Mančesterio priemiestyje „JJB“ stadione vietos „Wigan“ klubas susitiko su „Premier“ lygos naujokais „Sunderland“. Pirmame kėlinyje aikštės šeimininkai net keturis kartus apeliavo teisėją paskirti 11 metrų baudinį, tačiau Mike`o Riley švilpukas visus akrtus nutylėjo. Vis dėlto „Wigan“ pavyko pasiekti savo 19-ąją minutę, kai po Luiso Antonio Valencia perdavimo iš dešinio krašto „juodųjų kačių“ vartų sargą Craigą Gordoną iš arti „sušaudė“ puolėjas Emile`is Heskey.

Prieš pat pertrauką buvęs Anglijos nacionalinės rinktinės puolėjas dar kartą galėjo pasiųsti kamuolį į vartus, bet „Sunderland“ vartų sargas C.Gordonas sugebėjo atmušti jo galingai smūgiuotą kamuolį galva.

Pirmame kėlinyje savo šansų įmušti turėjo ir „Sunderland“ – Michaelo Chopra baudos smūgį pirštų galais atmušė Chrisas Kirklandas, o vėliau po Kierano Richardsono perdavimo Darylo Murphy ataką vėl sustabdė „Wigan“ vartininkas.

Antrojo kėlinio pradžioje Roy`aus Keane`o auklėtiniai perėmė iniciatyvą, bet įpusėjus kėliniui visas vadžias į savo rankas perėmė šeimininkai „Wigan“. 62-ąją minutę gynėjas Danny Collinsas baudos aikštelėje pargriovė „Wigan“ puolėją Antoine`ą Sibierski, ir arbitras paskyrė 11 metrų baudinį, kurį realizavo olandų saugas Danny Lanzdaatas.

Po septynių minučių „Sunderland“ naujokas Russellas Andersonas dar prasižengė savo baudos aikštelėje šį kartą prieš E.Heskey, ir teisėjui neliko nieko kito kaip vėl paskirti 11 metrų baudinį. Prie žymos stojęs A.Sibierski mušė per vartų vidurį ir šiuo tiksliu smūgiu padėjo tašką varžybose. Galutinis rezultatas 3-0.

Kitose varžybose Londone „White Hart Lane“ tvirtovėje šeimininkai „Tottenham“ susikovė su naujoku „Derby“. Svečių triuškinimas prasidėjo sužaidus vos 2 minutes – anglas Jermaine`as Jenasas atliko baudos smūgį, bet „Derby“ gynėjams nepavyko apsiginti iki galo ir saugas iš Prancūzijos Steedas Malbranque smūgiu iš 18 metrų „įkalė“ pirmąjį šio mačo įvartį.

Prabėgus dar keturioms minutėms rezultatas tapo jau 2-0. J.Jenasas atidavė kamuolį puolėjui Darrenui Bentui, šis perdavė jį S.Malbranque ir pastarasis dar kartą nuginklavo „Derby“ vartininką Stepheną Bywaterį. Nesužaidus nė dešimties minučių krito ir trečiasis įvartis. 14-ąją minutę anglų saugas J.Jenasas apibėgęs visą „avinų“ gynybą smūgiavo tiksliai.

„Tottenham“ atakavo ir atakavo, ir S.Bywateris turėjo gelbėti savo komandą ne sykį ir ne du. Jis apsaugojo savo vartus sausus po S.Malbranque išpuolio, vėliau kojomis atmušė Robbie Keane`o smūgį.

Antrame kėlinyje „Derby“ bandė gelbėti situaciją, bet ir atlikus keletą keitimų vaizdas aikštėje nesikeitė. Vartininkas eilinį kartą turėjo gelbėti ekipą po R.Keane`o atakos, bet 70-ąją minutę pirmąją realią progą svečių komandoje sukūrė po keitimo pasirodęs Gary Teale`as, bet Paulas Robinsonas buvo savo vietoje.

