Tai bent, ar kas būtų galėjęs pagalvoti, dėl ko, taip stipriai išdainavę laisvę, išduosime savo raides ir priimsime svetimas, taip sukurdami sąlygas ateičiai mutuoti lietuvių kalbai. Tiesa, jau lenkų spauda rašo apie kitas derybas dėl lenkiškų raidžių pase. Ką gi, pandoros skrynia atidaryta. Bet ją uždaryti turite visas galimybes, gerb. Prezidente G. Nausėda, remdamiantis duota priesaika Konstitucijai.

Prieš kelis metus tauta greitai surinko per septyniasdešimt tūkstančių parašų, įrodančių, kad Lietuvos žmonės nori turėti savo originalią lietuvių kalbą, taip kaip moderni Prancūzija, kuri prieš penkiolika metų nusprendė net įstatyminiu lygmeniu kalbą apsaugoti nuo svetimų raidžių, apsaugoti etninę kilmę ir kalbą, tai ką savo sveikinimo kalboje linkėjo Europos komisijos pirmininkė Lietuvai Uršula von den Leyen Kauno Europos Kultūros sostinės šventėje. „Jūs, Lietuva, prieš šimtą metų kūrėte savo tapatybę“ – sakė ji. Šie žodžiai dar kartą patvirtino, kad kiekviena valstybė, būnanti Europos Sąjungos draugijoje, taip pat turi būti garbinga, saugoti savo kalbą, vėliavą, etninę kilmę.

Dabar labai madinga kalbėti, kad turime būti modernūs. Aš irgi už tai, bet būdami modernūs turime turėti savigarbos saugoti tai, kas buvo sunkiai iškovota, užauginta. Esame maža tauta su didinga istorija. Istorijos pamokos yra skaudžios. Negalime lengvabūdiškai vaikytis tariamo modernumo, atsisakant savo bruožų. Kodėl nepridėjus dar vienos spalvos prie trispalvės ar kokios nors žvaigždutės ant jos, juk tai taip pat yra modernu, o užsieniečiai gal norės trispalvėje matyti savo tautos motyvų.

Sakoma, kad sunku dėl pavardės pase? Taip, sutinku, bet privalu žinoti ir gerbti tautą, su kuria gyveni, istoriją, jos kalbą. Negalime dėl atvykusių ar kitų likimų keisti lietuvių kalbos. Tai yra vertybinis valstybės istorijos, garbės ir nacionalinio saugumo, etninės kilmės ir kalbos originalus garantas.

Lietuvių abėcėlė turi trisdešimt dvi raides, kaip ir žmogus burnoje turi trisdešimt du dantis. Pabandykite įdėti tris svetimus dantis tarp esančių trisdešimt dviejų, turbūt niekaip. Bet yra variantas, galima išmušti tris ir įdėti kitus. Tik klausimas, koks bus rezultatas? Ar po dešimt, dvidešimt metų neatsiras dar kitos raidės, kol nebeliks nei vienos mūsų? Ar nereikės mušti kitų dantų? Būkime modernūs išsaugodami savo istoriją, etninę kilmę, lietuvių kalbą, tuo ir būsime įdomūs pasauliui kaip iki šiol. Būkime tokie kaip modernūs prancūzai, islandai, danai ir kt., kurie nė už ką nesutiks kalboje leisti svetimų raidžių, tai yra tautos tapatybė.

Gerbiamas jo ekscelencija Prezidente Gitanai Nausėda, savo ir tūkstančių lietuvių vardu prašome apsaugoti lietuvių kalbą. Jūsų rinkimų metu išsakytos mintys, kad pavardės su svetimomis raidėmis bus rašomos antrame paso puslapyje, suteikė Lietuvos piliečiams pasitikėjimo balsuojant už jūsų kandidatūrą į Prezidentus. Turite visas konstitucines galias nepasirašyti priimto įstatymo projekto. Šis balsavimas Seime sutrypė ne tik Lietuvos Respublikos Konstituciją, bet ir žmonių pasitikėjimą politikais, kurie spaudė mygtukus ne Lietuvos naudai, o dėl kažkokių blizgučių, patogumo, modernumo.

Linkiu modernumo, išsaugant mūsų istoriją, dabartį ir ateitį.