Gautų žinių nauda

„Vienas dalykas paskaitinėti apie gimdymą internete, kitas – bendrauti tiesiogiai su specialistais, kurie sudėlioja visus taškus, – pasakojo paskaitas lankanti Rusnė. – Pastojusi daug laiko leidau prie kompiuterio ir telefone ieškodama informacijos, bendraudama socialiniuose tinkluose su kitomis nėštukėmis. Taip, informacijos internete galima rasti gausybę, bet nuo tos gausos ir galva apsisuka. Pamatai visokiausių teorijų, įvairių prieštaringų gimdyvių įspūdžių ir patirčių, o čia visa tai gražiai sugulė į savas lentynėles ir man jau ramiau laukti gimdymo.“

P.Mažylio gimdymo namų gydytoja akušerė ginekologė Danielė Apanavičienė sako, kad geras psichologinis nusiteikimas gimdyvei labai svarbus. „Tai ir yra pagrindinė paskaitų misija – paruošti būsimą gimdyvę, kad ji jaustų kuo mažiau įtampos, o pagimdžiusi nesijaustų sutrikusi. Tai, beje, neretas atvejis. Pastebėjau, kad lankiusios paskaitas ir gavusios pagrindines žinias kitaip į viską reaguoja“, – kalbėjo medikė.

P.Mažylio gimdymo namai

Jos teigimu, nėščiosioms yra su meile ir labai kvalifikuotai paruoštas 7 paskaitėlių ciklas, gausiai iliustruotas vaizdine medžiaga, filmukais, apimantis ne tik gyvybės atsiradimą ir vystymąsi, bet ir nusiskundimus, gimdymo eigą, pogimdyminį laikotarpį, naujagimio priežiūrą, žindymą bei su visais šiai laikotarpiais susijusias problemas. Būsimos mamytės bendrauja tarpusavyje, vaišinasi priešpiečiais, užduoda klausimus. „Būnant drauge nėra streso, išsisprendžia nežinomos ar nesuprantamos problemos, susijusios su nėštumu. Visas nėščiąsias konsultuoja gydytojas, esant patologijai atliekami tyrimai, siunčiamos konsultuoti specialistams, taip pat sekama vaisiaus būklė užrašant vaisiaus širdies darbą. Veikia nėščiųjų ir kūdikių baseinai, kur dirba aukštos kvalifikacijos kineziterapeutės ir gydytoja reabilitologė“, – sakė D.Apanavičienė.

Ateina ir jau gimdžiusios

Nuo pirmųjų paskaitų prieš 25 metus iki dabar paskaitas skaitanti akušerė Vida Žilienė sako, kad matė ne vieną sugrįžusią klausytoją. „Turėjau moterų, kurios ateina netgi laukdamos jau trečio vaikelio, – šypsojosi ji. – Jos sako, kad klausimų tik padaugėja. Ir tikrai, pastebėjau, kad daugiausiai ir aktyviausiai klausinėja jau gimdžiusios moterys.“

O kaip pasikeitė šio svarbaus padalinio darbas per 25 metus? „Iš esmės temos nesikeičia, nes visada lieka tie patys pagrindiniai klausimai: kaip pasirengti gimdymui, kaip jis vyksta, kada ir koks skiriamas skausmo malšinimas, kiek sudėtingas yra žindymas, ką svarbu žinoti gimus vaikeliui. Tiesa, požiūris į nėščiąją ir gimdymą per tą laiką pasikeitė stipriai“, – pasakojo V.Žilienė.
Šiuo metu skaitomas toks ciklas: „Gyvybės stebuklas. Gyvenimas iki gimimo“; „Nusiskundimai nėštumo metu. Ultragarso tyrimas“, „Gimdymas. Pogimdyminis laikotarpis“, „Naujagimio priežiūra“, „Natūralus maitinimas“.

P.Mažylio gimdymo namai

V.Žilienės teigimu, anksčiau buvo mažiau informacijos apie gimdymą, nėštumą. Dabar yra daugiau galimybių sužinoti, pabendrauti su kitomis besilaukiančiomis moterimis. „Bet nepastebėjau, kad dėl to sumažėtų klausytojų noras sužinoti ir bendrauti šia tema, – tikino lektorė. – Dabar ne viena mini, kad toje informacijos gausoje lengva paklysti, todėl čia jos laukia susistemintų, aiškiai pateikiamų ir patikimų žinių.“

V.Žilienė pastebi, kad šiuolaikinės moterys daug drąsesnės, dažniau klausia taip pat labai aktyviai domisi specialistais, naujausia medicinine įranga, nori apžiūrėti gimdyklas, pogimdymines palatas. „Dar vienas įdomus pokytis: anksčiau ne viena būsima mama ateidavo su mezginiu ir laukdama paskaitos pradžios megzdavo, o dabar virbalus pakeitė išmanieji“, – juokėsi V.Žilienė.

Tūkstančiai susitikimų

P.Mažylio gimdymo namų vadovas, vienas populiariausių Kaune ginekologų dr. Tomas Biržietis pasidžiaugė, kad per netrumpą laikotarpį akušerėms V.Žilienei ir jaunai kartai atstovaujančiai Simonai Valentinei nesumažėjo entuziazmo kiekvieną darbo dieną pasakoti apie itin svarbų moteriai gyvenimo etapą. „Ankstesniam gimdymo namų vadovui Eugenijui Valasevičiui įkūrus Dienos akušerijos centrą, nuspręsta jame ne tik teikti dienos stacionaro medicininę pagalbą, bet ir užsiimti šviečiamąja, edukacine veikla. Jau tada specialistai matė, kad moterims kyla daugybė klausimų ir nerimo tuo svarbiu momentu. Per ketvirtį amžiaus stipriai pasikeitė požiūris į nėščiąją bei gimdymą siekiant saugaus gimdymo jaukioje namus primenančioje aplinkoje, keitėsi visuomenė, radosi naujų galimybių, todėl keitėsi ir paskaitų turinys bei forma, tačiau visus tuos 25 metus jos buvo labai populiarios, todėl su personalo pagalba jas rengsime ir ateityje“, – teigė T.Biržietis.

P.Mažylio gimdymo namai

Per 25 metus perskaityta virš 6 tūkst. paskaitų, kurių kiekvienoje apsilankydavo nuo 20 iki 30 moterų. Šiuo metu jau ateina pirmųjų klausytojų marčios ir dukros. „Mūsų „Facebook“ paskyroje yra sekėjų, kurios prabėgus ne vieneriems metams komentaruose mus mini gražiu žodžiu ir tai motyvuoja dar labiau stengtis“, – džiaugėsi T.Biržietis.

Paskaitos rengiamos ir šeimoms

Būsimi tėveliai taip pat neužmiršti – kas antrą šeštadienį vyksta mokymai šeimai, susipažįstama su gimdyklomis, palatomis, kur moterys po gimdymo gali gyventi kartu su vyrais, taip pat su kūdikių ir nėščiųjų baseinais.

„Švęsdami jubiliejų laukiame buvusių mūsų lankytojų atsiliepimų, apsilankymų, kviečiame į svečius: esate laukiami šventėje visą balandžio mėnesį“, – kvietė T.Biržietis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)