Galima užsiimti savo mėgstamu sportu, bet svarbu kontroliuoti širdies ritmą

Nėštumas – tai nėra liga“, – sako Inga. „Jūs galite sportuoti, kaip ir prieš nėštumą, tačiau, žinoma, turite pasikonsultuoti su savo gydytoju – jis nuspręs, ar galite tęsti treniruotes ir patars, kokio intensyvumo jos turėtų būti.“ Trenerė priduria, kad nesvarbu, kokią sporto rūšį moteris pasirenka nėštumo metu, ji visada turėtų atkreipti dėmesį į širdies susitraukimų dažnį ir pasitarti su gydytoju dėl savo galimybių, kurios yra leidžiamos jos situacijoje. „Vienintelis dalykas, kurio turėtumėte vengti, tai sportas, kurio metu kyla didelė rizika, kad galite nukristi ar kitaip susitrenkti: pavyzdžiui, komandinis sportas, futbolas ar tinklinis, taip pat važinėjimas dviračiu ir riedučiais, slidinėjimas ar paprastas čiuožimas. Bet koks smūgis nėštumo metu yra itin pavojingas“, – primena I.Žuolytė.

Saugiausia ir labiausiai tausojanti veikla – vaikščiojimas

Jei moteris prieš nėštumą nesportavo ir nėra įsitikinusi dėl intensyvesnės veiklos, patartina vaikščioti. Tai yra saugiausia fizinė veikla būsimoms mamytėms. „Žinoma, pasivaikščiojimai taip pat gali būti skirtingo intensyvumo: tai gali būti paprastas pasivaikščiojimas parke ar šiaurietiškas ėjimas, tačiau toms, kurios fiziškai aktyvios, galimas netgi ir žygiavimas. Pagrindinis pasivaikščiojimų privalumas – grynas oras, kuris yra taip reikalingas moters ir kūdikio sveikatai, tačiau vasarą karštame ore moterys turi būti atsargesnės – visada pasiimkite vandens ir užsidėkite skrybėlę“, – sako I.Žuolytė.

Nuo paskutinio trimestro – visos į baseiną!

Visoms nėščioms moterims rekomenduojama plaukioti. Nuo šeštojo nėštumo mėnesio beveik visos būsimos motinos kenčia nuo nugaros, kojų ir raumenų skausmų. „4F“ ambasadorė pataria: „Pratimai vandenyje pašalina įtampą stuburo srityje, vienodai atpalaiduoja visus raumenis, todėl per pastarąjį trimestrą baseinas tiesiog tampa vaistu nuo visų nemalonių pojūčių. Plaukimas sustiprina kūno raumenis, o tai bus labai naudingi gimdymo metu ir padės greičiau atsigauti. Joga ir pilatesas taip pat labai gerai tinka raumenų stiprinimui ir tempimui. Vandens pratimai pagerina kvėpavimo sistemą, sustiprina širdies ir kraujagyslių sieneles, gerina kraujo apytaką, o tai padeda užkirsti kelią kraujo stagnacijai galūnėse ir mažajame dubenyje, sumažina venų varikozės ir hemorojaus tikimybę. Be to, plaukimas skatina geresnį supratimą apie aplinką, kurioje vaikas dabar gyvena, o taip stiprinamas ryšys su mažuoju žmogeliuku.“ Pagrindinis plaukiojimo privalumas yra tas, kad jis tinka visoms, net ir toms, kurios anksčiau niekada nesportavo.

Kaip suprasti, kad kažkas negerai?

Trenerė primena, kad jei jaučiate silpnumą ar jums staiga pasidarė labai karšta, nedelsdamos nutraukite treniruotę. „Rūpinkitės savo mityba ir įsitikinkite, kad vartojate pakankamai kalorijų, geriate daug vandens per treniruotę ir po jos. Svarbiausia žinoti, kada sustoti: jei staiga pajusite diskomfortą krūtinėje, dusulį ar kitus nemalonus pojūčius, turėtumėte nedelsiant kreiptis į gydytoją ir nelaukti, kol šie pojūčiai praeis savaime“, – įspėja trenerė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)