„Organizacijoms reikalavimai keičiasi, o tai reiškia, kad jos atitinkamai turi adaptuoti ir savo veikimo modelį. Iš verslų tvarumo srityje reikalaujama vis didesnės atsakomybės, todėl ir toliau konkurencingomis išlikti siekiančios organizacijos neišvengiamai tvarumo praktikas turės integruoti į savo strategiją ir verslo modelį. Įmonės jau dabar turi ruoštis pokyčiams, keisti savo procesus ir užtikrinti, kad tvarumo įgyvendinimas būtų grįstas ne pavienėmis iniciatyvomis, tačiau taptų organizacijos DNR. Šie pokyčiai augina naujų profesionalų tvarumo srityje poreikį, o ateityje šios kompetencijos paklausa tik stiprės. Įmonės, turėsiančios teikti duomenis, finansų institucijos, reguliuotojai, konsultacinės bendrovės, ESG startuoliai - visi ieškos darbuotojų, gebančių suprasti ESG ir tvarumo koncepcijas ir galinčių suskaičiuoti konkrečius rodiklius bei žinančių priemones, kurios leistų šiuos rodiklius pagerinti. Tad jau šiandien imamės priemonių, kad ESG srityje netrūktų kompetentingų ir pokyčiams pasiruošusių ekspertų“, - sako dr. Dalius Misiūnas, ISM universiteto rektorius.

 ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius dr. Dalius Misiūnas

Dr. Virginija Poškutė, ISM Verslo tvarumo vadybos programos vadovė sako, kad programa unikali visoje Europoje, nes jos studentai su tvarumu susipažins per visas ESG (angl. k. Environmental, Social, Governance) dimensijas – aplinkosauginę, socialinę ir valdysenos – todėl gebės holistiškai matyti tvarumo problemas ir jas spręsti skirtinguose lygmenyse. Verslo tvarumo vadybos programos studentai taip pat gebės kurti įvairias tvarumo strategijas bei turės reikalingas žinias ir įgūdžius įvertinti diegiamų tvarumo praktikų poveikį visoje organizacijos vertės kūrimo grandinėje.

 Dr. Virginija Poškutė, ISM Verslo tvarumo vadybos programos vadovė

„Šiandien vis dar nemaža verslų dalis koncentruojasi į tvarumo iniciatyvas ir poveikio vertinimą organizacijos viduje. Tačiau labai dažnai didžiausias neigiamas verslo poveikis aplinkai daromas ne organizacijos viduje, o už jos ribų – tiekimo grandinėse ir gamyboje. Šios programos studentai verslo poveikį aplinkai mokysis vertinti ne tik aplinkosauginėje, tačiau ir socialinėje bei valdysenos dimensijose. Tad būsimieji tvarumo ekspertai įgys ir minkštuosius, ir kietuosius įgūdžius, kurie leis išmatuoti ir vertinti įmonių ESG praktikas, vystomų iniciatyvų ir investicijų poveikį. Programos dalyviai gebės identifikuoti problemas, vertinti aplinką, kurti įvairias verslų strategijas, spręsti globalias ir vietines problemas, siekiant tvarios organizacijos veiklos“, - sako dr. V. Poškutė.

Planuojama, kad šios programos studentai taip pat turės galimybę susipažinti su pasaulyje tvarumo iniciatyvų įgyvendinimo srityje pirmaujančiomis organizacijomis studijų turo metu.

Siekiant suteikti pasaulinio lygio naujausias žinias ir praktikas, Verslo tvarumo vadybos studijos kurtos bendradarbiaujant su tarptautiniu mastu akredituota Prancūzijos verslo mokykla „Ecole des Ponts“. Ateityje numatytos bei šiandien bendradarbiavimo galimybės vystomos su „Circular Economy Alliance“ - organizacija, kuri koordinuoja ir įgyvendina tarptautinius globalius projektus žiedinės ekonomikos, ESG principų taikymo, darnaus vystymosi rodiklių ir pasidalytosios vertės kūrimo srityse.

*Programa parengta ir pateikta vertinti Studijų kokybės vertinimo centrui. Numatoma studijų pradžia 2022 09 01.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją