Kaip sakė režisierius ir projekto „Tėčiai“ kūrybos vadovas Ričardas Matačius, šis projektas kvies prisiminti mylimas tėčių veiklas, kurias jie kartais turėjo pamiršti dėl laiko stokos ar skirdami laiką savo vaikams. Linksmos, pozityvios ir emocijų nestokojančios tėvų istorijos apie širdžiai mielus, bet kažkada pamirštus hobius ne vieną „Delfi“ skaitytoją įkvėps prisiminti ir savo pomėgius.

„Šio projekto kelias iki skaitytojų buvo gana ilgas. Jo idėja kilo prieš keletą metų, kuomet nufilmavau trumpą dokumentinę apybraižą apie savo tėtį Viktorą. Jis yra telekomunikacinių įrenginių pardavėjas, laisvalaikiu restauruojantis patefonus.

Nors užtrukome, kol išgryninome projekto formatą, jo idėja nepasikeitė. Projektu norime pakviesti tėčius prisiminti mylimas veiklas. Kadangi mano tėtis ir įkvėpė šį projektą, natūralu, kad startuojame būtent su jo istorija. „Tėčių“ kontekste atliepiame platesnę socialinę problematiką, kuomet vyresnio amžiaus vyrų laisvalaikis apsiriboja patogiu įsitaisymu fotelyje. Norisi tai keisti. Norisi skatinti vyrus imtis širdžiai mielų veiklų, o vaikams priminti, koks svarbus tėčiams yra palaikymas“, – pasakojo R. Matačius.

Viktoras
Foto: Rolandas Parafinavičius

Jis taip pat sakė, kad projektas yra skirtas mūsų visų herojais tapusiems tėčiams, kurie savo vaikus išmokė tūkstančių dalykų, tačiau kartais buvo priversti pamiršti save ir savo laisvalaikį. Režisierius prisipažino besiviliantis, kad šis projektas įkvėps tėčius ne tik svajoti, bet ir įgyvendinti savo senas svajones.

Kiekvieną savaitę „Delfi“ pasirodys nauja projekto „Tėčiai“ herojaus istorija. Šiam projektui galite siūlyti ir savo tėčius. Daugiau informacijos rasite čia.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.