Man asmeniškai tokios idėjos pateikimas būtent dabar labiau primena desperatišką blaškymąsi, kuris įves daugiau chaoso, nei duos naudos. Kodėl? Ogi todėl, kad didžioji tokio galimybių paso nauda jau slysta iš rankų. Kalbant atvirai – mes jau pavėlavome, nes tą reikėjo daryti metų pradžioje, kai tam pritarė ir Seimo Ekonomikos komitetas, o verslai buvo uždaryti ir negalėjo funkcionuoti. Tada toks pasas tikrai būtų buvęs ir stipria paskata skiepytis.

Tuo labiau, artimiausiu metu atsiras bendras visoje ES žaliasis pasas, kuriam jau dabar turime pradėti ruoštis ir ieškoti būdų, kaip susieti jį su papildomomis nacionalinėmis galimybėmis bei pradėti sėkmingai taikyti prasidėjus masinei vakcinacijai. Turime pragmatiškai įvertinti ar verta kurti ir investuoti į nacionalinį įrankį, o neilgai trukus visuomenei sakyti, kad tas mūsiškis pasas, prie kurio vos spėjome priprasti, jau nueina į antrą planą, nes atsiranda naujas – europinis.

Bet kokiu atveju, galimybių ar imuniteto pasas, kaip mes jį bevadintume, neturėtų diskriminuoti žmonių. Jeigu kalbame apie galimybių pasą pasiskiepijusiems, kuo, pavyzdžiui, skiriasi 45 metų pilietis Šiauliuose ir Vilniuje? Kodėl apdovanojame persirgusius, bet dvigubai baudžiame griežtai karantino besilaikiusius? Kodėl svarstome mokesčių mokėtojų lėšomis apmokėti už testus tiems, kurie nori smagiai praleisti laiką vakarieniaujant restorane? Ar užtikrinsime savalaikį tyrimų atlikimą simptominiams asmenims, kai mobiliuosius punktus užgrius atnaujintomis „galimybėmis“ norintys pasinaudoti asmenys?

Iš kurios pusės bežiūrėsime, nacionalinio „galimybių“ paso realizavimas šiuo metu kelia daugiau klausimų ir įtampų visuomenėje. Ir čia jau reiktų padėkoti Aušrinei Armonaitei už pastangas ieškoti sprendimų, nors kaip ir akivaizdu, kad ne Ekonomikos ir inovacijų ministerijai reiktų užsiimti „skiepų knygelės“ kūrimu. Ar tai neturėjo būti Sveikatos apsaugos ministro slaptojo 120-ies ar kiek ten punktų plano dalis?

Nežinau, kaip ten dėl galimybių paso kainos, bet tikrai paskatino pasidomėti karvių kainomis Lietuvoje.