Tuomet finale "Milan" pirmavo 3:0, tačiau leido varžovams rezultatą išlyginti ir nusileido Liverpulio klubui 11 metrų baudinių serijoje.

Šį kartą Italijos vienuolikės žaidėjai išvengė panašių komplikacijų. "Milan" į priekį išsiveržė pirmojo kėlinio pabaigoje, kuomet po Andrea Pirlo atlikto baudos smūgio kamuolį petimi į Pepe Reina ginamus vartus nukreipė Filippo Inzaghi. 33-ejų puolėjas tapo susitikimo didvyriu, padvigubinęs persvarą 82-ą minutę.

89-ą minutę "Liverpool" rezultatą sušvelnino, kuomet pasižymėjo puolėjas iš Olandijos Dirkas Kuytas. Tačiau per likusį laiką "Milan" išsaugojo savo vartus "sausus" ir šventė pergalę.

11-ą kartą finale žaidusi Italijos komanda iškovojo 7-ą Čempionų lygos taurę ekipos istorijoje. Anksčiau "Milan" triumfavo 1963, 1969, 1989, 1990, 1994 ir 2003 metais.

"Liverpool" tai buvo septintasis Čempionų lygos finalas. Prestižiškiausio Europos fubolo turnyro nugalėtojais Anglijos vienuolikės futbolininkai yra tapę 5 kartus: 1977, 1978, 1981, 1984 ir 2005 metais.

Susitikimą aktyviau pradėjo "Liverpool". Pirmajame kėlinyje Xabi Alonso, Johnas Arne Riise ir itin aktyviai rungtyniavęs Jermaine'as Pennantas pavojingais smūgiais tikrino "Milan" vartų sargo Dida budrumą. Tačiau Italijos komandos žaidėjai išsaugojo ramybę ir baigiantis pirmajam kėliniui išnaudojo bene vienintelę rimtą progą.

45-ą minutę X.Alonso baudos aikštės prieigose pargriovė Kaka ir mačo arbitras iš Vokietijos Herbertas Fandelis skyrė baudos smūgį į "Liverpool" vartus. Andrea Pirlo spirto kamuolio skriejimo kryptį petimi pakoregavo F.Inzaghi ir P.Reina nesugebėjo apginti savo vartų - 1:0 "Milan" naudai.

Po pertraukos vėl aktyviai atakavo Anglijos komanda. "Liverpool" žaidėjai atliko dvigubai daugiau smūgių į vartų pusę nei jų oponentai, tačiau Italijos ekipos futbolininkai ilgiau kontroliavo kamuolį ir neskubėdami rengė pavojingus kontrišpuolius.

82-ą susitikimo minutę dar vieną puikią situaciją sukūrė Kaka. Brazilas tiksliu perdavimu išvedė F.Inzaghi vieną prieš vartininką. Italui per plauką pavyko išvengti nuošalės, pergudrauti vartininką, ir iš dešiniojo krašto nesmarkiai spirtas kamuolys antrąkart įriedėjo į "Liverpool" vartus.

Baigiantis mačui, po prie "Milan" vartų atlikto kampinio smūgio, "Liverpool" gynėjas Danielis Aggeris atmetė kamuolį D.Kuytui, kuris vienu lietimu galva nukreipė jį į Dida vartus. Sušvelninę rezultatą Anglijos vienuolikės žaidėjai, kad išplėštų pratęsimą, teturėjo 1 reguliaraus laiko ir 3 teisėjo pridėtas minutes. Tačiau Italijos klubas apsigynė ir palaidojo "Liverpool" žaidėjų viltis.