Žinomi Lietuvos vyrai taip pat sako jau neįsivaizduojantys gyvenimo be kai kurių elektroninių paslaugų. Mindaugas Stasiulis, Marijonas Mikutavičius ir Mantas Stonkus neslepia, kad kai kurios paslaugos tapo įprastomis, tačiau vis dar yra tokių, kuriomis naudotis kartais per sudėtinga.

Elektroninės bankininkystės paslauga visiems jiems įprasčiausia procedūra. Lygiai taip pat kaip ir elektroninis paštas, kurį tikrinasi ne tik prie kompiuterio, bet ir mobiliajame telefone. M. Stasiulis išskiria ir elektroninius valdžios vartus, kurie supaprastina kelią į valstybines įstaigas.

Tačiau labiausiai M. Stasiulis ir M. Stonkus pasigestų programėlės, padedančios išsikviesti taksi.

„Suranda, kurioje vietoje tu esi, ir iškviečia taksi. Arba būna tiesiog taip, kad nežinau adreso, bet taksi vis tiek atvažiuoja, nes mato, kur randiesi“, - apie paslaugą ir jos privalumus pasakoja M. Stasiulis.

Naujienos – prioritetas

Tuo metu dainininkas M. Mikutavičius dažniausiai naudoja naujienų portalų programėlės telefone.

„Norisi greitai sužinoti naujienas ir dar dažnai tikrinu futbolo „Arsenalas“ komandos programėlę“, - išskiria paslaugas futbolo fanas. Taip pat M. Mikutavičius pastebi, jog yra paslaugų, kurios dar galėtų būti patobulintos. Viena jų, jo nuomone, yra internetinės parduotuvės „Ebay“ paslaugos.

„Būtų gerai, kad visa informacija apie tavo prekę nukeliautų į kažkokį vieną aplanką ir niekur nedingtų“, - pasiūlymais interneto milžinei dalinasi dainininkas. Jis mano, kad taip būtų daug paprasčiau vėliau parduodant tą pačią prekę.

Deklaruoti – sunku

Nors mobilusis visada jų kišenėse arba rankose ir apie elektronines paslaugas jie žino nemažai, bet vis dar kyla sunkumų. Išsikviesti taksi per programą labai paprasta, bet štai deklaruoti mokesčius kai kuriems vis dar sudėtinga.

Aktorius M. Stonkus galvoja, kad šį darbą turėtų dirbti tie, kurie tai išmano: „Nemanau, kad tas, kuris dirba ant scenos, turi užsiimti tokiais dalykais“, - sako M. Stonkus.

Mindaugas Stasiulis

Kitaip mano M. Stasiulis, kuris mokesčius visada deklaruoja internetu VMI sistemoje. Taip pat radijuje dirbantis vyras prisipažįsta, kad dabar jo taikiklyje yra elektroninis parašas: „Aš dar ja nesinaudoju, bet ji man daro įspūdį.“

Pirkti viską – nuo maisto iki batų – jau įprasta. Tačiau, pavyzdžiui, aktoriui M. Stonkui sunku prie to priprasti.

„Aš internetu perku nebent bilietus, o rūbų ne. Žmona perka internetu dažniau, jai kažkaip sekasi“, - sako aktorius.

Idėjos neišduotų

Nors elektroninių paslaugų yra tūkstančiai, tačiau, pasirodo, dar ne visos sukurtos. M. Stonkus sako, kad būtų puiku, jei būtų įmanoma užsisakyti sveiko maisto į namus ar į darbą.

Tačiau, pasirodo, tokia paslauga jau sukurta, tik veikia kol kas tik sostinėje. O štai M. Mikutavičius neslepia, kad jei ir turėtų puikios naujos elektroninės paslaugos idėją, jos neatskleistų: „Dievaži jums to nesakyčiau. Bėgčiau į patentų biurą arba pas tuos vyrukus, kurie kuria programėles.“

O kokios elektroninės paslaugos labiausiai patinka Jums? Jei esate išbandę tokią, kuri jus labai sužavėjo ir palengvino kasdienybe, užregistruokite ją į „Geriausios elektroninės paslaugos rinkimus“ čia.