Vietoj to, kad meras Artūras Zuokas galvotų, kaip užlopyti biudžeto skyles ar atpiginti šildymą, įdarbinamas naujas mero patarėjas, jau 10-asis, su didesniu nei miesto vadovo atlyginimu.

Pigesnis šildymas?

Subliuško mitas, kad A. Zuokas „sau daro, bet ir miestui palieka“. Dingo burtai ir išradingumas, kuriais rinkimų metu būsimas meras žarstėsi. Šilumos kainų sumažinimą, 6400 Lt atlyginimą, deja, šaltas šiaurys išsklaidė lyg miražą. Šildymo sezoną „Vilniaus energija“ pateikė nemažesnį stebuklą: pagaminta 2,6 proc. šilumos daugiau, parduota 10,4 proc., o suvartota berods 17 proc. daugiau... ar ne stebuklingas miestas?

Nebestebina, kai Žvėryno bendruomenės narys, atsijungęs nuo „RubiSafe” ir pats pradėjęs reguliuoti šilumą, dabar tampomas po teismus, o miesto pinigai keliauja į teisingą abonentinę kišenę.

Daugiau demokratijos?

Pradėjo ryškėti ir kitos naujos tendencijos mero darbe. Į miestiečių piketą prieš šildymo kainų augimą prie Vilniaus savivaldybės buvo atsiųsti net 8 (įspūdingas skaičius, tokį organizatoriaus talentą turinčiam žmogui) provokatoriai, kuriems vadovavo ne kas kitas, o mero viešųjų ryšių skyriaus specialistė. Patys provokatoriai buvo atvežti transportu, labai panašiu į savivaldybės mikroautobusą.

Ar neprimena sovietmečio, kai pagal kažkieno paliepimą „nepatenkintieji“ laisvu žodžiu buvo suvežti prie Atkuriamojo Seimo, laužė duris ir reikalavo gelbėti nuo „nacionalistų“. Matyt, iš burtininko skrybelės meras jau nebesugeba ištraukti nieko naujo, kaip tik senus, dar KGB patikrintus metodus laisvai nuomonei užgniaužti.

Nuslinkus rinkimų metu mestam oranžinio rūko šydui paaiškėjo, kad burtininkas tai tas pats abonentas, nepamirštantis abonentinio mokesčio. Tad dabar laikai jau tikrai sunkūs, nes „mes visi kaimynai“.