Turgus – jau tūkstančius metų egzistuojanti prekybos forma, kuri turi savo tradicijas, sėkmingai gyvuoja ir dabar, teigiama Centrinio Kauno turgaus pranešime spaudai.

Kas pirkėjus į turgų traukia užsukti ir šiandien, kaip atrodo turgaus prekybininko diena, ko pirkėjai tikisi iš pardavėjų, kas prekiautojus žavi šiame darbe? Apie tai ir kitus dalykus, susijusius su darbu turguje, papasakojo A.Česnavičius, kuris vaisiais ir daržovėmis prekiauja jau penkiolika metų.

Prieš pradėdamas prekybą turguje Aurelijus išbandė daug įvairiausių darbų, net buvo išvykęs darbuotis į Ispaniją.

„Tuo metu pažinojau keletą žmonių, kurie vertėsi didmenine vaisių ir daržovių prekyba. Jie ir pasiūlė man užsiimti mažmenine prekyba. Pabandžiau, taip ir prekiauju iki šiol. Dabar tai man jau įaugę į kraują. Patinka tas nuolatinis veiksmas visą dieną. Sukiesi, nešioji, dėlioji, perrenki prekes, aptarnauji pirkėjus, atsakai į klausimus, patari, parenki. Nėra tai lengvas darbas, bet man patinka“, – sakė vyras.

Išties, toks darbas nėra įprastas ir, galbūt, ne kiekvienam įkandamas. Kasdien turguje reikia būti apie 6–6.30 val., kad spėtum priimti naujai atvežtas prekes, jas išsidėlioti. Be to, pagrindinė prekyba vyksta savaitgaliais, tad ir visiems įprastus laisvadienius reikia pamiršti, teigiama pranešime spaudai.

Foto: Bendrovės archyvas

„Kiekvienas čia taip dirbam. Turim sąrašiukus ūkininkų, žiūrim, kurios prekės jau baigiasi, skambinam, užsakom. Jei tik įmanoma gauti, perkam lietuviškas, nes tokių ir ieško dauguma mūsų klientų. Dabar jau turim lietuviškų salotų, ridikėlių, svogūnų laiškų, agurkų. Nuo praėjusių metų derliaus liko bulvių, morkų, kopūstų, dar šio bei to. O visa kita, kaip ir vaisius bei uogas, šiuo metu perkam iš didmenininkų, kurie atveža iš šiltesnių kraštų“, – pasakojo A. Česnavičius.

Pasak jo, pirkėjai labai laukia, kol bus naujas lietuviškų uogų derlius – tai viena iš labiausiai pageidaujamų prekių turguje. Paklaustas, kas šiais laikais žmones traukia į turgų, pašnekovas įvardija keletą priežasčių.

„Manau, kad labiausiai klientai vertina šviežumą ir kokybę. Mes iš ūkininkų ir didmenininkų perkame labai nedideliais kiekiais, todėl pas mus produkcija neužsistovi ir visada yra šviežia. Be to, vos tik turime laisvo laiko, nuolat perrenkame daržoves ir vaisius, kad ant prekystalio liktų tik gražios ir sveikos prekės. Taip pat ir pasirinkimas čia tikriausiai didesnis nei daugelyje parduotuvių. Pažiūrėkite, kiek čia prekybininkų – ir kiekvienas nori kažkuo išsisiskirti, pritraukti pirkėją. Be to, į mūsų turgų daug kas atvyksta mėsos, ypač rūkytos, kurios čia labai didelis pasirinkimas. Taip pat ir daržovių, ir pieno produktų nusiperka“, – aiškino pašnekovas.

Foto: Bendrovės archyvas

Anot jo, yra ir ne toks pragmatiškas aspektas, dėl ko žmonės mėgsta užsukti į turgų. „Tikrai yra tokių nuolatinių klientų. Jauti, kad čia žmogui smagu ateiti, pasikalbėti, patinka pas tave pirkti. O mums, žinoma, irgi malonu tokių klientų sulaukti“, – džiaugėsi turguje dirbantis prekiautojas.

Pranešime spaudai teigiama, kad turgaus prekybininkai neretai sulaukia pirkėjų klausimų, ką ir kaip būtų galima paruošti iš vienos ar kitos daržovės, vaisiaus.

„Savaime suprantama, kad prekiaujant didesniais kiekiais ir norint pateikti pirkėjams tik aukščiausios kokybės produkciją, dalis jos lieka ir ją suvartojame patys, namuose. Todėl žinome daugybę įvairių receptų ir paruošimo būdų, kas su kuo labiausiai dera ir panašiai. Galime teigti, kad šioje srityje esame tikri ekspertai, tad ir patarimų tikrai negailime“, – šypsodamasis pasakojo A. Česnavičius.

Jis taip pat pabrėžė, kad visai neteisingas yra mitas, jog turguje labiau mėgsta lankytis tik vyresnio amžiaus žmonės. „Sakyčiau, ateina po lygiai tiek vyresnių žmonių, tiek jaunų, ypač šeimų su vaikais. Tai rodo, kad turgus yra ir dar ilgai išliks reikalingas žmonėms“, – sakė patyręs prekybininkas.