Renginio metu buvo pristatyta prekybos tinklo „Rimi“ iniciatyva atlikta apklausa, kurios metu paaiškėjo, kad prieš bėgimo varžybas savo mitybos įpročių visiškai nekeičia vos 19 proc. apklaustųjų, rašoma pranešime spaudai. Tuo tarpu 37 proc. sportuojančių gyventojų nurodė, kad savo mityba stengiasi rūpintis nuosekliai, nepriklausomai nuo artėjančių fizinių iššūkių, o penktadalis patvirtino, kad ruošiantis bėgti ilgesnę distanciją labiau kreipia dėmesį į mitybą, vartoja sveikesnius ir didesnę energinę vertę turinčius produktus. Dar 24 proc. savo mitybą prieš bėgimo varžybas teigė koreguojantys minimaliai.

Renginyje dalyvavusi mitybos specialistė, tinklaraščio Sveikairgardu.lt autorė Indrė Trusovė dalyviams pristatė vienos dienos valgiaraštį, skirtą aktyviai šeimai, ketinančiai įveikti užsibrėžtą sportinį iššūkį, bei dalijosi įžvalgomis apie sveiką mitybą.

Iš gyvenimo norime imti viską, kas įmanoma, todėl laisvą laiką stengiamės praleisti kuo aktyviau, išbandome ir įvairias fizines veiklas
Veronika Montvydienė

„Nusprendus padidinti fizinį aktyvumą, ruošiantis sportiniam iššūkiui ar varžyboms, neužtenka susidėlioti sportinių veiksmų plano ir treniruotis. Ypač didelį vaidmenį atlieka mityba. Jei ji nebus subalansuota, visavertė ir įvairi, sportinių rezultatų niekada nepavyks pasiekti“, – renginio metu sakė I.Trusovė.

Žiniasklaidos pusryčių nepraleido ir garsi dviejų vaikų – 4,5 m. Adelės ir 1 m. Kajaus – mama, Rytų kovos menų sportininkė, šokėja–choreografė, kaskadininkė Veronika Montvydienė. Žinoma moteris dalijosi savo sėkmės istorija, kaip pavyksta šeimoje ugdyti sveikesnio gyvenimo būdo įpročius.

Veronika Montvydienė

„Mūsų šeima stengiasi ne tik sveikai maitintis, bet ir aktyviai leisti laiką. Aš sportuoju nuo vaikystės, šis įprotis ir dabar niekur nedingęs. Mūsų šeimai nėra būdinga sėdėti vienoje vietoje ir nieko neveikti. Iš gyvenimo norime imti viską, kas įmanoma, todėl laisvą laiką stengiamės praleisti kuo aktyviau, išbandome ir įvairias fizines veiklas. Vaikai, matydami aktyvius tėvus, ir patys tokiais tampa. Šis teigiamas pavyzdys yra užkrečiamas“, – sakė V.Montvydienė.

Kartu su vaikais „Rimi“ Šeimos bėgime dalyvausianti moteris renginio metu papasakojo, kad didžiąją vasaros dalį praleido pajūryje, kur ne tik mėgavosi puikiais orais, bet ir aktyviai leido laiką: stengėsi kuo daugiau vaikščioti, važinėjosi dviračiais, maudėsi jūroje.