Tyrimai rodo – vitaminas D stiprina imuninę sistemą, saugo nuo peršalimo. Ypač svarbu, kad vaikams netrūktų vitamino D – juk jie dar auga, o net 90 proc. kaulų tankio susiformuoja iki 18 metų.

Žmogaus organizme vitaminas D gaminasi, kai esame saulėje. Vaikams ir suaugusiesiems per dieną reikia suvartoti 10 mg vitamino D, tačiau, tyrimų duomenimis, daugumai žmonių trūksta šio vitamino. Mes daug laiko praleidžiame patalpose, o žiemą saulės apskritai negauname.

Keturi būdai, kaip su maistu gauti daugiau vitamino D:

1. Daugiau kiaušinių

Kiaušiniai – natūralus vitamino D šaltinis. Kiaušinių baltymai iš esmės – vien baltymas, o tryniuose gausu vitaminų ir mineralų. Vidutinio dydžio kiaušinio trynyje yra apie 1,6 mg vitamino D.

Kiaušinį galite įkepti į duonos riekę, kad vaikai geriau valgytų.

2. Valgykite riebios žuvies

Riebioje žuvyje – lašišoje, sardinėse, silkėje ir skumbrėje yra daug vitamino D.

140 g keptos lašišos ar skumbrės užtikrins vaikui vitamino D paros normą. Sumuštinyje su tunu vitamino D mažiau – 1,5 mg, bet tai puikus priešpiečių variantas.

3. Rinkitės pusryčių dribsnius su vitaminu D

Vitaminu D galima apsirūpinti jau per pusryčius. Pusryčių dribsnių su vitaminu D porcijoje yra apie 1,4 mg vitamino.

4. Vartokite papildų

Taip galite nupirkti vaikams vitamino D papildų. Amerikos Sveikatos ir socialinės rūpybos departamento rekomendacijomis, krūtimi maitinami kūdikiai per dieną turi gauti 8,5 – 10 mg vitamino D.

Vaikams nuo 1 iki 4 metų amžiaus patartina duoti 10 mg vitamino D papildų per dieną. Vyresni nei 5 m. vaikai rudenį ir žiemą turėtų suvartoti per dieną 10 mg vitamino D.