Anot „USA Today“, daugelis porų nusprendė atidėti šeimos gausinimo planus. 2020 metais netgi sumažėjo neplanuotų nėštumų, nes poros ėmėsi papildomų apsaugos priemonių.

„Kitais metais gali gimti 300 000 – 500 000 kūdikių mažiau. Tokias prognozes grindžiame išvadomis, kurias padarėme iš ekonominių vaisingumo tendencijų studijų ir 2007 – 2009 metų Didžiosios recesijos ir 1918 metų Ispaniškojo gripo duomenų“, - rašė Vašingtone įsikūręs visuomenės tyrimų institutas „Brookings“.

Studijos autoriai mano, kad žmonės elgiasi atsargiau dėl finansinių priežasčių. Padidėjus nedarbui ar sumažėjus atlyginimams, daugeliui šeimų iškilo finansinių sunkumų. Kai kurioms motinoms teko išeiti iš darbo ar laikinai pristabdyti savo karjerą, kad galėtų prižiūrėti savo vaikus, kurie pradėjo mokytis nuotoliniu būdu ar nebegali eiti į darželį.

„USA Today“ taip pat pranešė, kad „Google Trends“ užfiksavo mažiau paieškų, susijusių su seksu ir nėštumu. Vaisingumo testų gamintoja „Modern Fertility“ šių metų balandį apklausė tūkstančius moterų dėl planų susilaukti kūdikio. 70 proc. iš jų nurodė, kad jų vaisingumo ir nėštumo planai dėl pandemijos nepasikeitė, bet 30 proc. pažymėjo tokius planus vis dėlto atidėjusios geresniems laikams. Stebina tai, kad toks sprendimas buvo priimtas tuo metu, kai nuo pandemijos pradžios buvo praėjęs vos vienas mėnuo.

Paaiškėjo, kad visi žmonės, kurie manė, kad namuose užsidariusios poros sukels naują kūdikių bumą, smarkiai klydo. Ne, taip įvyko ne dėl to, kad televizijos rodė daugybę programų, privertusių negalvoti apie seksą, bet todėl, kad žmonės pergyveno dėl savo banko sąskaitų bei bendro patogumo.

Sociologijos profesorius ir demografijos ekspertas Philipas N. Cohenas iš Merilando universiteto teigė, kad labai kvaila manyti, jog vyrui ir moteriai pasilikus vieniems, automatiškai gims kūdikis. Tai nereiškia, kad jie nesimyli, tačiau gali būti, kad jie tiesiog „praktikuojasi“.

Ši pandemija kelia daug finansinių, psichologinių, emocinių ir fizinės sveikatos rūpesčių. Poros klausia savęs: ar mes galėsime rūpintis dar vienu žmogumi, kai esame finansiškai, psichologiškai, emociškai ir, galbūt, fiziškai pažeidžiami? Kol šis virusas nebuvo išplitęs, žmonės svarstydavo: „Ar uždirbu pakankamai pinigų, kad išlaikyčiau vaiką?“. Jei pinigų nebūdavo pernelyg daug, pasistengus juos visada būdavo galima uždirbti. Tačiau šį kartą viskas yra visiškai kitaip.