Prie tvarumą skatinančios mugės jungiasi ir pirmųjų renginių dalyviai

„Labai smagu tarp mugės dalyvių sutikti tuos žmones, kurie mugėje dalyvavo nuo pirmųjų jos metų, o mugei užvėrus duris prieš ketverius metus, vis prašiusių vėl ją parvežti į Kauną. Kauniečiai džiaugiasi, jog atsakingo vartojimo kultūrą galima bus vystyti ir jų mieste. Čia galima ne tik parduoti savo vaikų išaugtus drabužius, batus, žaislus ir kitus daiktus, bet rudens ir žiemos sezonui patraukliomis kainomis aprengti savo vaikus. Ne paskutinėje vietoje ir galimybė su stokojančiais pasidalinti neparduotais daiktais. Pati auginu 3 vaikus, tad žinau, kad supirkti visus daiktus, reikalingus rudens ir žiemos sezonui, šeimoms būna nemenkas iššūkis“, – sakė Mamų mugės Kaune organizatorė Vaida Babeckienė.

Mamų mugė Kaune buvo padariusi ketverių metų pertrauką, tačiau gavus daug kauniečių užklausų ir pritraukus partnerius patalpoms, nuspręsta vėl atnaujinti projektą.

Foto: TAVO VAIKAS

„Mamų mugė yra itin vykęs atsakingo ir tvaraus vartojimo pavyzdys. Teko padėti prie pirmųjų renginių, šiemet su pusmečio dukryte taip pat planuojame prisijungti ir palaikyti mugės idėją. Pastebiu, kad kai kurios mamytės ypač stengiasi paruošti daiktus pardavimui taip, kad būtų patrauklu klientams. Todėl galima teigti, jog mugė ugdo ir itin svarbius verslumo, pardavimo įgūdžius,“ – sako viena iš verslumo ugdymo projekto „Išdrįsk svajoti“ autorių verslininkė Aistė Puodžiūnienė. – „Iš tiesų motinystė yra gera proga apgalvoti, ką nori veikti toliau, kur įdarbinti savo patirtį ir gebėjimus. Ir savanorystės projektai yra gera proga įgyti naujų kompetencijų, naujų pažinčių.“

30 tūkstančių prekių vaikams – dalinimosi ekonomikos pavyzdys

Rudens-žiemos sezonas tėveliams didelis iššūkis, kadangi vaikai per sezoną gali išaugti kelių dydžių rūbus ir avalynę. „Mamų mugė“ taupo ne tik tėvelių pinigus, bet ir laiką. Mugės asortimente prekių pasiūla siekia 30 tūkstančių. Didžiausi skyriai yra vaikiškos avalynės, striukių, megztinių ir kombinezonų. Gausybė tokia, kad net sunku išsirinkti. Suskaičiuota, jog tėveliai, pirkdami vienam vaikui šiltų rūbų komplektą, mugėje išleidžia iki 100 eurų. Kitur tiek kainuoja viena pora naujų batukų. Daugelis šeimų renkasi mugę, kadangi joje gali visko, ko reikia, nupirkti vienu metu ir dar gerokai sutaupyti, o tuo pačiu taip paremti vieni kitus.

Foto: TAVO VAIKAS

Rudens-žiemos mugė Kaune Žaliojoje galerijoje (Pramonės pr. 14, Urmas) 2 salėje vyks 4 dienas iki spalio 13 d. Spalio 10 d. duris atverianti mugė pasiūlys prekes įsigyti ir su nuolaida. Penktadienį bus taikoma 20 procentų, šeštadienį – 50 procentų, o sekmadienį net 70 procentų nuolaida pažymėtoms prekėms. Išskirtinės sąlygos apsipirkti suteikiamos nėščiosioms ir neįgalius vaikus auginančioms šeimoms, mugėje jie gali apsilankyti vieni pirmųjų, spalio 10 d. nuo 9 val.

Antrą ar trečią gyvenimą įgaunantys daiktai nukeliauja ir į stokojančių šeimas

Kiekvienoje mugėje nuperkama iki 20 tūkst. įvairių prekių. Tad tokiai gausybei daiktų suteikiamas antras, o kartais ir trečias gyvenimas, pakartotinis panaudojimas. Tai liudija ir apie atsakingesnį požiūrį į aplinką.

Pasibaigus prekybai dalyviai didelę dalį likusių prekių palieka labdarai. Paprastai mugei paliekama keletas tūkstančių įvairiausių drabužių, žaislų ir daiktų, skirtų vaikams, tad džiugu, jog yra galimybė šiais daiktai pasidalinti su stokojančiais Kauno miesto ir Kauno rajono gyventojais. Norintys gauti labdaros, turi pildyti anketą www.linaurus.lt, kurią ras rubrikoje „Labdara“.

„Net ir turėdama sėkmingą asmeninį verslą, gerai prisimenu pradžią, kai teko vienai auginti sūnų ir susidurti su visais įmanomais iššūkiais. Todėl ir dirbdama su moterimis, kurios nori pakeisti savo gyvenimą, raginu prisiimti didesnę atsakomybę ir neatidėlioti savo svajonių, nes kai padedame vieniems, kai dalinamės savo žiniomis, daiktais, laiku, taip padedame didesniam būriui žmonių“, –apie svarbą būti Mamų mugės Kaune partnere kalbėjo Aistė Puodžiūnienė, vykdanti projektą „Išdrįsk svajoti“.