Ketvirtadienio vakarą simbolinę festivalio pradžią Laisvės alėjoje pažymėjo angelų procesija. Prie šios kelionės prisidėti buvo kviečiami visi – juk, anot festivalio iniciatorės „Kaunas 2022“ programos „Atminties biuras“ kuratorės Daivos Citvarienės, būti angelu ir stumti angelą yra sunki dvasinė ir fizinė pastanga.

Jaudinančias patirtis festivalio svečiams penktadienį suteikė du įvykiai Kauno kultūros centre. Spektaklis „Jaunimas kalba apie karą“ minimaliomis priemonėmis stebėtinai paveikiai perteikė skaudžius, bet reikalingus kelių Kauno kartų dialogus. Taip pat penktadienį vyko Didžiosios akcijos Kauno gete 80-mečiui skirtas koncertas, kurio metu skambėjo kompozitoriaus Jievaro Jasinskio sukurta „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės“. Holokausto 80-mečiui skirtą kūrinį atliko Vilniaus miesto šv. Kristoforo kamerinis orkestras bei kviestiniai klasikos, džiazo ir folkloro muzikantai. Ypatingas svečias – Artimųjų rytų styginiais instrumentais grojantis multiinstrumentalistas iš Izraelio Yaron Cherniak.

Istorijų festivalio programoje, kurią drauge kūrė įvairios Kauno ir Kauno rajono kultūros įstaigos, menininkai ir bendruomenių nariai, tilpo ir įvairių tautų pasakų skaitymai, ir netikėtus gerai pažįstamų vietų veidus atskleidusios ekskursijos, ir meninės instaliacijos, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Tradicinį Istorijų festivalį šeštadienio vakarą uždarė du pasakojimo pasirodymai kultiniame medinuke Vytauto parke – „O kodėl ne?“. Pasirodymus specialiai festivalio programai sukūrė ir atliko aktoriai Eimutis Kvoščiauskas ir Dominykas Vaitiekūnas.

„Tai mano asmeninė patirtis prisijaukinant karantiną. Su jo nuoboduliu ir netikėtais atradimais. Tai pasakojimas apie tai, kaip aš tapau intravertu, tuo pat metu kaip niekad aktyviai dalyvaujančiu socialiniame gyvenime“, – sakė E. Kvoščiauskas. D. Vaitiekūnas tuo tarpu pakvietė įsijausti į emocionalų jo ir 27-rius metus nelankytos Vilijampolėje gyvenančios giminaitės Genutės susitikimą. Žinoma, namuose.

Istorijų festivalis – vienas iš didžiųjų Kaunas 2022 programos „Atminties biuras“ renginių. 2019 m. spalį startavusi iniciatyva jungia istorijų pasakotojus: muziejininkus, teatralus, menininkus, pavienius istorijos entuziastus, profesionalius pasakotojus („storitelerius“), vietos bendruomenių aktyvistus ir kitus.

Istorijų festivaliu siekiama priminti daugiatautę Kauno ir jo apylinkių atmintį, stiprinti dialogą tarp skirtingų bendruomenių, skatinti pasididžiavimą vieta, kurioje gyvename, o kartu – kalbėti šiuolaikiniam europiečiui aktualiomis temomis. Kitąmet festivalis truks beveik visą mėnesį.