Prieš atsisveikinant vasarai metas suskaičiuoti viščiukus ir pasižiūrėti, kas šiame pusmetyje buvo geriausi, blogiausi, linksmiausi, o be ko galėjom apsieiti taip, kaip 2019-ais apsieinam be išjungtų greičio matuoklių ir Mindaugo Basčio. Beje, įdomu, ką jis? Ai ne, neįdomu.

Sezonas buvo intensyvus – rinkom visus po prakaitu, vieni politikai savo žodžius davinėjo dažniau nei Lietuvos futbolo rinktinė priešininkams kamuolį, kiti pamėgo politinius charakirius, treti – mėgavosi pergalėmis taip, kaip Rytas LKL finale.

Tad metas paskelbti 10 šio politinio sezono nominacijų ir prisiminti viską, dėl ko mes juokėmės, o jie niršo, putojosi ir ieškojo būdų, kaip uždėti mums apynasrį. Bet toks jau laisvos valstybės, kurioje auga ir bręsta laisvi žmonės, minusas: ką jūs mums padarysit? Nieko.

Nieko nelaukę pradedam. Pirmoji nominacija – Pyro pergalė. Kai kaip ir laimi teoriškai, bet praktiškai ne džiaugtis, o verkt po tokių pergalių norisi.

Pyro pergalės nominacijos laimėtoja – daugeliui pažįstama ačkarikė, influencerį Albiną iš kapų prikėlusi taškelių prezidentė Ingrida Šimonytė. Konservatorių iškelta kandidatė turėjo visai neprastą prezidentinę kampaniją ir net sugebėjo laimėti pirmąjį rinkimų turą, kur surinko 446 tūkstančius 719 balsų ir puse procento aplenkė Gitaną Nausėdą.

Bet pergalės skonis netruko išgaruoti. Po dviejų savaičių antrame ture Ingrida prieš Gitaną atrodė kaip Lietuvos futbolo rinktinė prieš… faktiškai prieš bet kurią kitą rinktinę. Gavo į vienus vartus. O įdomiausia, kad antrame ture už Ingridą balsavo beveik trim su puse tūkstančio mažiau nei pirmame ture. Dar niekada nuo Nepriklausomybės atkūrimo kandidatas į prezidentus nebuvo 2 ture praradęs balsų.

Kita nominacija – Gulbės giesmė. Ne paslaptis, kad mes čia, Laisvės TV, mėgstam padainuot. Ir labai gerai sekasi, gal net geriau negu kai kuriems politikams rinkimų kampanijoje.

Ir kas, „Laikykitės ten“ nuomone, tapo Giesmių giesmė? Daina, kuri realiai turėjo politinį svorį. Visos kitos buvo tralialuškos, o štai „Žalieji jėga“ taip patiko Marei, kad Vilių Krivicką iš keturioliktos vietos pakėlė į septintą ir dabar jis miesto taryboje, Plėtros ir ūkio komitete.

Dar viena nominacija – Žodis ne žvirblis, išskris nesugausi. Tas, kas taip pasakė, matyt, niekada gyvenime nėra gaudęs žvirblio. Ir čia visi mūsų draugai.

Daug gražių buvo posakių ir daug žvirblių paleistų laisvėn, bet vis dėlto „Laikykitės ten“ komisija suprato, kad mūsų širdyse yra tuštuma ir ją užpildyti gali tik nuostabų performansą mums dovanojęs politinio Guogabolo išradėjas, didysis artojas už visus ir reikalų darytojas Antanas Guoga, kuris niekada nemirs iš kuklumo.

Aš turiu tik vieną prašymą. Rimtą. Antanai, nesikeisk, niekada nesikeisk ir sugalvok dar būdų, kaip likti Lietuvos politikoj. Gal nusipirk ne tik vietą Centro partijos sąraše – gal nuspirk visą Centro partiją. Gal įsigyk tautininkus, dabar sezono nuolaidos, bet rask būdą likti. Nes be tavęs tikrai man čia tuštuma kažkokia. Tokie nearti dirvonai.

Pozityviausia sezono nominacija – Grotų Ašaros – apie nusikaltimus, sėdinčius ir tuos, dėl kurių dar kalėjimas verkia. O mums pagalvojus apie tai, kad teisėsauga jiems šelmiškai mirksi, darosi širdelėje šilta tarsi prieš pietų pertrauką, prisiminus, kad šiandien valgykloje – tavo mėgstamas kugelis.

Be konkurencijos šią nominaciją susišluoja mūsų visų mylimiausias Seimo narys, kuriam generalinė prokuratūra prašo naikinti neliečiamybę, nes jis įtariamas piktnaudžiavęs Seimo nario statusu, aiškinęsis, kaip koldūnus gaminanti įmonė gali mokėti kyšius Rusijos pareigūnams ir iš tos įmonės už parlamentines lėšas nuomojęsis automobilius – ne tik X5 BMW ar Lexus 450, bet ir Lexus FX, nors toks modelis net neegzistuoja. O dabar Seimo nariui gresia kelionė Lexusu NX.

O liberalai, kurie jau puikiai žino, kas būna, kai panaikina neliečiamybę ir tave realiai gali bet kas liesti, kvietė Gražulį – nebijok.

Na, o dabar nominacija, kuri skiriama už sezono netektis, išėjimus ir kitus praradimus. Kai kurie dalykai priverčia susimąstyti, kai kurie – nudžiugina, nes nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Ir į mūsų laidą.

