Šiemet S.Williams laimėjo atvirąjį Prancūzijos čempionatą bei Vimbldono turnyrą Anglijoje. JAV pirmenybių favoritė S.Williams dviejų pastarųjų - 2000 ir 2001 metų - šalies čempionatų nugalėtoją Venus finale įveikė per 72 minutes.

Be pagrindinio prizo, nugalėtojai atiteko 900 tūkst. JAV dolerių čekis, o jos sesuo tenkinosi perpus mažesniu piniginiu prizu. Moterų vienetų varžybų finalą stebėjo daugiau nei 23 tūkst. žiūrovų, tarp kurių buvo ir Niujorko meras Michaelas Bloombergas.

Paskutinį kartą JAV teniso čempionatą S.Williams laimėjo 1999 metais.

Niujorke vykstančių atvirųjų JAV teniso pirmenybių (US Open) vyrų vienetų varžybų finale sekmadienį žais šeštoji turnyro raketė amerikietis Andre Agassi (Andrė Agasis) ir septynioliktas pagal reitingą jo tautietis Pete`as Samprasas.

Septyniskart "Grand Slam" serijos turnyrų nugalėtojas 32 metų A.Agassi šeštadienį pusfinalyje 6:4, 7:6 (7:5), 6:7 (1:7), 6:2 nugalėjo varžybų favoritą bei nugalėtojo titulą gynusį australą Lleytoną Hewittą (Leitoną Hjuvitą), o 31 metų P.Samprasas 7:6 (8:6), 7:6 (7:4), 6:2 įveikė 24-ąją turnyro raketę olandą Sjengą Schalkeną (Sjengą Šalkeną).

Į JAV teniso čempionato finalą P.Samprasas pateko trečią kartą iš eilės. Per savo karjerą jis laimėjo trylika "Grand Slam" serijos turnyrų, įskaitant tris šalies pirmenybių čempiono titulus.

Tarpusavio amerikiečių susitikimuose kortuose P.Samprasas pirmauja 19:14. Tris kartus iš eilės į JAV teniso pirmenybių finalą iki šiol buvo pavykę patekti tik čekui Ivanui Lendlui (1989).