Bene įdomiausias dienos susitikimas vyko Londono "Wembley" stadione, kur susikovė senos priešininkės - Anglija ir Vokietija. Jau devintą mačo minutę į priekį po Micah Richardso reido ir tikslaus perdavimo anglus išvedė Frankas Lampardas, tačiau kėliniui įpusėjus po vartininko Paulo Robinsono klaidos rezultatą išlygino Kevinas Kuranyi.

Antrą, ir kaip vėliau paaiškėjo, pergalingą įvartį vokiečiams 40-ą minutę galingu smūgiu pelnė debiutantas Christianas Panderis. Įdomu tai, kad savo paskutines rungtynes senajame "Wembley" stadione anglai taip pat pralaimėjo vokiečiams, ir tada iš vyriausiojo trenerio posto atsistatydino Kevinas Keeganas.

Dienos sensaciją pateikė Vengrijos rinktinė, kuri namuose 3:1 privertė pasiduoti pasaulio čempionę Italiją. Pirmajame kėlinyje įvarčių pelnyta nebuvo, o antrojo pradžioje italus į priekį išvedė Antonio Di Natale. Tačiau nuo 62-os iki 77-osios minutės italai praleido tris įvarčius ir buvo priversti pripažinti pirmą pralaimėjimą po metų pertraukos.

Netikėtą nesėkmę patyrė ir Pietų Amerikos vicečempionė Argentina, kuri svečiuose nusileido Norvegijai. Nugalėtojams du įvarčius pelnė Johnas Carew, o pralaimėjusių komandai paguodos įvartį įmušė Maxi Rodriguezas.

Panašiu scenarijumi pralaimėjo ir Olandijos rinktinė, kuri taip pat rezultatu 1:2 patyrė nesėkmę mače su Šveicarija. Du įvarčius šveicarams įmušė Tranquillo Barnetta, o olandų komandoje pasižymėjo Dirkas Kuytas.

Įspūdingą pergalę iškovojo Airija, kuriai pavyko išvykoje nugalėti Daniją net 4:0. Po du kartus airių gretose pasižymėjo Robbie Keane'as ir Shane'as Longas. Kitoms britų komandoms taip pat sekėsi gerai - Škotija namuose 1:0 įveikė Pietų Afrikos Respublikos rinktinę, o Velsas gana netikėtai svečiuose taip pat minimalia persvara nugalėjo Bulgariją.

Iš favoritų pergales iškovojo Prancūzija, kuri po Thierry Henry įvarčio nugalėjo Slovakiją, taip pat Ispanija, tik paskutinę minutę įveikusi Graikiją, bei Brazilija, po Maicono ir Ronaldinho tikslių smūgių nugalėjo Alžyrą.

Dviejų Rytų Europos valstybių dvikova tarp Rusijos ir Lenkijos baigėsi lygiosiomis 2:2, Lietuvos varžovė Europos čempionato atrankoje Ukraina 2:1 nugalėjo Uzbekistaną, o Latvija namuose nusileido Moldovai.