Didžiausios mūsų šalies rinktinės viltys – dukart olimpinis čempionas Virgilijus Alekna ir olimpinė vicečempionė Austra Skujytė – kovojo kamuojami traumų ir į medalininkų gretas nepateko: disko metikas liko ketvirtas, o septynkovininkė – šešta.

Kita pretendentė į apdovanojimus – maratono bėgikė Živilė Balčiūnaitė – sekmadienį finišavo 33-ioji, nors pusę distancijos buvo lyderių grupėje. Lietuvės, įveikusios 42 km 195 m nuotolį, rezultatas - 2 valandos 43 minutės ir 28 sekundės.

Pasaulio čempione tapo 35 metų Kenijos stajerė Catherine Ndereba (2 val. 30 min. 37 sek.), sidabrą pelnė Kinijos bėgikė Zhou Chunxiu (2 val. 30 min. 45 sek.), bronzą - japonė Reiko Tosa (2 val. 30 min. 55 sek.).

Malonią staigmeną pateikė Donatas Škarnulis – jis 50 km sportinio ėjimo varžybose užėmė 12-ąją vietą – tai aukščiausia mūsų vyrų ėjikų pozicija per visą Lietuvos lengvosios atletikos istoriją. Pasaulio čempionato debiutanto laikas - 3 valandos 59 minutės ir 48 sekundės.

Iš 54 ėjikų, stojusių į startą, distancijos nebaigė 23: devyni sportininkai buvo diskvalifikuoti, keturiolika pasitraukė iš kovos dėl medalių patys. Nugalėjo australas Nathanas Deakes (3 val. 43 min. 53 sek.), aplenkęs prancūzą Yohaną Dinizą (3 val. 44 min. 22 sek.) bei italą Alexą Schwazerį (3 val. 44 min. 38 sek.).

Moterų 20 km sportinio ėjimo varžybose dalyvavusi Sonata Milušauskaitė distanciją įveikė per 1 valandą 37 minutes 28 sekundes ir finišavo 22-oji tarp 42 sportininkių. Lietuvės rezultatas – prastesnis nei jos geriausias asmeninis pasiekimas šį sezoną (1 val. 32 min 45 sek.).

Aukso medalį iškovojo Europos vicečempionė rusė Olga Kaniskina (1 val. 30 min. 09 sek.), sidabro – kita Rusijos ėjikė Tatjana Šemiakina (1 val. 30 min. 42 sek.), bronzos - ispanė Marija Vaco (1 val. 30 min. 47 sek.). Keturios ėjikės buvo diskvalifikuotos, o penkios, tarp kurių buvo ir planetos čempionė rusė Olimpiada Ivanova bei latvė Jolanta Dukurė, nebaigė distancijos.

Ieties metimo kvalifikacinėse varžybose 25-ąją vietą tarp 33 dalyvių užėmė bei į finalą nepateko Indrė Jakubaitytė. Geriausiu - antruoju bandymu - Lietuvos sportininkė ietį nusviedė 56,16 m bei tarp septyniolikos atrankos varžybų A grupės dalyvių buvo tryliktoji. Geriausias asmeninis I.Jakubaitytės šio sezono rezultatas – 60 m 51 cm.