Rugsėjo 21 d. Europos kelių policijos tinklas TISPOL iškėlė ambicingą tikslą – vykdant prevencines eismo saugumą keliuose gerinančias priemones, pasiekti, kad Europos keliuose nežūtų nė vienas žmogus.

Prisidedama prie projekto „EDWARD (European Day Without A Road Death)", Lietuvos kelių policijos tarnyba rugsėjo 21 d. 8.00–17.00 val. keliuose vykdė sustiprintos eismo kontrolės priemones, bendradarbiaudama su žiniasklaida, informavo eismo dalyvius, visuomenę apie vykstančius reidus.

EDWARD iššūkį Lietuvos kelių eismo dalyviai priėmė garbingai, ir bendras tikslas – pasiekti, kad mūsų šalies keliuose neįvyktų eismo įvykių su tragiškomis pasekmėmis – buvo pasiektas. Rugsėjo 21 d. per parą šalies keliuose įvyko du eismo įvykiai, juose dalyvavę žmonės nepatyrė labai rimtų sužalojimų.

Šiaulių r., Kuršėnuose, apie 14 val. automobiliu buvo partrenkta pėsčiųjų perėja ėjusi 13 m. mergaitė, o apie 17 val. Kaune, įvykus susidūrimui sankryžoje, buvo nežymiai sužeista automobilio vairuotoja ir pusės metų keleivė. Per praėjusią parą policijos pareigūnai šalies keliuose nustatė 19 neblaivių vairuotojų, 191 greičio viršijimo atvejį ir 1107 kitus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, tarp jų - pavojingo ir chuliganiško vairavimo, lenkimo draudžiamose vietose, kelio ženklų ir ženklinimo nesilaikymo atvejų.

Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys teigia, kad pirmą kartą Europoje minimą dieną be žuvusiųjų keliuose Lietuvos eismo dalyvių bendruomenė įrodė, kad mūsų šalies vairuotojai, pėstieji, keleiviai, dviratininkai ir kiti eismo dalyviai nėra abejingi saugiam eismui. V. Grašys pabrėžė, kad sklandus policijos, žiniasklaidos ir visuomenės bendradarbiavimas, betarpiškas komunikavimas ir viešai vykdomos prevencinės eismo saugumo gerinimui skirtos akcijos yra rezultatyvios ir reikšmingos.

Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas V. Grašys dėkoja visiems eismo dalyviams, kurie savo drausmingu ir atsakingu dalyvavimu eisme įrodė, kad eismo saugumo situacija Lietuvoje gerėja būtent dėl besikeičiančio eismo dalyvių elgesio, augančios kultūros keliuose, žmonių sąmoningumo, atsakomybės ir pilietiškumo.

Europos komisijos duomenimis, 2015 m. Europos Sąjungos keliuose žuvo 26 000 žmonių, per pastaruosius du metus šis skaičius sumažėjo nežymiai – apie 0,6 proc. Lietuvos keliuose 2015 m. žuvo 241 žmogus, tai 9,7 proc. mažiau nei 2014 m., o šiais, 2016 metais, žuvusiųjų skaičius šalies keliuose sumažėjo 18 proc.