Šventėms apsirūpina iš anksto

Kaip pastebi „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė, šiemet lietuviai šventinio šurmulio sūkuryje nepamiršta galvoti ir apie savo bei aplinkinių saugumą, o tai yra itin sveikintinas dalykas.

„Jei ankstesniais metais nemažai pirkėjų savo apsipirkimą atidėdavo kone paskutinei dienai, tai šįmet situacija kardinaliai pasikeitė – „Maximos“ klientai pirkinius ėmė planuoti anksčiau ir kai kurių lėčiau gendančių produktų įsigijo likus dar kelioms savaitėms iki švenčių, kad išvengtų kontakto su aplinkiniais. Lygiagrečiai sumažėjo ir apsilankymų parduotuvėse skaičius, o pirkinių krepšeliai tapo gausesni. Štai prieš Kalėdas pirkinių krepšelis buvo 42 proc. didesnis, lyginant su analogišku laikotarpiu pernai. Pastebime, kad analogiška situacija galioja kalbant ir apie Naujųjų šventimą – dalis tautiečių šiai progai apsirūpino dar apsipirkinėdami šv. Kalėdoms“, – pastebi prekybos tinklo atstovė.

E. Dapkienės teigimu, šventinis Naujųjų metų stalas, lyginant su Kūčiomis ar šv. Kalėdomis, įprastai kiek skiriasi. Jei per pastarąsias žiemos šventes labiau dominuoja tradiciniai žuvies ar kiti „sunkesni“ patiekalai, pavyzdžiui, įvairios mišrainės ar kepta kiaulienos sprandinė, tai Naujųjų stalui tautiečiai neretai renkasi „lengvesnius“ patiekalus ar užkandžius bei sau netgi leidžia paeksperimentuoti, ieškant naujų skonių.

„Analizuodami pirkinių krepšelius matome, kad lietuviai Naujųjų metų stalui dažniau renkasi įvairius užkandžius, pavyzdžiui, gurmanų pamėgtus pelėsinius sūrius, taip pat įvairius traškučius ar krekerius, kurie puikiai dera su humusu ar kitomis užtepėlėmis. Tai pat tautiečiai pamėgo midijas bei austres, pastarųjų pardavimai prieš Naujuosius metus išauga. Įprastai pirkinių krepšeliuose atsiduria tokie produktai, kurie lengvai priderinami prie šventinių gėrimų bei nereikalauja didelio pasiruošimo, o kartu tinka nedidelėms žmonių kompanijoms, kadangi paskutinę metų dieną nelieka itin daug laiko, kurį būtų galima praleisti virtuvėje“, – kalba E. Dapkienė.

Dar viena proga nustebinti ir pasilepinti

Tuo metu „Maximos“ Maisto gamybos departamento direktorė Brigita Baratinskaitė antrina, kad Naujųjų metų šventė gali būti puiki proga šiek tiek nutolti nuo lietuviškų maisto tradicijų ir leistis į kulinarinę kelionę, kuri atneštų naujų skonių.

„Eksperimentai virtuvėje iš tiesų gali maloniai nustebinti, o kartu ir šventiškai vainikuoti šiuos metus. Šiemet daugeliui šventės kitokios, mažesniame artimųjų rate, bet būtent tai ir gali būti viena iš priežasčių, kodėl turėtume palepinti save ir kitus kartu švenčiančius žmones. Dar svarbiau, kad šventiniai patiekalai nebūtinai reikalauja pernelyg ilgo pasiruošimo, todėl laiko gali likti ir stalo dekoravimui, ir pašnekesiams su artimiausiais žmonėmis“, – teigia B. Baratinskaitė.

Ta proga „Maximos“ Maisto gamybos departamento direktorė dalijasi keletu receptų, kurie gali pamaloninti skrandį pasitinkant Naujuosius.

Austrės su Balzamiko padažu

Foto: Shutterstock

Šiam patiekalui reikės:

Norimo kiekio austrių;
1 nedidelio svogūno;
1 arbatinio šaukštelio kaparėlių;
4 valgomųjų šaukštų miltų;
6 arbatinių šaukštelių balzaminio acto;
Mėgstamų salotų lapų;
Žiupsnelio druskos ir pipirų;
Alyvuogių aliejaus.

„Austres atidarykite ir nupilkite esantį skystį. Tuomet lėkštėje išdėliokite tuščias geldeles ir ant kiekvienos jų uždėkite mėgstamų salotų lapų. Svogūną susmulkinkite ir apkepkite, kol jis suminkštės, šalia jo į keptuvę suberkite kaparėlius ir balzaminį actą. Kol daržovės kepa, sumaišykite miltus su druska ir juose apvoliokite austres. Tai padarę apkepkite jas atskiroje keptuvėje su įkaitintu alyvuogių aliejumi. Viską paruošę, sudėkite austres į geldeles su salotų lapais, apšlakstykite jas šiltu padažu ir apibarstykite juodaisiais pipirais. Skanaus!“ – egzotiško patiekalo idėją pateikia B. Baratinskaitė.