Ši partnerystė, kaip ne keista, paskutiniais metais įgyja vis didesnį pagreitį. Dėl to mes, būdami opozicijoje, ne kartą kritikavome merą A. Klišonį ir liberalų valdančiąją daugumą. Opozicijai buvo ypač nepriimtina, kai tarp partnerių vyko intensyvūs pasikeitimai oficialiomis ir jaunimo delegacijomis vykstant Krymo užgrobimui ir Rusijos agresijai Rytų Ukrainoje. Tuomet Plungės merui A.Klišoniui siūlėme solidarizuotis su Ukraina ir pristabdyti draugystę su Maskva, o jaunimą labiau orientuoti į Vakarų demokratijos šalis. Tačiau rajono liberali valdančioji dauguma mušėsi į krūtines už tautų draugystę su Maskva.

Mūsų jaunimas tikrai gabus ir paprastai grįžta iš ten įvairių konkursų nugalėtojais. Po vienos jaunimo stovyklos Rusijoje Plungės meras net pakvietė jaunuolius į savivaldybės tarybos posėdį, kad šie pademonstruotų, kokius prizus iš pamaskvės jie parsivežė. Stebino rusų pompastika ir greičiausiai apgalvota strategija sukelti norą ten vykti vėl.

Plungės meras, spręsdamas dėl Plungės jaunimo išvykos į Rusiją privalo mąstyti plačiau: matyti tebesitęsiančią Rusijos agresiją Ukrainoje, savo karinės galios demonstravimą Baltijos šalims Baltarusijoje vykstančiose pratybose Zapad, taip pat nepaprastai suintensyvintą propagandinį karą prieš NATO šalis, tame tarpe prieš Lietuvą. Gerai, kad Lietuvoje atsiranda pilietiškos visuomenės atstovų, kurie sugeba tam duoti efektyvų atsaką.

Puikus pavyzdys – Andriaus Tapino iniciatyva numušti Rusijos URM svetainės reitingą po to, kai čia buvo pateikta iškreipta informacija apie mūsų šalies partizanų kovą. Deja, tokio pilietiško susipratimo neparodo Plungės meras ir jo politiniai bendražygiai. Dėl to, Plungės vardas šiandien nepalankiai minimas visoje nacionalinėje žiniasklaidoje.

Lengvabūdiškai priėmus sprendimą dėl Plungės jaunimo išvykos į Krasnogorską dabar merui tenka aiškintis, kodėl moksleiviai buvo padaryti Rusijos propagandos įrankiu, kai jie dalyvavo susitikime su baikerių klubu „Naktiniai vilkai”, kurio vadovas palaiko glaudžius ryšius su Rusijos prezidentu V.Putinu, o pats klubas nevengia propaguoti Lietuvoje uždraustą sovietinę simboliką, palaiko prorusiškus separatistus rytų Ukrainoje.

Lietuvos ir Lenkijos pasieniečiai kelis kartus neįsileido minėtų baikerių, kai šie vyko į Vokietiją švęsti sovietų pergalės Antrajame pasauliniame kare. Po šios Plungės moksleivių išvykos vietos spaudoje (ir oficialioje savivaldybės interneto svetainėje) pasirodė vien teigiamomis spalvomis kelionę piešiančios publikacijos, kurios, matyt, parengtos pagal vykusios grupės vadovių informaciją. Deja, nesugebėta įžvelgti Rusijos propagandinių tikslų. Ir tik po to, kai centrinė žiniasklaida atskleidė priimančiųjų propagandines užmačias, atrodo ir savivaldybės vadovai pradeda atsikvošėti.

Plungės Meras A. Klišonis lyg ir bando atsiprašinėti visuomenės dėl to, kas įvyko. Tačiau užuot prisiėmęs asmeninę atsakomybę puola ieškoti kaltų: nesusivokusių grupės vadovių, neva nepakankamai perspėjusių Valstybės saugumo departamento ar Užsienio reikalų ministerijos atstovų.

Lyg ir pripažinęs klaidą, jis taip ir nepasakė, kaip ją ištaisys, ar toliau siųs Plungės jaunimo delegacijas į Krasnogorską, ar vis dėlto deleguos Plungės jaunimą į tas šalis, kur galima pasimokyti demokratijos, kur nėra antidemokratinio režimo, kur jaunimas, neturintis patirties, nėra manipuliuojamas ir apgaubtas propagandos. Sakoma, jog viščiukus visada skaičiuoja rudenį, todėl laikas parodys, ar mero deleguojami savivaldybės atstovai šiais metais spalio mėnesį vėl išsiruoš į sekantį žygį Rusijon – Krasnogorsko miesto festivalį. O artimiausiame savivaldybės tarybos posėdyje reikalausime mero pasiaiškinimo ir atsakomybės prisiėmimo dėl minėtos žalingas pasekmes sukėlusios kelionės į Rusiją.