį reitingą.

Nors lietuvė šiuo metu pajėgiausiųjų planetos penkiakovininkų sąraše užima 10 vietą, aukščiau mūsiškės esančios konkurentės išnaudojo olimpines kvotas pagal kitus kriterijus.

UIPM birželio 30 d. galutinai paskelbs, kam atitenka likusios laisvos olimpinės kvotos.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.