Stengėsi neapsikrauti daiktais

Trečiadienio vakarą Ineta renginyje „Mamų vakaras” „Baby City/Toy City” parduotuvėje susitiko su daugybe besilaukiančių mamų, kurios įdėmiai klausėsi specialistų patarimų ir „mamiškų” žinomos aktorės pamąstymų apie motinystę, rašoma pranešime spaudai.

I.Stasiulytė buvo, kaip niekad atvira – papasakojo apie tikėjimą minčių galia ir sąmoningu nusiteikimu: „Jei išgirsdavau, kai kas nors pasakoja apie ramų kūdikį, prašydavau papasakoti dar daugiau ir lyg sugerdavau į save tas mintis. Ir atvirkščiai, jeigu kas nors skųsdavosi – nukreipdavau kalbą ir stengdavausi neklausyti. Taip pat visada sau viduje sakiau, kad gimdymas bus pati didžiausia šventė, todėl vos pajutusi sąrėmius pasidažiau blakstienas ir tik tada išvažiavau į ligoninę”. Būtent meditacijos, sąmoningo kvėpavimo pratimai ir susitelkimas į savo mintis ir buvo didžiausias pasiruošimas gimdymui, nes Ineta juokdamasi prisipažino, kad spalį gimusiai dukrai Frėjai naujagimio krepšelį ruošė vos keletas savaičių iki kelionės į ligoninę.

Renginys "Mamų vakaras"
Foto: Organizatorių nuotr.

„Žinojau, kad jeigu ko nors pritrūksiu, nuvažiuosiu ir nusipirksiu. Nenorėjau apsikrauti daiktais, todėl įsigijau tik svarbiausius reikmenis ir vežimėlį, kurio modelį rinkausi pagal savo poreikius – nedidelį ir manevringą”, – dalinosi patirtimi dviejų dukrų mama salę prajuokinusi pasakojimu, kaip su savo nedideliu manevringu vežimėliu norėjusi pasivažinėti po mišką ir jau pusiaukelėje suprato, kad tiek vežimėlį, tiek vaiką teks parsinešti, nes pravažiuoti buvo neįmanoma.

Rinkis asmeniškai

Jai pritarė ir vežimėlių ekspertai, kurie kaip vieną svarbiausių vežimėlio pasirinkimo aspektų ir pabrėžė, kad nėra tinkančio vežimėlio visiems, todėl rinktis reikėtų išsigryninus savo poreikius.

„Paradoksalu, bet populiariausi vežimėliai sulaukia daugiausiai atsiliepimų tarp kurių yra įvairių nuomonių, todėl labiausiai rekomenduoju pasikliauti savo įspūdžių, – patarė vežimėlių ekspertas Saulius. – Dažnai tėvams koją pakiša ir mitai, pavyzdžiui, kad žiemą gimusiam kūdikiui reikėtų didesnio lopšiuko. Sakyčiau, atvirkščiai, nes vos gimęs vaikutis dar bus toks mažytis ir vietos tikrai užteks, o štai gimusiems vasarą po pusmečio ateis žiema, vaikutis bus paaugęs ir reikės daugiau vietos, todėl erdvesnį lopšiuką turėtų rinktis būtent pastarųjų vaikučių tėvai.”

Vežimėlis – ne palapinė

Būsimoms ir esamoms mamos apie pirmąsias dienas namuose ir apsilankymus lauke patarimus dalijo ir akušerė, tėvystės mokyklos „Gandro lizdas” įkūrėja Ieva Girdvainienė. Ji pripažino, kad Lietuvoje tėveliai kartais pritingi ir į lauką išsiruošia ne kasdien, nors pasivaikščiojimai gryname ore turėtų būti privalomi visiems.

Renginys "Mamų vakaras"
Foto: Organizatorių nuotr.

„Kada pirmą kartą išeiti į lauką su vaikučiu? Tai jūs padarote išvažiuodami iš ligoninės, – juokėsi Ieva. – Todėl patariu nelaukti, ir jei lauke nėra šalčiau nei –10, nepučia žvarbūs vėjai, į lauką vežimėlį su mažyliu išstumkite jau kitą dieną po grįžimo namo. Pirmą kartą pabūkite tiek, kiek galite, 5, 10 ar 15 minučių. Kitą dieną laiką ilginkite bent dešimčia minučių ir taip kasdien, kol jau išsiruošite bent porai valandų.”

Ieva pastebi, kad daugelis tėvų mėgsta perkaitinti mažylius – aprengia ne tik šiltu kombinezonu, bet dar įdeda į vokelį, užkloja šiltomis antklodėmis. Perkaitimas tolygu peršalimui ir reikia labai stebėti savo vaiko temperatūrą – palieskite kūdikio kaklo raukšlę tarp sprando ir galvytės ir jei jaučiate bent šiokį tokį drėgnumą, sukaitimą, vieną sluoksnį drabužių ar antklodžių nuimkite.

„Taip pat tėvai vaiką mėgsta uždengti ir uždaryti vežimėlyje, kad tik koks vėjelis ar saulės spindulėlis nepagautų. Vežimėlis ne palapinė ir geriausia vaikus vežioti atidengus stogelį, neapdengus jokiais užklotais”, – pataria Ieva.