1. Nenaudokite jokios formos retinoidų.

Retinoidai puikiai tinkami raukšlių, spuogų ir strijų gydymui, bet ne tada, kai esate nėščia. Retinoidai gali būti geriamąja forma ir išorinio naudojimo forma. Bet, jei laukiatės kūdikio, geriau jų visiškai vengti, nors manoma, kad tik geriamosios formos retinoidai gali sukelti apsigimimų.

2. Apribokite salicilo rūgšties naudojimą.

Salicilo rūgštis (beta-hidroksi rūgštis) yra viena iš labiausiai paplitusių sudedamųjų dalių produktuose, kurie gydo spuogus, nes ji padeda išsausinti negyvus odos sluoksnius, kurie gali užkimšti poras. Todėl daugelyje veido prausiklių šios rūgšties galima rasti. Viskas gerai, jei ją nėščioji vartos ant odos. Bet štai patekus į burną, gali sukelti komplikacijų ir net apsigimimų. Anot mediku, daug saugiau naudoti alternatyvų ingredientą, pavyzdžiui, glikolio rūgštį, kuri yra visiškai nekenksminga nėštumo metu.

3. Nenaudokite produktų, kurių sudėtyje yra hidrochinono.

Hidrochinonas yra prieštaringai vertinamas ingredientas, naudojamas tam, kad išlygintų veido odos spalvą, pašviesintų rudas dėmeles. Tačiau nėra neįrodyta, kad jis yra šimtu procentų saugus, todėl medikai siūlo jo nevartoti nėštumo metu. Vietoj to, rinkitės kremus, kuriuose yra arba cinko oksidas, arba titano dioksidas, arba jų abiejų derinys.

4. Galite dažyti nagus, tačiau manikiūro ar pedikiūro metu būkite atsargios.

Jūsų tikrasis nagas yra nepralaidžios struktūros, tai reiškia, kad tai, ką dedate ant nagų, nepateks į jūsų kraują. Tačiau, jei norite 100 proc. būti saugios nėštumo metu, atsisakykite odelių karpymo ir poliravimo, nes būtent per šias procedūras yra didžiausia rizika pasigauti infekciją.

Nėščia moteris dažosi
Foto: Shutterstock

5. Nenaudokite savaiminio įdegio priemonių.

Viskas, ką dedate ant savo odos, gali būti absorbuojama į jūsų kraują, todėl būkite atsargios su bet kokiais odos gaminiais, kuriuos dedate dideliais kiekiais. Jei esate purškianų priemonių arba savaiminio įdegio priemonių gerbėja, teks susirūpinti. Kai kurie savaiminio įdegio kremų ingredientai gali būti nekenksmingi, tačiau geriausia atidžiai perskaityti gaminių etiketes ir išmesti tokius, kuriose yra kancerogeninių medžiagų.

6. Jei nuspręsite dažyti plaukus, dažykite taip, kad neliestumėte galvos odos.

Plaukų dažymas nėštumo metu yra vertinamas labai prieštaringai. Problema ta, kad plaukų produktuose yra daug žinomų ar įtariamų kancerogeninių medžiagų. Taigi, jei nuspręsite dažyti plaukus, medikai rekomenduoja tik juos paryškinti, kad produktas neturėtų tiesioginio sąlyčio su galvos oda.

7. Būkite atsargios, kai vaškuositės.

Vaškavimas nėštumo metu yra saugi procedūra, jei yra tinkamai atliekama. Priešingu atveju rizikuojate pasigauti infekciją. Todėl prieš išbandydami naują saloną, įsitikinkite, kad jis atitinka higienos saugumo reikalavimus.

8. Nėštumo metu atsisakykite injekcinių preparatų, tokių kaip botoksas ar lūpų užpildai.

Dauguma dermatologų vengia vartoti injekcinius užpildus, kai esate nėščia. Nors užpildai nėra kenksmingi, kai juos padaro apmokytas specialistas, nė vienas tyrimas neįrodė, kad juos naudoti nėštumo metu yra saugu, todėl protinga palaukti, kol gims kūdikis.