Štai keletas patarimų, praversiančių siekiant apsaugoti odą nuo išsausėjimo, pleiskanojimo ir sudirgimo.

1. Venkite ypač karšto dušo ir neužsibūkite jame pernelyg ilgai

Atrodytų, kas galėtų būti geriau už karštą dušą arba garuojančią vonią šaltos dienos vakare, tik bėda ta, kad karštas vanduo – vienas iš aršiausių sausėti linkusios odos priešų. Todėl neužsibūkite duše ilgiau nei 10 minučių. Taip pat atminkite, kad džiovinamąjį poveikį turinčius muilą ir dušo želę derėtų pakeisti aliejiniu prausikliu arba vonios aliejumi, t. y. priemonėmis, kurių sudėtyje yra riebalų rūgščių gausaus sojų arba kitokio augalinio aliejaus. Taip pavyks ne tik apsaugoti, bet ir sustiprinti natūralų odos drėgmės barjerą.

2. Naudokite tirštesnę drėkinamąją priemonę

Nusiprausę po dušu, nusausinkite odą minkštu rankšluosčiu ir pasitapkite drėkinamąja priemone. Rinkinės tokį kremą arba balzamą, kuris būtų tirštesnės konsistencijos nei vasarą naudojamas losjonas.

3. Drėkinkite kelis kartus per dieną

Drėkinamuoju kremu odą svarbu patepti ir ryte, ir prieš einant miegoti. Taip prižiūrėti reikia ne tik veidą, bet ir kūną: prieš velkantis pižamą išsitepti drėkinamuoju kremu nuo kaklo iki pėdų. Drėkinamosios priemonės poveikis kūnui yra panašus į naktinio kremo poveikį veidui. Ją naudojant oda išliks švelni ir nepraras drėgmės.

4. Veidą prauskite tik kartą per dieną

Nusiprausus putų arba gelio pavidalo veido prausikliu oda taps ypač švari, tačiau ne tik. Dėl efektyvių valomųjų ingredientų ji taps sausesnė, todėl gali imti šerpetoti.

Sausa oda
Foto: Shutterstock

5. Atsisakykite toniko

Sutraukiamąjį poveikį turinčius produktus, kurių sudėtyje dažnai yra riebalus sugeriančio alkoholio, geriau naudoti šiltuoju metų sezonu, kai daugiau prakaituojama, kadangi šiaip jau jie skatina odos sausėjimą, sako Joshua Zeichneris, vadovaujantis klinikiniams dermatologiniams tyrimams Niujorko „Mount Sinai“ ligoninėje.

Dievinate gaivos pojūtį, apimantį nusivalius toniku? Išmėginkite purškiamus preparatus, kuriuose nėra alkoholio, tačiau yra drėkinamųjų komponentų, tokių kaip natūralus aliejus ir glicerinas. Tokią priemonę galite pasigaminti ir patys iš vandens ir raminamąjį efektą turinčio ramunėlių eterinio aliejaus.

6. Šveiskite su saiku

Mažiausia, ko reikia jautriai, išsausėjusiai, žiemos nualintai odai, – tai agresyvus šveitiklis (arba šveičiamoji kempinėlė), dar labiau traukiantis iš odos drėgmę ir didinantis jos sudirgimą. Pastebėjus, kad oda nuo šveitimo ima šerpetoti, parausta, būtina pakeisti naudojamą priemonę švelnesne, pavyzdžiui, tokia, kurios sudėtyje yra pieno arba vaisių rūgšties. Gali tikti ir šveitiklis su jojobos grūdeliais. Produktų, kuriuose yra agresyvesnių komponentų, tarkim, glikolio rūgšties, reikia vengti. Tas pats pasakytina ir apie šveitiklius su cukraus arba druskos granulėmis. Beje, šveisti odą derėtų ne dažniau kaip kartą per savaitę.

7. Drėkinkite namų orą

Namuose tvyrantis šiltas oras yra labai sausas. Kadangi langai šaltuoju metų laiku paprastai uždaryti, jis nuolatos lieka viduje. Todėl kambarių orą reikia drėkinti. Tuo tikslu derėtų įsigyti oro drėkintuvą.

8. Drėkinti reikia viso kūno odą

Tokios vietos kaip plaštakos ir pėdos neretai ignoruojamos, tačiau jų odai taip pat gresia išsausėjimas. Pėdų oda storesnė, todėl gali apaugti sausu, šiurkščiu negyvų ląstelių sluoksniu. Gi plaštakų oda yra dažnai veikiama nepalankių aplinkybių (šalčio, vėjo). Nuolatinis rankų plovimas – taip pat priskiriamas prie odą sausinančių veiksnių.

9. Gerkite pakankamai vandens

Pakankama organizmo hidratacija yra tiesiogiai susijusi su ląstelių regeneracijos procesais. Per dieną pasistenkite išgerti 8–10 stiklinių nesaldintų gėrimų, geriausia – vandens (jis gali būti gazuotas arba vaisių skonio). Jei organizmui negresia dehidratacija, gausesnis vandens vartojimas, deja, nepadės sudrėkinti odos, todėl gerti be paliovos nėra jokio reikalo (nebent labai norėtumėte).

10. Nepamirškite lūpų

Lūpų oda yra plonesnė nei kitų veido sričių, todėl jai ypač kenkia atšiaurus šaltojo sezono oras. Norint užtikrinti pakankamą jų drėkinimą ir apsaugą, ypač svarbu patepti jas balzamu nakčiai, kadangi šildomose patalpose, taip pat dėl kvėpavimo pro burną lūpos gali greitai išsausėti. Tirštas lūpų balzamas neleis odai suskilinėti ir apsaugos ją nuo šerpetojimo.