O kur atsakomybė prieš valstybės žmones dėl valdymo stabilumo ir tolesnio įsipareigojimų vykdymo? Ar gali valstybės likimas ir žmonių gerbūvis tapti galingo politiko ego įkaitu? Juk žmonės balsavo už LVŽS Seimo rinkimuose ir suteikė galimybę stabiliai dirbti 4 metus.

Premjero S. Skvernelio tyla stebina ir rodo, kad jam toks veikimo metodas tinka. Visi suprantame, kad kitas grasinimas – pirmalaikiais Seimo rinkimais – tai dar vienas įrodymas, kad stabilumas valstybėje yra antraeilės svarbos. Karas su Landsbergiais ir konservatoriais svarbiausia, bet žmonės laukia realių darbų. Dabar daugiausia dėmesio skiriama šiam karui ir sekama bloguoju konservatorių pavyzdžiu. Bet ar tikrai tas karas tikras? Dėl to atidžiau pažiūrėkime ko vertas šis desperatiškas R. Karbauskio šantažas.

Ar tikrai S. Skvernelio Vyriausybę sudaro „skaidrūs“ profesionalai?

Valstiečių lyderis, kuriam, panašu, labiausiai rūpi tik jo verslo koncerno prekyba trąšomis, galėtų atidžiau pasidomėti, o kas dabar sudaro jo „profesionalų“ Vyriausybę ir nemeluoti rinkėjams.

Štai vienas iš S. Skvernelio pergalės prezidento rinkimuose atveju paskelbtų kandidatų į premjerus – energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas. Kas jis? Tai konservatorių premjero Andriaus Kubiliaus Vyriausybės įtakingo energetikos ministro Arvydo Sekmoko viceministras, kuravęs ir pasirašęs skandalingą Visagino atominės elektrinės (VAE) projektą.

Nepastatytos atominės elektrinės projektui iššvaistyta virš 20 milijonų eurų (70 milijonų litų) brangiems konsultantams, teisininkams ir viešųjų ryšių firmoms. Paprastai tariant – „išplauti" pinigai.

Į teisiamųjų suolą dėl piktnaudžiavimo tarnyba sėdo ir tuometis VAE direktorius Rimantas Vaitkus dėl galimai korupcinės nepavykusio referendumo naujai atominei elektrinei statyti viešinimo kampanijos. VAE nepastatyta, o direktoriui ir darbuotojams mokėti atlyginimai.

Įtakingas konservatorių „pilkasis kardinolas" A. Sekmokas dabar yra S. Skvernelio štabo vadovo Vytauto Bako patarėjas. Tai tas karas su konservatoriais tikras ar akių dūmimas žmonėms?! Kur žadėtas skaidrumas, ponai?

Eikime toliau. A. Kubiliaus Vyriausybės kancleriui Deividui Matulioniui, kuris dabar kažkodėl yra S. Skvernelio Vyriausybės pirmasis vicekancleris, po prezidento rinkimų rengiamas užsienio reikalų ministro postas. Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir konservatorių politinis aljansas yra anokia paslaptis. Tai štai S. Skvernelio pergalės atveju prezidentės statytinį L. Linkevičių pakeis A. Kubiliaus kadras. Anoks čia ir skirtumas, pone R. Karbauski.

SGD terminalas nuomojamas per Bermudų trikampyje esančią ofšorinę kompaniją ir naudoja rusiškas dujas

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis irgi Prezidentei, ir konservatoriams itin artimas asmuo, prie A. Kubiliaus Vyriausybės vadovavęs „Klaipėdos naftai" ir skandalingai brangiam suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo projektui. Paties terminalo reikėjo, bet ne tokio didelio ir ne švaistant pinigus siaubingai brangiai nuomai per „ofšorus" Bermuduose su įslaptintais akcininkais.

Valstybės sandoriai turi būti skaidrūs, pagrįsti ir aiškūs visai visuomenei. Net automobilį žmonės nuomoja tik per atostogas užsienyje, nes nuomoti nuolat yra labai brangu. Turtingi perka iškart ar blogiausiu atveju išsimokėtinai. Taip susitaupo pinigai. Valstybė nuomoja šimtus milijonų eurų kainuojantį laivą. Skamba neįtikėtinai, nes už tokias klaidas mokame mes visi – mokesčių mokėtojai.

