Reformai nepasiruošta

Naująją sistemą administruojančios SĮ „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ vadovas Rimantas Juknevičius sakė, kad pokyčių tikslas, kad „kieme ar nuosavų namų kvartaluose būtų švaru ir tvarkinga“. Po tokių pareiškimų ar buvo galima dar labiau diskredituoti gerą idėją ilgą laiką neišvežant atliekų?

Pati reforma yra seniai laukta ir reikalinga. Iki šiol mieste dalis žmonių ir įstaigų vengdavo mokėti už atliekas, todėl kitiems tai kainuodavo gerokai daugiau. Visgi tokiai didelei pertvarkai buvo būtina tinkamai pasirengti. Pokyčiams buvo ruošiamasi jau porą metų, o visuomenei apie būsimą reformą pranešta dar praeitais metais, jos pradžia keletą kartų nukelta, todėl laiko buvo pakankamai. Bet vos suėjo ilgai žadėtas gegužės 1 d. terminas ir senoji sistema iškart nustojo veikti, o naujoji vis dar nepradėjo veikti ir miestas atsidūrė ant ekstremalios situacijos paskelbimo ribos.

Jeigu jau susiklostė tokia situacija, savivaldybė ir, pirmiausia, meras turėjo kreiptis į miestiečius bei paaiškinti, kas vyksta. Nieko panašaus. Atliekas vežusios bendrovės savo klientų aptarnavimo telefonus išjungė, o prisiskambinti į naujai įkurtą savivaldybės įmonę „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ buvo beveik neįmanoma. Vilniaus meras pasiaiškinti pavedė savo administracijos direktoriui, kuris žadėjo, kad situacija pasikeis per savaitę, tačiau atliekas išvežančios įmonės „Ekonovus“ direktorius sako, kad sistema normaliai veiks tik po trijų mėnesių.

Miestiečiams nebeliko nieko kito, kaip su šiukšlių konteineriais rinktis į savivaldybę...

Kasdienybė: blogai organizuojamas darbas

Vilniaus miesto savivaldybė ne pirmą kartą apsijuokia dėl nesugebėjimo valdyti procesus. Tai galima įvardinti svarbiausia mero Šimašiaus valdymo yda.

Vilniaus miesto viešojo transporto reforma tęsėsi du metus ir vis dar nesibaigė, gyventojai persėdo į automobilius ir taip mieste tik paūmėjo spūsčių problema. O kur Vilniaus gatvės remontas, Lukiškių aikštės rekonstrukcija, Nacionalinio stadiono statyba – vėlavimai, brokas ir betvarkė. Kas dar atsimena Remigijaus Šimašiaus pažadus apie Žvaigždžių alėją ir naują Vokiečių gatvės įvaizdį. O kokios vyko diskusijos ar reikia Žvaigždžių alėjos, ar ne?

Atrodo, kad bet koks darbas, kur reikia daugiau pastangų, nei nukirsti vieną tują, Vilniaus merui tampa tikra misija neįmanoma...