Ši istorija nutiko prieš porą metų. Pasibaigė paskutinis susitikimas, pabaigiau gerti kavą, įsėdau į mašiną. Pradėjau judėti atbuline eiga ir supypsėjo telefonas, pranešdamas, kad atėjo laiškas. Pasilenkiau, kad pasižiūrėčiau, kas parašė, ir akimirkai nusukau žvilgsnį nuo veidrodėlių. O tada – smūgis.

Išlipęs iš mašinos supratau, kad sugebėjau atsiremti į vienintelę stovinčią mašiną didelėje aikštelėje. Na, buvo nubraukti abiejų mašinų galiniai bamperiai. Išsikviečiau patrulius, jiems atvykus – susipildžiau deklaraciją. Kadangi su kito automobilio savininku nepavyko susisiekti, tai tiesiog susipildžiau deklaraciją iš savo pusės ir palikau, – kaip patarė patruliai. Taigi, skubėjimas pažiūrėti, kas parašė, ir nukreiptas dėmesys nuo kelio, kainavo beveik keturias valandas sugaišto laiko, pabrangusi draudimą, ir bamperio poliravimą.

Tai pamoka, kurią išmokau labai gerai – kad ir kaip savimi pasitiki, bet kai vairuoji, būk susikoncentravęs į vairavimą, o ne į kitus darbus.

Šis pasakojimas dalyvauja konkurse „NežVairuok“. Siųskite savo istoriją adresu pilieciai@delfi.lt ir laimėkite „iPhone 11“ telefoną bei ERGO draudimą metams! Konkurso taisykles rasite paspaudę štai čia.