Būdamas frakcijoje siūliau tirti šią galimą stambaus masto aferą, rinkau duomenis, bet vietoje to, kad valstiečių lyderiai ištirtų, kas ir kaip pasipelnė iš SGD terminalo statybos, jo pagrindinį statytoją paskyrė valdyti strateginį susisiekimo sektorių. Tada logiška ir tai, kad „Lietuvos geležinkelių" valdybos pirmininku paskirtas prezidentės D. Grybauskaitės rinkimų štabo vadovas Romas Švedas, o Valstybinio jūrų uosto direkcijos valdybos pirmininkas buvęs prezidentės patarėjas Nerijus Udrėnas.

Energetinė nepriklausomybė nuo rusiškų dujų apie kurią prieš keletą metų taip skambiai kalbėjo Lietuvos valdžia taip pat yra mitas. Išanalizavus laivų judėjimą Baltijos jūroje paaiškėjo, kad Lietuva slapta dujas SGD terminalui perka iš Rusijos.

„Reuters" duomenimis, laivai iš dujų perdirbimo gamyklos „Kriogaz Vysock" keliauja į Švediją, Suomiją ir Lietuvą. Tad suskystintų dujų terminalu šiandien teka tos pačios rusiškos dujos, tik perkamos per tarpininkus iš Vakarų. Dėl to jos staiga tampa „idealiai saugios", nerusiškos, bet daug brangesnės. Panašu, kad vyksta pelningas biznis, kuris atneša daug žalos mūsų valstybei.

Kodėl Lietuvos banko ir D. Grybauskaitės žmogus yra finansų ministras?

Dabartinis finansų ministras Vilius Šapoka yra įdomus ir tuo, kad jį prezidentė į šį postą grūdo ne pirmam premjerui ir tik šis pasidavė jos spaudimui skirti jį į šias atsakingas pareigas.

Jis atėjo ne vienas. Už V. Šapokos stovi viceministrų, Valstybinės mokesčių inspekcijos ir kitų institucijų vadovų komanda, kurios politiniai lojalumai veda į dabartinę Prezidentūrą bei į jos skandalingo statytinio Vito Vasiliausko kabinetą Lietuvos banke.

Per euro įvedimą 15 milijardų litų (4,3 mrld. Eur) rezervas perėjo Lietuvos banko nuosavybėn, nors prieš tai valdė rezervą tik patikėjimo teise. Buvo sakyta, kad šie pinigai reikalingi euro įvedimui. Tiesa – euro įvedimui reikėjo tik 550 milijonų eurų: 1) 250 mln. Eur į Euro stabilumo fondą; 2) 300 mln. Eur Euro stabilumo mechanizmui. Nesunku paskaičiuoti, kad beveik 3,8 mlrd. Eur galėjo būti panaudota tikslingai – žmonių gerovei didinti.

Pone R. Karbauski, ar neironiška, kai svarbiam parlamentiniam tyrimui dėl konservatorių praskolintos Lietuvos vadovaujantį Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininką Stasį Jakeliūną visais būdais bando žeminti, šmeižti ir išmušti iš vėžių ne tik šio tyrimo bijantys tuometis Vyriausybės vadovas A. Kubilius, jo finansų ministrė I. Šimonytė, Lietuvos banko valdybos pirmininkas V. Vasiliauskas, bet ir jūsų paties finansų ministras V. Šapoka. Jis gina tikruosius savo šeimininkus, o ką ginate Jūs? Kodėl tokios situacijos nemato premjeras?

Sąrašą galima tęsti išvardijant visą kohortą viceministrų, patarėjų, valstybinių įmonių vadovų, o taip pat ir pačią premjero komandą, kur svarbų vaidmenį vaidina buvęs Jaunųjų konservatorių lygos pirmininkas, buvęs įvairių konservatorių Seimo narių padėjėjas Arnoldas Pikžirnis, prie S. Skvernelio užimantis svarbias premjero patarėjo nacionaliniam saugumui pareigas.

R. Karbauskio rinkėjams žadėta „profesionalų Vyriausybės" idėja tapo miražu ir mažai pridengtu melu, kur postus gavo konservatorių politinės komandos nariai, užtikrinantys jų politinių interesų tęstinumą. Todėl, gerbiamas Ramūnai, nustokite gąsdinti valstiečių rinkėjus. Jūsų kandidatas S. Skvernelis gali tapti tikru LVŽS premjeru tik atsisakęs tokių ministrų ir komandos narių. Dabar jis yra tik dar vienas sistemos pasirinkimas, kuris mažai skiriasi nuo kitų sisteminių kandidatų.