Kaunas 2022“ komanda modernistinę architektūrą, laukiančią UNESCO įvertinimo, nutarė įprasminti specialiame filme dar 2019-aisiais. Šis kūrybinis procesas buvo patikėtas pripažintai Airijos menininkei Aideen Barry, prestižinio „Golden Fleece“ apdovanojimo laureatei, kurios darbai eksponuojami muziejuose, šiuolaikinio meno centruose ir privačiose galerijose visame pasaulyje. Menininkės kūrybinis procesas paremtas bendruomenės įtraukimu: siužetas paremtas miestiečių papasakotomis istorijomis, kauniečiai tapo veikėjais ir filme. Siurrealistiškos „Klostės“ sujungė miesto paveldą, istoriją ir kauniečių fantastines noveles.

Meninio architektūros filmo pavadinimas tai tarpukario architektūroje besikartojančių elementų metafora ir kūrybinis procesas: vaizdas sukonstruotas įvairiomis animacijos ir video montažo technikomis, sudėtas iš tūkstančių nuotraukų. Jame istorijos lankstosi tarp istorijų, pastatai tarp pastatų. Žiūrovas drauge su personažais prasmunka į pastatų interjerus, žvalgosi į tipiškus suapvalintus Kauno langus, elegantiškas laiptinių duris, žiūrinėja lubas tarsi gulėtų ant kilimo su smilkstančia cigarile tarp pirštų.

Lietuvos žiūrovai architektūros filmą kino teatruose galės išvysti jau rudenį. Pirmasis rodymas numatomas rugsėjo 21-ąją ten, kur filmas ir gimė – Kaune, duris šiemet atvėrusiame atsinaujinusiame kino centre „Romuva“. Vėliau jis keliaus po kino teatrus visoje Lietuvoje.

Filmo kūrimą inicijavo bei rėmė „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programa „Modernizmas ateičiai“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją