Kiaušinis yra naudojamas keliais atvejais. Vienu atveju jis naudojamas kaip pagrindinis patiekalas – valgomas pats, dedamas į salotas, ruošiami farširuoti kiaušiniai ir taip toliau. Kitu atveju jis naudojamas tešlai „surišti“ – blynams, mėsos maltiniams, įvairiems kepiniams, pyragams ruošti. Nevalgantiems kiaušinių aktualiausia yra kuo kiaušinį pakeisti gaminant įvairius patiekalus, o variantų yra tikrai daug – avižų sėlenos, linų sėmenų nuoviras, bananas, minkštas sojos pieno sūris (tofu), avokadas, kokosų pienas ir daugelis kitų dalykų. Tiesą sakant, bent vieną iš visų dalykų dažniausiai visuomet turime savo virtuvėje, todėl pakeisti kiaušinį yra tikrai paprasta,“ – prekybos tinklo „Maxima“ pranešime spaudai teigia sveikos mitybos specialistė Vaida Kurpienė.

Kuo pakeisti kiaušinius

Dažniausiai kiaušiniai naudojami kaip patiekalo sudedamoji dalis arba pasitelkiami tešlai lipinti.

  • Kepant blynus, vietoj kiaušinio galima dėti 60 gramų minkšto tofu sūrio. Blynams puikiai tiks ir bananas. Reikėtų maždaug pusę banano sutrinti šakute ir sudėti į tešlą.
  • Mėgstamų maltinių tešlai vietoj kiaušinio sumaišyti 1 v.š. traiškytų linų sėmenų su 2,5 v.š. vandens ir mišinį palaikyti 10 minučių šaldytuve. Taip pat maltai mėsai sutvirtinti tinka avinžirniai arba viso grūdo speltos miltai. Reikėtų 3 valgomus šaukštus avinžirnių miltų sumaityti su 3 v.š. vandens.
  • Vieną kiaušinį pakeis: 1 v.š. ispaninio šalavijo sėklų (čija) sumaišyti su 1/3 puodeliu vandens ir leisti pabrinkti 15 minučių.
  • Ruošiant saldesnius patiekalus ar desertus itin tiks obuolių tyrė, kurios 65 gramai pakeis vieną kiaušinį. Galima naudoti ir moliūgų tyrę, jos reikės kiek mažiau – apie 55 gramus, o trinto avokado vienam kiaušiniui pakeisti reikės įdėti apie 60 gramų.
  • Atrodytų keista, tačiau sojų arba kokosų pienas taip pat gali puikiai pakeisti kiaušinius. Ruošiant patiekalus, kurių sudėtyje yra kiaušinių, tokio pieno reikėtų įpilti apie 60 ml., t.y. tiek, kiek sveria vidutinis kiaušinis.

„Jei dėl kokių nors priežasčių negali vartoti tam tikrų produktų, pavyzdžiui, kiaušinio, nuėjęs į parduotuvę gali įsigyti bent keletą vertingų alternatyvų. Kartais žmonės atsisako tam tikrų produktų dėl sveikatos, tačiau šiandien vis daugiau žmonių propaguoja vieną ar kitą mitybos filosofiją, tam tikrų produktų atsisako dėl vertybinių įsitikinimų. Todėl galimybė pasirinkti, eksperimentuoti ir atrasti tinkamus variantus, yra itin didelis pliusas,“ – teigia V. Kurpienė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)