„Stovėdamos greta, petys į petį, ES ir JAV gali parodyti, kad demokratijos geriausiai gina piliečius, skatina orumą ir kuria gerovę“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Ch. Michelis.

J. Bidenas pirmą kartą dalyvavo bendrose derybose su visų 27 ES valstybių lyderiais, Vašingtonui demonstruojant ryžtą pataisyti santykius su Bendrija, smarkiai pašlijusius protekcionistinę politiką propagavusio Donaldo Trumpo prezidentavimo laikotarpiu.

JAV nori įtraukti ES į vieningą demokratinių šalių frontą, kurį buria kaip atsvarą didėjančiai autoritarinių valstybių, pirmiausia Kinijos, galiai.

ES lyderiai sveikino Vašingtono pažadą dirbti drauge, nors kai kas Bendrijoje tvirtina, kad ji turėtų tapti labiau nepriklausoma po D. Trumpo izoliacionistinės politikos, kurios šūkis buvo „Pirmiausiai – Amerika“, ir jo nepagarbaus elgesio su sąjungininkėmis.

Vašingtonas ir Briuselis jau žengė pirmąjį bendrą žingsnį prieš Kiniją ir pirmadienį paskelbė suderintas sankcijas už jos valdžios represijas prieš uigūrų etninę mažumą.

Šią savaitę abi pusės taip pat sutarė įšaldyti muitus, įvestus D. Trumpo prezidentavimo metu įsiplieskus prekybos ginčui, susijusiam su aviacijos milžinėmis „Boeing“ ir „Airbus“.

ES nori bendradarbiauti su J. Bidenu kovojant su koronaviruso pandemija ir klimato kaita, jam nusprendus vėl prisijungti prie 2015 metų Paryžiaus klimato sutarties, iš kurios 2017-aisiais pasitraukė D. Trumpas.

D. Trumpas nėra dalyvavęs bendrose derybose su visais ES lyderiais. Abu ankstesni prezidentai Barackas Obama ir George'as W. Bushas buvo susitikę su visų Bendrijos šalių vadovais.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)