Lengvaatletis praėjusį mėnesį Graikijoje pasiekė geriausią sezono rezultatą pasaulyje – 71 m 8 cm. Tai trečias rezultatas per V.Aleknos karjerą. Beje, šis atletas geriausiu šalies sportininku buvo pripažintas ir gegužės mėnesį.

Antrąją vietą liepos mėnesio rinkimuose užėmė Edita Pučinskaitė. Ji pirmoji iš Lietuvos dviratininkių laimėjo prestižines “Giro d’Italia” lenktynes. Daugelis šalies sporto specialistų E.Pučinskaitę vadino šių rinkimų favorite.

Trečioji pozicija atiteko tenisininkui Ričardui Berankiui. Jis iškovojo bronzą Europos jaunių (iki 16 m.) čempionate Italijoje. Sportininkas galėjo pakilti dar aukščiau, bet dėl traumos pasitraukė iš pusfinalio varžybų.

Ketvirtas liko Simonas Krėpšta. Jis Švedijoje triumfavo didžiausiose pasaulyje orientacininkų varžybose “O-Ringen”. Lietuvis tapo superelito grupės nugalėtoju.

Penktąją vietą rinkimuose užėmė krepšininkas Žygimantas Janavičius. Šis 17-metis įžaidėjas tapo Europos jaunių (iki 18 m.) pirmenybių vicečempionu ir buvo išrinktas į simbolinį čempionato penketuką.

Rinkimų rezultatus lemia SPO:) ekspertų ir sporto gerbėjų, balsuojančių portale DELFI, nuomonė (eksperto balso vertė – vienas taškas, internautų apklausos laureatas gauna 4 taškus, antrąją vietą užėmęs sportininkas – 2, trečiąją – 1).

V.Aleknos sėkmę lėmė aistruolių balsai. Internautų apklausoje jis užėmė pirmąją vietą. Ekspertai pirmąją poziciją skyrė E.Pučinskaitei – už ją balsavo 4 iš 8 specialistų, už V.Alekną – 3, už S.Krėpštą – 1.

Iš viso V.Alekna gavo 1628 internautų balsus, R.Berankis – 1015, E.Pučinskaitė – 809, S.Krėpšta – 732, Ž.Janavičius – 365.

SportininkasDELFISPO:)Iš viso
Virgilijus ALEKNA437
Edita PUČINSKAITĖ145
Ričardas BERANKIS202
Simonas KRĖPŠTA010
Žygimantas JANAVIČIUS000

SPO:) ekspertų komisijos nariai: olimpiniai čempionai Šarūnas Marčiulionis ir Gintautas Umaras, Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Algirdas Raslanas, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentas Artūras Poviliūnas, Kauno S.Neries vidurinės mokyklos direktorius Vladas Janiūnas, Lietuvos kūno kultūros akademijos senato pirmininkas Aleksas Stanislovaitis, Lietuvos sporto žurnalistų federacijos prezidentė Laima Janušonytė ir SPO:) vyriausiasis redaktorius Artūras Gimžauskas.