Kadangi tai yra paskutinė šio sezono laida, tai gana tų bajerių. Mūsų valstybei ir visiems žmonėms skaudi šio sezono netektis yra Rūtos karjeros pabaiga. Rūta, siunčiame tau daug meilutytės nuo mūsų ir laikykis ten sėkmingai kurdama asmeninį gyvenimą.

Juk visi puikiai prisimenat 2012 metus, kai Londone, būdama vos 15 metų, sugebėjo iškovoti aukso medalį. Kai kurie išmoksta plaukt būdami penkiolikos. Arba visai neišmoksta. Arba išmoksta ir pamiršta. Na, tokių jau nebelikę.

Šiais metais, būdama 22 metų, nusprendė nutraukti karjerą. Miela Rūta, tu visada mums išliksi auksine žuvele. 22 metai – tai amžius, kada žmogus pradeda tvirtai stotis ant kojų. Krante. To tau ir linkim.

O dabar truputėlis pozityvo. Ne viskas šiais metais buvo taip blogai, kad visus tik drožtume. Dabar smagiausia nominacija be ironijos ir sarkazmo – sezono šviesulys.

Visi mūsų tautiečių pasiekimai, kad ir kokie nuostabūs jie būtų, visgi nublanksta, labai nedaug, bet nublanksta, prieš du didžiausius šių metų lietuvių pasisekimus. Pirmasis, svarbiausias ir vienas prestižiškiausių šiuolaikinio meno renginių apdovanojimas, Venecijos meno bienalės „Auksinis liūtas“ atiteko Rugilei Barzdžiukaitei, Vaivai Grainytei ir Linai Lapelytei už jų performansą „Saulė ir jūra (marina)“. Antrasis – Asmik Grigorian tarptautinių operos apdovanojimų ceremonijoje buvo pripažinta geriausia pasaulio operos soliste. Kai lietuviai gauna tokius apdovanojimus, galim palaukti ir oskarų, ir emi, ir gremi.

Ačiū jums visiems, jūs esate nuostabūs.

Kita nominacija – sezono pamoka. Pamokos svarbu. Pavyzdžiui, labai svarbu mokėti taisyklingai kirčiuoti. Nes jei nemokėsi, tau gresia tai:

Neatsitiktinai šioje nominacijoje triumfuoja ne kas kitas, o visi Lietuvos mokytojai, kurie šiemet turėjo gauti rimtą pamoką: kad ir ką žadėtų valdžia, norint išlaikyti šeimą vis tiek gali tekti dar ir taksistu padirbėt, ir bare pašokt.

Nes kai tik patiki valdžia ir jos nebespaudi per visus galus, ši, kikendama į kumštuką apie prestižinę mokytojo profesiją, paskiria visam balaganui tvarkyti švietimo ministrą, kurio žymiausia per pusmetį pasakyta frazė yra „taip, mokyklose karšta“.

Amerikiečiai, teikdami Oscarus, turi apdovanojimą už supporting role, lietuviai gali gauti sidabrinę gervę už antraplanį vaidmenį. Tad kodėl mūsų politikai negali gauti apdovanojimo už pasirodymą politiniame sezone?.. Gali. Taigi sekantis mūsų apdovanojimas „palikti paraštėse“. Už pasirodymus, kurie liko antram plane, nors turėjo potencialo nušluoti visus.

Mūsų kompetentinga komisija nusprendė, kad labiausiai apdovanojimo už antraplanį vaidmenį sezone nusipelnė… Julius Jakubėnas. Taip, Julius Jakubėnas. Kas toks, klausiat? Julius Jakubėnas, dar geriau žinomas kaip bičas su baltu megztuku iš Anykščių eks-mero Tūbio video, nepanoręs paklusti ir iš karto tapęs žvaigžde.

O vėliau ir mega žvaigžde, kai sužibėjo skaisčiau nei Sirijus per LRT agitaciją ir amžiams įsirašė į interneto folklorą.

Šiaurės Korėjos generolai jau seniai nematė karo, bet medalius labai mėgsta. Gauna juos nežinia už ką. Ir lygiai taip ir vadinasi, mūsų paskutinė nominacija „Nežinia už ką“. Taip pavadinom, nes geriau nesugalvojom, nors kandidatų tikrai daug.

O šios nominacijos laimėtojas, o gal geriau reikia sakyti laimėtojai – Rusniškiai. Kurie rinkimų progą gavo „nežinia ką“. Šiaip turėjo gauti estakadą, kurią premjeras išdidžiai atidarė prieš pat antrąjį prezidento rinkimų turą. Bet kadangi Saulius į antrą turą nepateko, tai vos tik ją atidarė, iškart uždarė. Lyg darbai baigti, bet iš tikrųjų nebaigti.

Ir paskutinis dalykas. Jau ne nominacija, o apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus – „Žodžio žmonės“. Ir laimėtojai – Saulius ir Ramūnas.

Šiandien tiek žmonių ir žodžių. Jau trečiasis „Laikykitės ten“ sezonas baigtas. Liepos ir rugpjūčio pradžioje dar sugrįšim neduoti politikams ramiai gyventi, rugpjūčio 24 dieną pasimatysime „Laisvės piknike“ nuostabiame mieste vardu Kaunas. Ir grįšime gyvųjų ir mirusiųjų teisti rudenį ketvirtajame „Laikykitės ten“ sezone. Ir ten viskas bus kitaip. Duodam žodį.

Tad Karštos vasaros su „Laisvės TV“.