Iš tiesų stalo įrankių istorija gana įdomi. Labai ilgą laiką Europoje žmonės apsiėjo tik su peiliu ir šaukštu. Panašus įrankis į šakutę buvo naudojamas senovės Egipte, tačiau senovėje ji buvo skirta ne valgymui, o maisto gaminimui. Maždaug apie X a. šakutė kaip stalo įrankis buvo jau gana plačiai naudojama vidurio rytuose ir ypač Bizantijoje.

Tačiau Europą šis įrankis pasiekė kur kas vėliau, Italijoje šis stalo įrankis pradėjo populiarėti tik XIV a., o Britanijoje šakutę tapo visuotinai priimtina naudoti tik XVIII a.

„Iki tol visi nešiojosi su savimi peilį, su juo ir maistą pjaustė, ir jį valgė. Peiliu galėjai apsiginti nuo užpuolikų ir panaudoti visokioms kitokioms reikmėms, todėl tai buvo labai praktiška. O ir atsiradus šakutei dar iškart nebuvo populiaru namie turėti daugiau stalo įrankių negu reikėjo šeimai. Žmonės atėję į svečius dažniausiai atsinešdavo savo peilį ir šakutę, būdavo net specialūs jiems skirti dėklai“, – anksčiau DELFI yra sakiusi stalo serviravimo žinovė D. Židonienė.

Šį kartą DELFI siūlo pasitikrinti žinias ir atsakyti sau į klausimą, kiek gi iš tiesų žinote apie stalo įrankius ir ar nepasimestumėte, kurį kada naudoti. Visuose klausimuose galimas tik vienas teisingas atsakymas. Sėkmės!

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (92)