Itin reikalingas pergales iškovojo tokie favoritai kaip Portugalija, Italija, Prancūzija, Anglija, Ispanija, svarbius taškus prarado Suomija, Serbija bei Turkija, o didžiausią staigmeną pateikė Liuksemburgas.

Sėkminga diena buvo be diskvalifikuoto trenerio Luizo Felipe Scolari žaidžiantiems Portugalijos futbolininkams - jie Bruno Alveso bei Hugo Almeida įvarčių dėka svečiuose įveikė Azerbaidžainą ir nutraukė trijų lygiųjų seriją, o taip pat sulaukę ir palankių rezultatų kitose A grupės rungtynėse susigrąžino antrą vietą grupėje.

Abu portugalams palankūs rezultatai buvo "sausi" - Belgija nulinėmis lygiosiomis baigė dvikovą su į trečią poziciją nukritusia Suomija, o Serbija išvykoje nesugebėjo įmušti pastaruoju metu pakiliai žaidžiančiai Armėnijos rinktinei.

Keturių taškų persvarą prieš artimiausius persekiotojus išlaikė Lenkija, tačiau tai padarė toli gražu ne be vargo. Mače su Kazachstanu namuose lenkai buvo priversti vytis varžovus - svečiai 20 minutę išsiveržė į priekį po Dimitrijaus Bjakovo tikslaus smūgio į vartų kampą.

Po pertraukos Varšuvos "Legia" stadione rungtynės buvo trumpam sustabdytos, bet ne dėl lenkus Lietuvoje itin pagarsinusių riaušių - tiesiog buvo sugedęs apšvietimas. Šią problemą ištaisius Lenkijos rinktinė vos per dešimt minučių sugebėjo ne tik atsitiesti, bet ir užsitikrinti pergalę, nes net tris kartus pasižymėjo "Racing Santander" puolėjas Ebi Smolarekas. Mačas taip ir baigėsi Lenkijos pergale rezultatu 3:1.

Vis dėlto bene atkakliausiai kova dėl pirmųjų dviejų vietų, kurios leistų dalyvauti Europos čempionato finaliniame etape, vyksta B grupėje. Įspūdingą žygį joje pratęsė ir pirmąją poziciją išsaugojo Škotijos komanda, kuri šį kartą privertė pasiduoti Ukrainą.

Jau per pirmas dešimt minučių škotai įgijo dviejų įvarčių persvarą, ir nors Andrijui Ševčenkai buvo pavykę rezultatą sušvelninti, kaip ir susitikime su Lietuva Glazgo "Hampden Park" stadione susirinkusių žiūrovų džiaugsmui pergalę rezultatu 3:1 įtvirtino Jameso McFaddeno įvartis.

Tačiau iki išsvajotos kelionės į Austriją ir Šveicariją škotams greičiausiai dar gerokai paplušėti, nes jiems į nugarą kvėpuoja dvi stipriausios 2006 metų Pasaulio čempionato komandos. Antra žengia Italija, kuri po Andrea Pirlo ir Fabio Grosso įvarčių palaužė Gruziją, o trečią poziciją užima Prancūzija, neturėjusi didesnio vargo su Farerų salų rinktine išvykoje.

Prancūzams, kurie trečiadienį namuose susitiks su Lietuva, du įvarčius pelnė Karimas Benzema, po vieną - Nicolas Anelka, Hatemas Ben Arfa, Jerome Rothenas ir Thierry Henry, kuris savo šalies rinktinės rezultatyviausiųjų sąraše su 41 įvarčiu pasivijo buvusį legendinį žaidėją ir dabartinį UEFA prezidentą Michelį Platini.

C grupės varžybose link tikslo artėja Europos čempionų titulą ginantį Graikijos rinktinė, kuri po atkaklios kovos savo aikštėje 3:2 palaužė dešimčia žaidusius Bosnijos ir Hercegovinos futbolininkus ir padidino persvarą prieš Moldovoje tik lygiosiomis 1:1 sužaidusią Turkiją iki keturių taškų. Trečiame mače Vengrija namuose 2:0 nugalėjo Maltą ir atsirevanšavo už netikėtą nesėkmę praėjusių metų spalį.

Mažiausiai intrigos liko D grupėje, kur Vokietijai užsitikrinti vietą Europos čempionato finaliniame etape, šalia kaimynių turnyro šeimininkių Austrijos ir Šveicarijos, užteko lygiųjų svečiuose su Airija. Pastarajai komandai po tokio rezultato užimti antrąją vietą liko tik teorinės galimybės - airius nuo Čekijos skiria penki taškai ir jie dar yra sužaidę rungtynėmis mažiau.

Kovoje dėl garbės ir ketvirtosios vietos po 13 taškų turi Slovakija, kuri pasigerino įvarčių santykį 7:0 sutrypdama San Mariną, ir Kipras, sugebėjęs antrajame kėlinyje atsitiesti bei nokautavus Velsą trimis įvarčiais laimėti rezultatu 3:1.

