Klaidinga manyti, kad peršalimas ir gripo susirgimai yra išimtinai tik rudens ir besikeičiančių žiemiškų orų palydomai, mat atėjus pavasariui šie sveikatos užpuolikai taip pat yra labai pavojingi, įspėjama prekybos tinklo „Lidl“ paruoštame pranešime. Nepaisant to, išvengti peršalimo yra santykinai paprasta. Pirmiausia, reikia pasirūpinti tinkama vitaminų bomba ir savo organizmą sustiprinti iš vidaus. Antra, reikia pasirūpinti tinkama ir pavasariškiems orams pritaikyta apranga bei avalyne.

Nors dažnai juokaujama, kad išsirinkti, ką apsirengti, yra labai sunku, o daliai žmonių ši užduotis yra tiesiog neįmanoma, laikytis antrosios taisyklės nėra taip jau sunku. Suaugusieji turėtų pasirūpinti neperšlampančiais ir patogiais batais, šiltu paltu ar striuke ir kitais aksesuarais. Antra vertus, mažuosius gamtos tyrinėtojus paruošti iššūkiams ir atradimams kur kas sunkiau. Prekybos tinklo ekspertai atskuba į pagalbą mažus vaikus auginantiems tėveliams ir pataria, kokios medžiagos ir aprangos detalės yra būtiniausios pavasario vėjams atlaikyti.

Apatinė apranga – patogi ir nevaržanti judesių

Dar šaltuoju metų laiku atskleidėme kokybiškos ir nuo darganų apsaugančios aprangos paslaptį – rūbų sluoksniavimą. Atėjus pavasariui drabužių sluoksniavimo idėjos nereikia atsisakyti, pavyzdžiui, galite rinktis plonesnio audinio rūbus, tačiau būtina atkreipti dėmesį į tai, kokie rūbai yra arčiausiai odos.

Foto: Shutterstock

Tiek lauke mus pasitinkanti neretai žvarbi oro temperatūra, tiek namuose susidarantis skersvėjis yra labai apgaulingi, todėl net jaučiantis komfortabiliai, kitą dieną vaikui gali pasireikšti pirmieji peršalimo požymiai. Dėl to apatinis vaikų aprangos sluoksnis turi būti ne tik patogus ir nevaržantis judesių, bet ir pakankamai šiltas, kvėpuojantis.

Viršutinė apranga – apsauganti nuo oro sąlygų

Priešingai negu maloni liesti apatinė apranga, viršutiniai vaikų rūbai turi būti patvaresni, mat jie yra tikroji apsauga nuo nemalonių oro sąlygų – permainingo vėjo ir pavasarį itin dažnai mus aplankančio lietaus.

Kadangi jutiminė oro temperatūra pučiant vėjui gali sumažėti perpus ar daugiau, pasivaikščioti kviečianti saulėta diena gali būti šalta ir žvarbi, todėl reikia nepamiršti šiltų viršutinių rūbų.

Foto: Shutterstock

Pavyzdžiui, atėjus pavasariui dar ne metas atsisveikinti su kepure, šaliku ir pirštinėmis. Jeigu šaltuoju metų laiku nešiotos detalės gali būti per storos ir nepatogios, geriau rinkitės vaikus rengti plonesniais drabužiais, tačiau visai jų neatsisakykite.

Kartu labai pravers ir spalvingas lietpaltis ar drėgmei nepralaidi ir šiek tiek ilgesnė striukė su gobtuvu. Svarbu nepamiršti ir guminių batų mažiesiems – juos avintys vaikai gali ir toliau smagiai šokinėti per balas ir džiaugtis pavasariniu lietumi. Tėveliams verčiau nedrausti vaikiškų linksmybių, o pasirūpinti daiktais, kurie leistų tai daryti saugiai.