Šiandieną Lietuva yra laisva, nepriklausoma, kuria geresnę ateitį savo žmonėms. Būdama NATO ir Europos Sąjungos narė, yra sąlyginai saugi nuo išorinių grėsmių. Tačiau matome, kad Kremlius nemažina savo agresyvumo, kai siekiama kelti chaosą iš esmės visose ES bei NATO valstybėse, taip pat ir Lietuvoje. Negalime padaryti klaidos, rinkdami Prezidentą.

Šiomis sudėtingomis saugumo aplinkybėmis Lietuva nusipelniusi tokio Prezidento, kuris, atėjus lemtingai dienai, nesvarstytų draugystės su galimu agresoriumi plano ir mūsų vėl neištiktų 1940 metų tragedija. Tvirtai tikiu, kad šiandien situacija kitokia, tačiau tokiai aplinkybei, gyvendami šioje geopolitinėje aplinkoje, visada turime būti pasiruošę. Todėl manau, svarbiausias kriterijus renkant Prezidentą – svarbi ne viešųjų ryšių kosmetika, bet tvirtas politinis bei vertybinis stuburas, gebėjimas drąsiai ir ryžtingai veikti krizės sąlygomis. Lietuvos interesai turi būti pirmoje vietoje.

Nuo mūsų pasirinkimo priklausys, kokius žmones Prezidentas pasirinks atsakingais už krašto saugumą. Labai svarbu kokius jis ar ji pasirinks patarėjus, ir kokį žmogų teiks Seimui tvirtinti Kariuomenės vadu.

Tačiau kai išgirdau, kad savo komandą Vygaudas Ušackas rinkosi iš „Vieningo Kauno“, tapo aišku, kad panašūs pasirinkimai, jei taptų Prezidentu, keltų didelę abejonę. Mano supratimu, Visvaldo Matijošaičio verslas net ir po aneksijos tebeveikia Kryme, jo gamyklai, nepaisant sankcijų, leidžiama sėkmingai dirbti Kaliningrado srityje, tad žmonės iš tokios politinės aplinkos tikrai neturėtų būti TS-LKD kandidato į Prezidentus komandoje. Mane nuvylė ir tai, kad jis pasiskelbė kandidatuosiantis dar iki prasidedant TS-LKD pirminiams rinkimams.

Mūsų Prezidentas turi būti tvirtas tiesos gynėjas prie NATO ir ES stalo. Ten reikia ne tik diplomatinių gudrybių, bet ir nepalaužiamos sąžinės bei charakterio.

Lietuvai reikia Prezidento, kuris pažabos korupciją ir taip pakels Lietuvos ekonominį lygį iki Vakarų Europos.

Mums svarbu, kad Lietuva, išsirinkusi naują Prezidentą, ir toliau būtų tiesos pusėje. Nedidelei valstybei pavojinga įsivelti į abejotinus politinius bei diplomatinius žaidimus. Netikiu dialogu su V. Putinu. Tai ne Lietuvos misija.

Apsidžiaugiau, kai sužinojau apie Ingridos Šimonytės apsisprendimą dalyvauti Prezidento rinkimuose. Ją matau geriausia ir vertingiausia kandidate.

Ingrida yra politikoje patyręs žmogus, kuris sako tai ką galvoja, kuris yra giliai išmintingas ir patikrintas. Baigusi finansų magistro studijas, patyrusi ekonomistė, kalba anglų ir kitomis kalbomis.
Jos tvirta laikysena naujausių laikų istorijoje sunkiausios pasaulinės finansų krizės laikotarpiu man kėlė ir tebekelia pagarbą bei didelį pasitikėjimą. Jai tuomet reikėjo atstovauti Lietuvai ES finansų ministrų susitikimuose, tarptautinėse finansų organizacijose.

Man nekelia abejonių jos patirtis ir sugebėjimai. Matau, kad Ingrida yra patikima, sąžininga, atvira, pasitikinti savimi, mylinti žmones, joje nėra jokio falšo ir ne vienam politikui būdingo noro gudrauti. Prezidentas yra ne tik valstybės vadovas, bet ir moralinis autoritetas.

Manau, kad I. Šimonytė turi visas galimybes laimėti Prezidento rinkimus kitąmet ir balsuočiau už ją visiškai ramia širdimi. Viliuosi, kad visi trokštantys gero ir mylintys savo kraštą žmonės pasielgs taip pat.