Vietą Europos čempionato pagrindiniame turnyre beveik užsitikrino ir Kroatija, kuri po vienintelio brazilų kilmės puolėjo Eduardo įvarčio antrojo kėlnio pradžioje nugalėjo Izraelį ir jau aštuoniais taškais lenkia maču mažiau sužaidusią Rusijos rinktinę.

Matematiškai įtvirtinti kroatų kelialapį į čempionatą susitikime su rusais trečiadienį galės Anglijos rinktinė, kuri savo ruožtu šeštadienį namuose nesunkiai 3:0 laimėjo prieš Estiją. Visi trys įvarčiai buvo įmušti pirmajame kėlinyje - 11-ą minutę nesėkmingai sužaidus vartininkui Martui Poomui pasižymėjo Shaunas Wrightas-Phillipsas, 32-ą minutę į savo vartus galva įsimušė Panevėžio "Ekrano" gynėjas Taavi Rahnas, o dar po akimirkos padedamas rikošeto įmušė Wayne'as Rooney.

F grupėje tęsiasi dvivaldystė. Kiek geresnėje pozicijoje iš lyderių yra svečiuose Lichtenšteiną be didesnio vargo nugalėjusi Švedija, tuo tarpu Ispanija yra surinkusi vienodai taškų, tačiau sužaidusi vieneriomis rungtynėmis daugiau.

Nepaisant to, ispanų gerbėjams yra pagrindo džiūgauti - Luiso Aragoneso auklėtiniai iš kovos dėl bilieto į finalinį turnyrą galutinai išstūmė Daniją. Varžovų aikštėje žaidusius ispanus 14-ą minutę smūgiu išvedė gana netikėtai į rinktinę L. Aragoneso pakviestas Raulis Tamudo, o likus penkioms minutėms iki pertraukos po pastarojo perdavimo įmušė gynėjas Sergio Ramosas.

Antrajame kėlinyje Ispaniją kartą gelbėjo virpstas, o neretai - puikiai žaidęs vartininkas Ikeras Casillasas, kol galų gale Danijai 87-ą minutę įvartį pelnė Jonas Dahlis Tommasonas. Tačiau paskutines danų viltis netrukus tolimu smūgiu nubraukė Ispanijos rinktinės debiutantas Albertas Riera - rezultatu 3:1 laimėjo svečiai.

Danai su 14 taškų liko ketvirtoje vietoje, o trečią su 16 užima Šiaurės Airijos komanda, kuri yra sužaidusi rungtynėmis mažiau už Ispaniją, tačiau dar turės išvykoje susitikti su abiem lyderiais, o taip pat namuose bandyti įveikti danus.

Trečią pergalę kvalifikaciniame turnyre į savo sąskaitą įsirašė Latvijos rinktinė, kuriai pavyko antrą kartą nugalėti Islandiją ir pakilti į penktą vietą. Namuose žaidę islandai pirmavo po Eiduro Gudjohnseno įvarčio, bet per devynioliką pirmojo ir antrojo kėlinio minučių latviai įmušė net keturis įvarčius - dar vienas E. Gudjohnseno tikslus nebeišgelbėjo Islandijos nuo pralaimėjimo.

Viena įdomiausių dienos dvikovų vyko Konstancoje, kur Rumunijos rinktinė priemė Olandiją. Pirmajame kėlinyje arčiau tikslo buvo "oranžiniai", bet po kampinio Wilfredas Bouma pataikė į skersinio viršutinę dalį, o kiek vėliau Ruudo van Nistelrooy smūgį atrėmė vartininkas Bogdanas Lobontas.

Po pertraukos aktyvesni jau buvo rumunai ir olandų vartininkui Maartenui Stekelenburgui teko atmušti Adriano Mutu iš toli smūgiuotą kamuolį. 71-ą minutę buvo įmuštas pirmasis ir vienintelis mačo įvartis - po Christiano Chivu pakelto baudos smūgio M. Stekelenburgas puikiai apsigynė nuo Paulo Codrea atakos galva, bet pirmas prie kamuolio suskubęs Dorinas Goianas pasiuntė jį į vartus.

Marco van Basteno treniruojami olandai galėjo išplėšti lygiąsias pačioje susitikimo pabaigoje, bet po Clarence'o Seedorfo baudos smūgio B. Lobontui atmušus kamuolį Rafaeliui Van der Vaartui, pastarasis pataikė į virpstą.

Rumunija laimėjo minimalia persvara ir išliko viena iš trijų komandų, kurios dar nepatyrė pralaimėjimo. Tuo tarpu antrą vietą užimančius olandus komandoms likus sužaisti po trejas rungtynes nuo Bulgarijos toliau skiria du taškai.

