Vieno pajėgiausių Lietuvos A lygos klubų Panevėžio "Ekrano" ketvirtadienį laukia sunki išduotis - šalies vicečempionai išvykoje turės mušti bent vieną įvartį tam, kad eliminuotų iš tolesnės kovos buksuojančią Oslo "Valerengą".

Pirmoji dvikova Panevėžyje baigėsi ne itin geru šeimininkams rezultatu 1:1, nors svečiai visą antrą rungtynių dalį žaidė dešimčia. "Ekranui" įvartį 45-ąją minutę iš 11 metrų baudinio pelnė saugas Deimantas Bička ir, nors to epizodo metu raudoną kortelę už tyčinę pražangą gavo norvegų gynėjas Danas Thomassenas, antrajame kėlinyje, pasinaudojęs vartininko Arvydo Skrupskio klaida, pusiausvyrą atstatė Freddy Dos Santosas.

Tiesa, Osle į aikštę jau turėtų išbėgti "Ekrano" lyderis Mantas Savėnas, kurio netektis dėl traumos pirmajame mače buvo viena pagrindinių daugelio įvardijamų priežasčių, dėl kurios nepavyko pasiekti pergalės.

Prieš atsakingą dvikovą "Ekrano" strategas Darius Butkus teigė, jog svarbiausia - nedaryti apmaudžių klaidų gynyboje, o to išvengus bus galima siekti pelnyti taip reikalingą įvartį.

"Dvi savaites treniravomės specialiai šiam mačui, - sakė strategas. - Viskas vyksta pagal planą. Vyrai nusiteikę, į komandą grįžo Mantas Savėnas. Jis prieš "Valerenga" tikrai žais. Dar nežinau, kėlinį ar du, bet žais".

"Uždavinys komandai aiškus – mušti įvartį. Vyrams akcentuoju, jog svarbiausia nepraleisti įvarčio ir įmušti patiems. Jei gynyboje nedarysime grubių klaidų, tai įmanoma. "Valerenga" gera komanda, savo čempionate mūsų varžovas praleido itin mažai įvarčių. Tačiau ne daug ir įmušė. Jie žaidžia gerą gynybinį futbolą, tačiau neklystančių nėra. Mes – mušanti komanda. Progų bus, tereikės jas išnaudoti.

"Be abejo, bus sunku. Jiems lengva irgi nebus. Daug nulems pirmasis įmuštas įvartis. Klausimas, į kuriuos vartus jis įkris?",- retoriškai baigė D.Butkus.

Marijampolėje vietos "Sūduva" sieks antrą kartą klubo istorijoje peržengti Bergeno "Brann" barjerą.

Norvegijos vicečempionas ir dabartinis čempionato lyderis Bergeno "Brann" - puikiai pažįstamas varžovas Marijampolės sirgaliams. Prieš penkerius metus debiuotami Europos taurių turnyruose marijampoliečiai nugalėjo tiek išvykoje, tiek namuose vienodu rezultatu 3:2.

Pirmosios rungtynės Bergene vyko labai lietingu oru. Beveik visą dvikovą dominavę norvegai pirmavo 2:0 po gynėjo Armanno Bjornssono ir puolėjo Robbie Winterso įvarčių, tačiau 56-ą minutę vilties įvartį nuo 11 metrų žymos įmušė brazilas Negreiroras.

Šis įvartis reiškia, jog dabar "Sūduvai" namuose užtenka minimalios pergalės tam, kad patektų į kitą etapą dėl svečiuose įmušto įvarčio. Priešingu atveju, norint išvengti 11 metrų baudinių loterijos, Marijampolės klubui reikalinga pergalė dviejų įvarčių skirtumu.

"Sūduvos" atstovas spaudai Arūnas Reinikis EuroFootball.lt tvirtino, jog visi žaidėjai, išskyrus jau seniai traumą patyrusį Sergejų Kozyuberdą bei trims rungtynėms diskvalifikuotą brazilą Willerą, rungtyniauti galės. Tuo tarpu "Sūduvos" vyriausiasis treneris Algimantas Gabrys šiose rungtynėse teigė sieksiantis teigiamo rezultato.

Futbolo portalo EuroFootball.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip perduoti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be žodinio ar raštiško EuroFootball.lt administracijos sutikimo griežtai draudžiama.