„Sveikinu pradedant naujus mokslo metus. Ypač tuos, kuriems šie metai pirmi mokykloje: pirmokus, pirmakursius, naujus mokytojus ir dėstytojus, iš Ukrainos atvykusius mokinius. Tegu pirmieji žingsniai, susitikimai, patirtys būna kuo šiltesni, naujoje bendruomenėje pasijustumėte lyg jūsų laukiančiuose namuose.

Švietimo namus kuriame mes visi. Kokie bus nauji mokslo metai, priklauso nuo kiekvieno iš mūsų. Visi norime, kad mūsų klasėse ir auditorijose įsivyrautų rami, dėmesinga, kūrybiška darbo atmosfera. Norime ir siekiame, kad mokytojai ir dėstytojai jaustųsi laisvi ir savarankiški, visi pasitikėtų jų profesionalumu ir pedagogine intuicija. Norime, kad mokiniams ir studentams mokytis būtų įdomu, kad jie aktyviai įsitrauktų į mokymąsi ir išsineštų tai, kas vertinga ateičiai. Norime ir siekiame, kad visi jaustųsi gerai, kad turėtų pačias geriausias sąlygas mokytis ir dirbti. Kad visos švietimo įstaigos būtų atviros įvairių poreikių vaikams.

Ir jeigu mes, kiekvienas švietimo dalyvis – ar tai būtų politikas, ar mokytojas, ar mokinys – atsakingai prisiimsime savo pareigas, pasitelksime kūrybiškumą, mums pavyks kurti visiems atvirą ir geranorišką Lietuvos mokyklą“, – sveikinime švietimo ir akademinei bendruomenei sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Anot pranešimo žiniasklaidai, pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje ministrė pristatė svarbiausius artėjančių mokslo metų darbus ir pabrėžė, kad šie mokslo metai – išskirtiniai, mokyklose nebelieka jungtinių 5–8 klasių. Nuo šių mokslo metų daug didesnis dėmesys bus skiriamas grįžtamajam ryšiui ir nacionalinių patikrinimų kokybei.

Naujais mokslo metais visose Lietuvos mokyklose nuo 1 klasės pradedama įgyvendinti profesinio orientavimo programa, įdarbinama daugiau karjeros specialistų. Taip pat pradės dirbti daugiau švietimo pagalbos specialistų: ministerija savivaldybėms skyrė beveik milijoną eurų 150 šių specialistų etatų įsteigti. Šiemet pirmą kartą 250 mokytojų įgis antrą švietimo pagalbos specialisto kvalifikaciją.

Per rugsėjį bus patvirtintos atnaujintos bendrojo ugdymo programos, kurios bus įgyvendinamos nuo kitų mokslo metų. Iki šiol patvirtintos ir pradedamos įgyvendinti atnaujintos lenkų gimtosios kalbos ir literatūros, priešmokyklinio ugdymo programos. Taip pat patvirtinta lietuvių kalbos pagal lygius programa, skirta mokyti lietuvių kalbos atvykusius ar sugrįžusius mokinius išlyginamosiose klasėse, grupėse ar individualiai, pvz., ukrainiečius.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją