Noriu pabrėžti, kad tai yra klausimas ne apie teritorijas ar jų perdalinimą, o apie žmones, jų pačių ir jų vaikų ateitį. Ir tikriausiai ne man vienam keistai atrodo pasigirdęs Kauno rajono vadovų noras užčiaupti žmones ir neleisti spręsti jiems patiems.

Kaunas šiandien yra daug didesnis nei jo administracinės ribos. Daugybė darbščių ir veiklių kauniečių gyvena už tų ribų ir dėl rajono valdžios neveiksnumo turi apsimetinėti kitos savivaldybės gyventojais tam, kad savo vaikus galėtų vežti į miesto darželius. Tie patys kauniečiai negali patikėti rajono valdžios neįgalumu organizuojant viešąjį transportą.

Kauno rajone gyvenantys žmonės taip pat nėra patenkinti tuo, kaip prie jų namų tvarkomos gatvės, šaligatviai ir viešosios erdvės. Kauno rajono meras mėgsta fotografuotis prie naujai atidaromų kelių tarp miestelių ir dviračių takų. Tik tai darydamas jis nepasako, kad tuos kelius tiesia ne rajono savivaldybė, o Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Pastarosiomis dienomis daug girdime apie rajone ir mieste egzistuojančius mokesčius. Taip, šiuo metu dėl savaime suprantamų priežasčių mieste kai kurie mokesčiai yra šiek tiek didesni nei rajone. Bet tiek žemės, tiek nekilnojamojo turto, tiek ir kiti mokesčiai gali būti zonuojami ir toje rajono dalyje, kuri įtraukta į šią iniciatyvą, jie išliks tokie pat, kokie yra šiuo metu. Lygiai taip pat nesikeis ir šių miestelių bei kaimų pavadinimai.

Kaip viskas vyks toliau? Parengęs visus reikalingus dokumentus, Kaunas juos pateiks Vidaus reikalų ministerijai, kuri paskirs referendumo datą. Jo metu tų Kauno rajono miestelių ir kaimų, kurie yra įtraukti į šią iniciatyvą, gyventojai pareikš savo valią balsuodami.

Jei sprendimas bus teigiamas, klausimas toliau keliaus į Seimą, kuris priims naujas savivaldybių ribas nustatantį įstatymą. Jei rajono žmonės pasakys „ne“, gerbsime tokį sprendimą.

Tegul sprendžia žmonės!