Šiame renginyje sulaukta į kitas šalis gyventi iškeliavusių tautiečių. Festivalyje paskelbta ir Šauniausia giminė. Šeimų prisistatymai ir rinkimai vyko festivalio svetainėje ir naujienų portale DELFI.

Šauniausia gimine tapo Aleksų šeima. Ją išrinko DELFI skaitytojai. Apdovanota ir šauniausia bendruomenė. Ja tapo Trakų rajono „Bijūnų bendruomenė“, laimėjusi „Norfos“ įsteigtą mikroautobusiuką.

Giminių festivalyje pasirodys skirtingo amžiaus žmonių mėgstami lietuvių atlikėjai – grupės „Rondo“, „Biplan“, dainininkai Vytautas Šiškauskas, Donatas Montvydas, Katažina ir „Pop Ladies“ bei kiti.

Festivalyje vyks Giminių protų kovos su Robertu Petrausku, vaikams pasirodymą rengia Kakė Makė, veikia jos vardo batutų parkas, pramoginės ir sportinės varžybos, skirtos tiek šeimoms, tiek giminėms. Visos pramogos ir koncertai nemokami.

Giminių rinkimuose dalyvavo per 20 lietuvių giminių. Daugiausiai palaikymo balsų sulaukusi giminė turės galimybę „Volfas Engelman Studijoje“ išsivirti savo giminės gėrimą ir gaus 1000 eurų vertės dovanų čekį pirkiniams „Norfa“ parduotuvių tinkle.

Tikisi, kad tai taps tradicija

DELFI direktorius Vytautas Benokraitis džiaugiasi, kad „Giminių festivalis“ subūrė skirtingų kartų žmones, kurie įsitikins, kiek daug bendro turi tarpusavyje.

„Kviečiame visus dalyvauti ir pasijusti didelės bendruomenės dalimi. Kiekviena giminė turi savitą istoriją – nepamirškime jų ir dalinkimės jomis“, – sako DELFI vadovas.

Neatmetama, kad šis renginys galėtų tapti tęstiniu, tradiciniu Kauno festivaliu. Oficialaus festivalio rėmėjo, bendrovės „Volfas Engelman“ vadovo Mariaus Horbačausko teigimu, šalies centre įsikūręs miestas – puiki vieta kartą per metus sukviesti visas šalies gimines.

„Giminių festivalį vertiname kaip teisingą ambiciją Kaune sukurti naują tradiciją – didžiulį kasmetinį miesto renginį, kuris suburtų žmones, gimines iš visos Lietuvos ir išsibarsčiusius užsienyje. Vilnius turi Kaziuko mugę, Klaipėda turi Jūros šventę, tad palaikome idėją, kad Kaunui, esančiam Lietuvos širdyje, šalies centre, reikia turėti savo šventę. Tai yra gera lokacija burti gimines, su kuriais, tikėtina, per retai susitinkame“, – pažymi M. Horbačauskas.

„Giminių festivalio“ mecenatas, įmonių grupės „Norfa“ savininkas Dainius Dundulis mano, kad didelė giminės svarba Lietuvai būdinga jau nuo seno.

„Norime, kad ši svarba ir toliau išliktų tokia didelė. Prisidėdami prie projekto, tikime, kad taip padėsime tradicijoms išlikti kuo ilgiau“, – teigia D. Dundulis.

Štai čia galite pasižiūrėti į susirinkusias šeimas.

Grįžo net emigrantai

Jau nuo ryto į Nemuno salą rinkosi giminės iš visos Lietuvos. Šurmuliavo vaikai ir suaugusieji.

Štai iš Ukmergės atvykęs Karolis su šeima džiaugėsi, kad atsirado tokia puiki proga susitikti artimiesiems. "Mes visi labai artimi ir mylime vieni kitus. Tik mažai progų, kada susibėgame, todėl čia pats geriausias variantas, kada galime pasimatyti. Šeimoje yra emigrantų ir jie visi grįžo", - sakė pašnekovas.

Jam antrino kaunietė Monika. Moteris sakė, kad šeimą nebuvo sunku įkalbėti dalyvauti šiame renginyje. "Sužinojom apie renginį ir net negalvodami nusprendėme dalyvauti, nes juk smagu. Smagu susitikti, smagu pabendrauti, Ir svarbiausia nemokama. Visi pasipuošę ir laimingi. Gražu", - dėstė moteris.

O štai renginio dalyvis Jurijus pasakojo, kad savo tetų nematė jau penkerius metus. "Man tai didelė šventė, nes sutikau senai matytus giminaičius, Pavyzdžiui, tetas Ritą ir Giedrę sutikau po 5 metų", - kalbėjo vyras.