Nuotaikingoje kelionėje po Lietuvos sostinę skaitytojus lydės mergaitė Vija ir išdykusi jos šunytė Meška. „Ši knyga yra skirta visai šeimai. Joje sutiksite du personažus, kurie lydi visuose puslapiuose: mergaitė ir jos šuo – Meška. Ši kompanija keliauja po miestą ir atranda įvairius senamiesčio objektus, miesto istoriją, renginius. Tai vienas iš geresnių būdų, kaip pakeliauti po miestą šiuo laikotarpiu“, – pasakojo knygos autorė.

Kadangi Rūta jau daug metų dirba gide, mintys apie knygą jai sukosi jau kurį laiką. „Pati esu vilnietė, maža to – gidė, bet, nepaisant to, rašydama knygą, atradau naujų dalykų. Kai vedu ekskursijas, dažniausiai vaikštau po senamiestį, o šį kartą susipažinau ir su Vilniaus rajonais. Ten galima pamatyti daug įdomių dalykų. Be to, knygos pabaigoje sukūrėme žemėlapį „Vilniaus augintiniai“ – surašėme vietas, kur Vilniaus mieste galima rasti įvairių gyvūnų skulptūrų. Tai puiki idėja, kaip pakeliauti šeimoms po Vilnių su tikslu“, – šypsojosi Rūta.

Dar viena knygos įdomybė – kiekviename puslapyje galima ieškoti pasislėpusio šuns – Meškos. „Kai nebesinori skaityti, galima tarp iliustracijų paieškoti Meškos. Šis personažas knygai prideda žaismingumo, padrąsina vaikus tyrinėti miestą“, – pasakojo autorė.

Knygos iliustratorė Asta Kulikauskaitė-Krivickienė pasakojo, kad dirbti buvo labai įdomu. „Tokiose knygose iliustracijos be galo svarbios. Turi įsigilinti į kiekvieną tekstą, temą. Man buvo be galo įdomu rinkti medžiagą, eskizuoti, perkelti tas iliustracijas ant popieriaus. Įdomu tai, kad kūriau iliustracijas, gyvendama ne Lietuvoje. Teko ieškoti medžiagos internete. Reikėjo atsirinkti, kokiu kampu gražiausiai atrodo tam tikros vietos. Prašiau Rūtos, kad tam tikrus objektus nufotografuotų“, – pasakojo Asta.

Ji pati gimusi Kaune, bet Vilniuje gyveno po studijų. „Buvo labai įdomu skaityti tekstus, sužinoti legendas, faktus, detales. Labai rekomenduoju šią knygą visiems vaikams, nepriklausomai nuo to, kur jie gyvena. Viliuosi, kad detalios iliustracijos paskatins juos patyrinėti Vilnių“, – šypsojosi knygos iliustratorė.