Po to, kai praėjusiais metais mažuosius sostinės gyventojus pasiekė žinia, kad Kalėdų traukinuko nebebus bei po gausybės skaitytojų laiškų ir nuogąstavimų dėl sugadintos šventės DELFI kartu su partneriais sugrąžino traukinuką į Vilnių ir tęsia šią tradiciją toliau. Šiais metais traukinuko keliones remia DELFI, prekybos tinklas „Maxima“ ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Šių metų šventėms paruoštas traukinukas ne tik riedės atnaujintu, dar gražesniu maršrutu, bet stos kitoje šventinėje kalėdinio traukinuko stsotelėje, kuri įkurta šalia Katedros ir pagrindinės miesto eglės.

Traukinuko atidarymo ceremonijoje dalyvavę DELFI direktorius Vytautas Benokraitis, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius ir „Maxima“ rinkodaros vadovė Kristina Mažeikytė perkirpę šventinę juostą pasveikino pirmuosius traukinuko keleivius ir išlydėjo traukinuką į pirmąją kelionę.

„Praėjusiais metais DELFI iniciatyva padėjome išsaugoti gražią tradiciją ir sostinės gyventojams bei svečiams padovanojome kalėdinį traukinuką. Šiemet jau antrą kartą kartu su partneriais praturtinsime Kalėdas šiuo smagiuoju traukinuku. Prisijungus prekybos tinklui „Maxima“ suorganizavome modernesnį ir dar patogesnį bei linksmesnį Kalėdų traukinuką, o Vilniaus miesto savivaldybė pasirūpino išskirtiniu traukinuko maršrutu. Tikimės, kad Vilniuje ir šiemet važinėsiantis traukinukas džiugins gausų būrį tėvelių ir jų vaikų!“ – įsitikinęs DELFI direktorius Vytautas Benokraitis.

„Kasmet ne tik kartu su mūsų pirkėjais laukiame didžiųjų metų švenčių, bet ir stengiamės, kad jų laukimas jiems būtų dar malonesnis, o pasiruošimas lengvesnis ir patogesnis. Mūsų parduotuvės Vilniuje veikia jau beveik 25 metus, todėl mūsų misija yra prisidėti prie bendros šventinės atmosferos mieste kūrimo ir labai vertiname galimybę prisijungti prie tokių gražių iniciatyvų. Prieš kelerius metus jau ėmėmės iniciatyvos, kad artėjant Kalėdoms Vilniaus Bernardinų sode vėl imtų suktis šeimų pamėgta karuselė, o lankytojai joje galėtų suptis nemokamai. Šiemet nusprendėme prisidėti prie dar vieno Vilniaus miestui ir jo gyventojams reikšmingo objekto – tradicinio Kalėdų traukinuko, kuriuo tikime mielai naudosis ne tik mažiausi vilniečiai, bet ir jų šeimos, taip pat miesto svečiai“, – sakė K. Mažeikytė.

Vilniaus miesto meras R. Šimašius teigė besidžiaugiantis, kad savivaldybė gali prisidėti prie vilniečių pamėgtos kalėdinės pramogos organizavimo.

„Kalėdinis traukinukas labiausiai džiugina sostinės ir atvykusiųjų šeimas su vaikais. Savivaldybė į traukinuko maršrutą įtraukė ir Bernardinų sodą, tad traukinuko keleiviai galės pamatyti naujas kalėdinio maršrute esančias vietas. Nuoširdžiai kviečiu vilniečius ir svečius pasinaudoti proga, kuri yra tik kartą metuose ir pasivažinėti išpuoštu traukinuku, pamatyti nekasdienišką Vilnių, aplankyti gražiausius šventinius objektus“, – sakė R. Šimašius.

Nuo lapkričio dienos 25 val. kalėdinis traukinukas pradės savo šventinę kelionę nuo šalia Katedros aikštės esančios specialiai įrengtos kalėdų traukinuko stotelės, kurią vilniečiams ir miesto svečiams dovanoja kompanija „JCDecaux“.

Vienu svarbiausių kalėdinių atributu tapusiame traukinuke vienu metu galės važiuoti 34 asmenys – būtent tiek sėdimų vietų jame yra. Kelionės traukinuku po pagrindines Vilniaus kalėdines grožybes kaina – 2 eurai, o vaikai iki 7 metų neužimantys atskiros sėdimos vietos ir įsitaisę tėveliams ant kelių, traukinuku galės keliauti nemokamai. Dar viena naujovė kalėdinio traukinuko keleiviams – sukurti specialūs važiavimo suvenyrai – šventiniai traukinuko atvirukai.

Naują Kalėdinio traukinuko maršrutą galite pažiūrėti ČIA.

Jis aplankys visas šventiškiausias sostinės vietas – Eglutę ir Kalėdinių gardumynų miestelį Katedros aikštėje, Bernardinų sodą ir kt. vietas.

Traukinukas bus šildomas, todėl tėvams neverta rūpintis, kad vaikai sušals. Be to, traukinuke skambės kalėdinė muzika, kuri privers mažylius pasijusti tarsi pasakoje. Visa informacija apie kalėdinį traukinuką skelbiama portale DELFI.