4-5 vietas toliau užima be įvarčių sužaidusios Slovėnija ir Albanija, o bene didžiausia dienos staigmena užfiksuota kaimyninėje Baltarusijoje, kur šeimininkai patyrė apmaudų pralaimėjimą mažojo Liuksemburgo rinktinei.

Pergalę, kuri buvo apskritai komandai pirmoji nuo 1995-ųjų metų, ir nutraukė net 55 iš eilės pralaimėjimų seriją Europos čempionato atrankos varžybose, liuksemburgiečiams smūgiu galva penktą pridėtinio laiko minutę įmušė Fonsas Leweckas.

Kitas 2008 metų Europos čempionato atrankos varžybų turas bus žaidžiamas ateinantį trečiadienį, spalio 17 dieną, o paskutiniai du turai vyks lapkričio 17 ir 21 dienomis. Finalinis stipriausių Senojo žemyno rinktinių turnyras vyks kitų metų gegužę Austrijoje ir Šveicarijoje.

Šeštadienio atrankos rungtynių statistika:

A grupė

Belgija 0 - 0 Suomija

Lenkija 3 - 1 Kazachstanas

20' [0 - 1] Dmitriy Byakov

55' [1 - 1] Euzebiusz Smolarek

64' [2 - 1] Euzebiusz Smolarek

65' [3 - 1] Euzebiusz Smolarek

Azerbaidžanas 0 - 2 Portugalija

12' [0 - 1] Bruno Alves

45' [0 - 2] Hugo Almeida

29' Aslan Kerimov (Azerbaidžanas) pašalintas iš aikštės

Armėnija 0 - 0 Serbija

Turnyrinė lentelė:

(Vieta, komanda, žaista, laimėta, lygiosios, pralaimėta, įvarčiai, taškai)

Italija 2 - 0 Gruzija

44' [1 - 0] Andrea Pirlo

84' [2 - 0] Fabio Grosso

Farerų salos 0 - 6 Prancūzija

7' [0 - 1] Nicolas Anelka

8'[ 0 - 2] Thierry Henry

49' [0 - 3] Karim Benzema

64' [0 - 4] Jerome Rothen

79' [0 - 5] Karim Benzema

90' [0 - 6] Hatem Ben Arfa

Škotija 3 - 1 Ukraina

4‘ [1 - 0] Kenny Miller

10' [2 - 0] Lee McCulloch

24' [2 - 1] Andriy Shevchenko

68' [3 - 1] James McFadden

Vengrija 2 - 0 Malta

34' [1 - 0] Robert Feczesin

77' [2 - 0] Daniel Tozser

Moldova 1 - 1 Turkija

11' [1 - 0] Viorel Frunza

62' [1 - 1] Umit Karan

Graikija 3 - 2 Bosnija ir Hercegovina

10' [1 - 0] Angelos Charisteas

54' [1 - 1] Mirko Hrgovic

57' [2 - 1] Theofanis Gekas

72' [3 - 1] Nikos Liberopoulos

90' [3 - 2] Vedad Ibisevic

55' Mirko Hrgovic (Bosnija ir Hercegovina) pašalintas iš aikštės

Slovakija 7 - 0 San Marinas

24' [1 - 0] Marek Hamsyk

32' [2 - 0] Stanislav Sestak

37' [3 - 0] Marek Sapara

51' [4 - 0] Martin Skrtel

54' [5 - 0] Filip Holosko

57' [6 - 0] Stanislav Sestak

76' [7 - 0] Jan Durica (11m.)

Kipras 3 - 1 Velsas

21' [0 - 1] James Collins

59' [1 - 1] Yiannakis Okkas

67' [2 - 1] Yiannakis Okkas

79' [3 - 1] Constantinos Charalambides

Anglija 3 - 0 Estija

11' [1 - 0] Shaun Wright-Phillips

32' [2 - 0] Taavi Rahn (į savo vartus)

33' [3 - 0] Wayne Rooney

Kroatija 1 - 0 Izraelis

52' [1 - 0] Eduardo Da Silva

Islandija 2 - 4 Latvija

4' [1 - 0] Eidur Gudjohnsen

27' [1 - 1] Oskars Klava

31' [1 - 2] Jurijs Laizans

37' [1 - 3] Maris Verpakovskis

46' [1 - 4] Maris Verpakovskis

52' [2 - 4] Eidur Gudjohnsen

Lichtenšteinas 0 - 3 Švedija

19' [0 - 1] Fredrik Ljungberg

29' [0 - 2] Christian Wilhelmsson

56' [0 - 3] Anders Svensson

Danija 1 - 3 Ispanija

14' [0 - 1] Raul Tamudo

40' [0 - 2] Sergio Ramos

88' [1 - 2] Jon Dahl Tomasson

89' [1 - 3] Albert Riera

Baltarusija 0 - 1 Liuksemburgas

90' [0 - 1] Fons Leweck

Rumunija 1 - 0 Olandija

71' [1 - 0] Dorin Goian

Slovėnija 0 - 0 Albanija