A grupė

A grupės lyderiais po pirmųjų rungtynių tapo Suomija ir Serbija. Suomiai svečiuose 3:1 įveikė Lenkijos rinktinę. Pirmas įvartis 54-ąją minutę krito po lenkų vartininko Jerzy Dudeko klaidos. Išspirdamas kamuolį nuo savų vartų J.Dudekas tai padarė labai nesėkmingai. Suomių veteranas Jari Litmanenas tuo greitai pasinaudojo ir permetė kamuolį per lenkų vartų sargą.

76-ąją minutę Arkaduszas Glowackis už paskutinės vilties pražangą buvo išvarytas iš aikštės, o 11 m baudinį realizavo tas pats J.Litmanenas.

84-ąją minutę rezultatas šeimininkams tapo gėdingas. Teisėjas neužfiksavo pasyvios nuošalės, o tuo pasinaudojęs Mika Väyrynenas vėl permetė kamuolį per J.Dudeką. L.Benhakkerio auklėtiniams paguodos įvartį pavyko pelnyti tik 89-ąją minutę kai tolimu smūgiu pasižymėjo po keitimo aikštėje pasirodęs Lukaszas Gargula.

Kitose grupės rungtynėse Belgrade serbai turėjo nemažai vargo su Azerbaidžanu. Vienintelį įvartį 72-ąją minutę po Dejano Stankovičiaus pakelto baudos smūgio galva pelnė Nikola Žigičius.

Serbija [1 - 0] Azerbaidžanas

72` [1 - 0] N. Žigič

Lenkija [1 - 3] Suomija

54` [0 - 1] J. Litmanen

76` [0 - 2] J. Litmanen (11m)

85` [0 - 3] M. Väyrynen

89` [1 - 3] L. Gargula

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

B grupė

Be lietuvių ir italų lygiųjų 1:1 Neapolyje B grupėje vyko dar du susitikimai.

Įspūdinga pergale atrankos varžybas pradėjo Škotijos rinktinė, kuri Glazgo „Celtic Park“ stadione sutriuškino Farerų salų rinktinę 6:0. Pastariesiems tai buvo jau antrasis skaudus pralaimėjimas per dvejas rungtynes. Rugpjūčio 16-ąją namuose jie tokiu pačiu rezultatu nusileido Gruzijos rinktinei.

Šiandienos mače škotai į priekį išsiveržė 7-ąją minutę, kai pasižymėjo Darrenas Fletcheris. Po trijų minučių Jamesas McFaddenas padvigubino santykį ir rungtynių baigtis tapo praktiškai aiški. Vėliau Krisas Boydas pelnė dar du įvarčius, po vieną kartą pasižymėjo Kenny Milleris bei Garry O`Connoras ir Walterio Smitho auklėtiniai iškovojo triuškinančią pergalę 6:0.

Pasaulio vicečempionai prancūzai nesunkiai 3:0 Tbilisio Boriso Paichadzės stadione sutriuškino Klauso Toppmöllerio treniruojamus Gruzijos futbolininkus. Visas problemas prancūzai išsprendė per pirmąsias 15 minučių. 7-ąją minutę po Francko Ribery perdavimo Florentas Malouda puikiu tolimu smūgiu išvedė svečius į priekį. Po 8 minučių vėl puikiai sužaidė F.Ribery ir iš jo gavęs perdavimą Louisas Saha padvigubino persvarą. Taškas rungtynėse buvo padėtas iš karto po pertraukos, kai po Willy Sagnolio perdavimo T.Henry kamuolį į savo vartus nukreipė Malkhazas Asatiani.

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

C grupė

C grupėje visas tris pergales šventė svečiuose žaidusios komandos. Norvegai 4:1 nugalėjo vengrus. Du įvarčius nugalėtojams pelnė veteranas O.G.Solskjæras. Bosniai 5:2 svečiuose palaužė Maltą.

Graikai taip pat pergalingai pradėjo titulo gynybą. Mače su Moldova pergalę Europos čempionams lėmė 78-ąją minutę N.Lymperopoulosas pelnytas įvartis. Į priekį graikai išsiveržti galėjo jau pirmajame kėlinyje, tačiau 29-ąją minutę A.Basinas nerealizavo 11m baudinio.

Malta [2 - 5] Bosnija ir Hercegovina

5` [0 - 1] M. Hrgovic

5` [0 - 2] S. Barbarez

7` [1 - 2] J. Pace

10` [1 - 3] M. Hrgovic

48` [1 - 4] Z. Muslimovic

50` [1 - 5] Z. Muslimovic

86` [2 - 5] M. Mifsud

Vengrija [1 - 4] Norvegija

15` [0 - 1] O.G. Solskjær

31` [0 - 2] F. Strømstad

41` [0 - 3] M.G. Pedersen

54` [0 - 4] O.G. Solskjær

89` [1 - 4] Z. Gera

Moldova [0 - 1] Graikija

78` [0 - 1] N. Lymperopoulos

C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

D grupė

D grupėje visas tris pergales šventė šeimininkai. Čekai Teplicėje dviejų Davido Lafatos įvarčių dėka 2:1 palaužė Velso komandą. Tiesa, pergalingą įvartį čekas pelnė pačią paskutinę rungtynių minutę.