Paskutinę vinį į „Derby“ vartų karstą „įkalė“ brangiausias šios vasaros Anglijos pirkinys puolėjas D.Bentas. Po pakelto kampinio gynėjo Pascalio Chimbonda smūgiuotą kamuolį galva S.Bywateris sugebėjo nukreipti į skersinį, ir prie jo pirmasis suskubęs D.Bentas pasiuntė jį į vartus.

Dar vienose rungtynėse „Portsmouth“ savo aikštėje surėmė ginklus su dar pergalės skonio nepatyrusiu „Bolton“ klubu. Jau 12-ąją susitikimo minutę :ristūnai“ išsiveržė į priekį – po El Hadji Dioufo perdavimo iš kairiojo krašto Prancūzijos rinktinės puolėjas Nicolas Anelka nestipriu smūgiu pasiuntė kamuolį tarp „Pompey“ vartų sargo Davido Jameso tarpkojo ir išvedė komandą į priekį.

Jau po dviejų minučių šeimininkams pavyko išlyginti pusiausvyrą, kai po kampinio galva kamuolį tiksliai į vartus nukreipė puolėjas Nwankwo Kanu, bet teisėjas kažkodėl nigeriečiui užfiksavo taisyklių pažeidimą.

Vis dėlto jam pavyko pasižymėti 16-ąją minutę, kai po Gary O`Neilo perdavimo iš dešiniojo krašto jis iš kelių metrų nuginklavo svečių vartininką iš Suomijos Jussi Jaaskelaineną.

Rezultatui esant 1-1 abidvi ekipos nemažino apsukų, ir D. Jamesas turėjo padirbėti, kai atlaikė „ristūnų“ saugo Andraniko Teymouriano smūgį, o kitoje aikštės pusėje „Pompey“ puolėjas Benjani Mwaruwari galva mušė pro šalį.

Sužaidus pusvalandį fantastišką įvartį pelnė iš „Rennes“ įsigytas puolėjas Johnas Utaka. Naujasis „Portsmouth“ puolėjas gavęs kamuolį aikštės viduryje sugebėjo susidoroti su visa svečių gynyba, ir permetęs kamuolį per vartininką pasiuntė kamuolį į tinklą taip išvesdamas savo komandą į priekį.

Antrame kėlinyje „Bolton“ strategas Sammy Lee į aikštę metė saugą Christiąn Wilhelmssoną ir kapitoną Keviną Noloną. „Bolton“ turėjo neblogą progą įmušti, bet veterano Gary Speedo smūgiuotą kamuolį galva atmušė D.Jamesas.

Vis tik paskutinį žodį šiame mače tarė „Portsmouth“ klubas – 88-ąją minutę „Botlon“ žaidėjas Geraldas Cidas savo baudos aikštelėj prasižengė prieš N.Kanu, ir teisėjo skirtą 11 metrų baudinį sėkmingai realizavo saugas Matthew Tayloras.

Kitose šios dienos varžybose pergales vienodu rezultatu 1-0 iškovojo „West Ham“, išvykoje palaužęs „Birmignham“, ir „Reading“, nugalėjęs Liverpulio „Everton“. „Plaktukų“ gretose 70-ąją minutę iš 11 metrų žymos pasižymėjo jaunasis saugas Markas Noble`as, o Steve`o Coppello vadovaujamoje „karalių“ ekipoje 44-ąją minutę tiksliai smūgiavo saugas Stephenas Huntas.

Londone vietos „Fulham“ namuose rezultatu 1-2 turėjo pripažinti „Middlesbrough“ pranašumą. Nors po 16-ąją minutę amerikiečio Briano McBride`o pelnyto įvarčio šeimininkai pirmavo, iki pergalės jiems to neužteko. Antrame kėlinyje naujasis „Boro“ žaidėjas puolėjas iš Egipto Mido išlygino rezultatą, o iki susitikimo pabaigos likus dviems minutėms pergalę „Middlesbrough“ atnešė taiklus gynėjo Lee Catermole`o smūgis.

Vakarinėse rungtynėse Samo Allardyce`o treniruojamas „Newcastle“ su Birmingemo „Aston Villa“ pasidalino po tašką. Mačas baigėsi lygiosiomis 0-0.