Tris aukso medalius iškovojo Baltarusijos sportininkai: Natalija Choronenko, Ivanas Tichonas ir Alesia Turova.

Pasaulio uždarų patalpų čempionė N.Choronenko rutulį nustūmė 19,43 m ir tik centimetru aplenkė praėjusių metų pasaulio čempionę tėvynainę Nadeždą Ostapčuk. Bronzos medalis atiteko vokietei Petrai Lammert - 19,17 m.

Dukart pasaulio čempionas I.Tichonas kūjį numetė 81,11 m ir tik 27 cm aplenkė suomį Ollį-Pekką Karjalaineną, kuris iškovojo pirmąjį medalį savo šaliai šioje rungtyje nuo 1934 metų, kai Ville Porhola laimėjo pirmąjį Senojo žemyno čempionatą. Bronza kūjo metimo sektoriuje atiteko pasaulio vicečempionui dar vienam baltarusiui Vadimui Deviatovskiui.

Trečiąjį aukso medalį Baltarusijai šeštadienį iškovojo A.Turova, laimėjusi debiutines 3 000 m kliūtinio bėgimo varžybas. Ji distancijoje sugaišo 9 min. 26,05 sek. ir įtikinamai aplenkė prizininkėmis tapusias rusę Tatjaną Petrovą (9:28,05) bei lenkę Wiolettą Janowską (9:31,62).

Pirmąjį Senojo žemyno čempiono titulą kaimyninei Latvijai nuo 1934 metų iškovojo 27-erių metų Stanislavas Olijaras, laimėjęs 110 m barjerinį bėgimą.

Buvęs Europos uždarų patalpų čempionas S.Olijaras distanciją įveikė per 13,24 sekundės ir 0,22 sek. aplenkė antroje vietoje likusį vokietį Thomą Blascheką bei 0,28 sek. - bronzos medalį iškovojusį britą Andrew Turnerį.

Iki šiol vienintelį auksą latviai buvo iškovoję tik pirmajame Europos čempionate 1934 metais Turine (Italija), kai Janis Dalinas laimėjo 50 km sportinio ėjimo varžybas.

Nugalėtojos titulą moterų 5 000 metrų bėgimo rungtyje apgynė ispanė Marta Dominguez (14:56,18), aplenkusi rusę Liliją Šobuchovą (14:56,57) bei Etiopijoje gimusią Turkijos atletą Elvan Abeylegesse (14:59,29).

Kitose dviejose rungtyse pergales taip pat iškovojo favoritai.

Geteborge gimęs tačiau Monte Karle gyvenantis 26-erių metų olimpinis čempionas švedas Christianas Olssonas apgynė nugalėtojo titulą vyrų trišuolio varžybose.

Geriausiu antruoju bandymu jis nuskriejo 17,67 m ir 56 cm aplenkė britą Nathaną Douglasą bei 59 cm - trečiojoje pozicijoje likusį Atėnų olimpiados vicečempioną rumuną Marianą Opreą.

Moterų šuolių su kartimi varžybas įtikinamai laimėjo olimpinė bei pasaulio čempionė 23-jų metų rusė Jelena Isinbajeva. Peršokusi kartelę iškeltą į 4,85 m aukštį ir užsitikrinusi aukso medalį J.Isinbajeva bandė pagerinti pasaulio rekordą, tačiau visi trys bandymai įveikti 5,02 m aukštį buvo nesėkmingi.

15 cm nuo nugalėtojos atsilikusios pasaulio vicečempionė lenkė Monika Pyrek ir rusė Tatjana Polnova tenkinosi atitinkamai sidabro ir bronzos medaliais.

Europos čempionės titulą ginusi rusė Svetlana Feofanova peršoko tik 4,50 m ir liko ketvirta.

Sekmadienį - paskutinę varžybų dieną - bus išdalinti devyni medalių komplektai.