Slovakija be didesnių ceremonijų „sumindė“ Kiprą 6:1.

Pasaulio čempionate bronzos medalius iškovoję vokiečiai taip pat pergale pradėjo turnyrą, 1:0 Štutgarte įveikę airius. Vienintelį įvartį baudos smūgiu 57-ąją minutę pelnė Lukasas Podolskis.

Čekija [2 - 1] Velsas

76` [1 - 0] D. Lafata

85` [1 - 1] M. Jiranek (į savus vartus)

90` [2 - 1] D. Lafata

Slovakija [6 - 1] Kipras

8` [1 - 0] M. Skrtel

33` [2 - 0] M. Mintal

43` [3 - 0] F. Sebo

48` [4 - 0] F. Sebo

52` [5 - 0] M. Karhan

55` [6 - 0] M. Mintal

90` [6 - 1] Y. Yiasoumi

Vokietija [1 - 0] Airija

57` [1 - 0] L. Podolski

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

E grupė

Steve McLareno vadovaujama Anglijos rinktinė laimėjo pirmąsias oficialias rungtynes. Mančesterio „Old Trafford“ stadione vykusią dvikovą su Andoros rinktine britai laimėjo 5:0. Po du įvarčius nugalėtojams pelnė Peteris Crouchas (5 ir 66 min.) ir Jermainas Defoe (38 ir 47 min.), kartą pasižymėjo Stevenas Gerrardas (13 min.).

Mūsų kaimynai estai pralaimėjo ir antrąsias atrankos rungtynes. Taline vykusiame susitikime Jelle Goeso auklėtiniai turėjo pripažinti Izraelio pranašumą 0:1. Pergalingą įvartį po Yossi Benayouno perdavimo ir estų vartininko M.Poomo klaidos 8-ąją minutę pelnė Roberto Colautti.

Estija [0 - 1] Izraelis

7` [0 - 1] R.D. Colautti

Anglija [5 - 0] Andora

5` [1 - 0] P. Crouch

13` [2 - 0] S. Gerrard

38` [3 - 0] J. Defoe

47` [4 - 0] J. Defoe

67` [5 - 0] P. Crouch

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

F grupė

Šiaurės Airijos rinktinė namuose patyrė skaudų pralaimėjimą rungtyniaudama su Islandija. Svečiai praktiškai visų rungtynių metu dominavo aikštėje ir iškovojo triuškinančią pergalę 3:0. Įvarčius nugalėtojams pelnė Gunnaras Heidaras Thorvaldssonas (13 min.), Hermannas Hreidarssonas (20 min.) ir Eiduras Gudjohnsenas (37 min.).

Latviai namuose 0:1 nusileido Švedams. Pergalingą įvartį į viršutinį vartų kampą 38-ąją minutę pelnė „Lyon“ saugas Kimas Källströmas.

Ispanai namuose 4:0 „nušlavė“ Lichtenšteino ekipą.

Ispanija [4 - 0] Lichtenšteinas

20` [1 - 0] F. Torres

45` [2 - 0] D. Villa

62` [3 - 0] D. Villa

66` [4 - 0] L. Garcia

Šiaurės Airija [0 - 3] Islandija

13` [0 - 1] G.H. Thorvaldsson

20` [0 - 2] H. Hreidarsson

37` [0 - 3] E. Gudjohnsen

Latvija [0 - 1] Švedija

38` [0 - 1] K. Kallstrom

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

G grupė

Atkakliai kovos vyko G grupėje. Baltarusija namuose rungtyniaudama su Albanija du kartus pirmavo, tačiau mačas baigėsi lygiosiomis 2:2.

Tokiu pačiu rezultatu pasibaigė ir dvikova Farule tarp dviejų Balkanų komandų Rumunijos ir Bulgarijos, nors šeimininkai iki 82-osios minutės pirmavo 2:0.

Nemažai vargo rungtyniaudama su nykštukiniu Liuksemburgo turėjo olandai. Svečiuose žaidę M.van Basteno auklėtiniai iškovojo pergalę 1:0. Vienintelį įvartį 18-ąją minutę po Robino van Persie pakelto kampinio smūgiu galva pelnė Joris Mathijsenas.

Baltarusija [2 - 2] Albanija

2` [1 - 0] T. Kalačev

7` [1 - 1] E. Skela (11m)

24` [2 - 1] M. Romaščenko

86` [2 - 2] B. Hasi

Liuksemburgas [0 - 1] Olandija

18` [0 - 1] J. Mathijsen

Rumunija [2 - 2] Bulgarija

40` [1 - 0] L. Rosu

54` [2 - 0] C. Marica

82` [2 - 1] M. Petrov

83` [2 - 2] M. Petrov

G grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):