„Netylant diskusijoms dėl miesto eglių grožio, tvarumo, kainos ir prasmės, kviečiame kurti savo, kūrybiškas eglutes iš netradicinių medžiagų, kurios gali ir nieko nekainuoti“, – sako Ieva Juknevičienė.

Kalėdų eglutė iš pliušinių meškinų, I. Juknevičienės nuotr.

Moteris papasakojo, kaip pas juos atsirado išskirtinė (galbūt net vienintelė tokia Lietuvoje) eglė iš nebereikalingų medžiaginių meškučių.

Kalėdų eglutė iš pliušinių meškinų, I. Juknevičienės nuotr.

„Mūsų laisvalaikio erdvės vitrinoje sėdėjo keli meškinai. Pastebėjome, kad žmonės mėgsta prie jų fotografuotis. Kilo mintis sukurti tvarią eglę iš niekam nebereikalingų žaislų. Paskelbėme savo „facebook“ paskyroje, kad laukiame bet kokios būklės, bet kokio dydžio meškiukų. Ir taip vaikai pradėjo dovanoti savo žaislus. Nešė meškučius ir be rankyčių, ir be akyčių, ir mažyčius, ir didelius, ir mažai naudotus, ir gerokai numyluotus“, – teigė ji.

Prie šio projekto prisidėjo ir močiutė Zita, kuri savo rankomis tvirtino kiekvieną meškiną prie konstruojamos eglės. Šiuo metu meškučių skaičius artėja prie 500. Tai ne tik tvari, originali eglė, bet ir įdomi kolekcija. Tarp meškinų galima rasti įvairių profesijų, dizaino, spalvų žaislų.

Kalėdų eglutė iš pliušinių meškinų, I. Juknevičienės nuotr.

„Pliušinis meškinas kiekvienam sukelia šiltas emocijas, nukelia mus į vaikystės prisiminimus. Netradicinė eglė įkvepia mus kūrybiškumui – kiekvienas savo aplinkoje galime iš nebereikalingų daiktų kurti grožį“, – tikino I. Juknevičienė.

Kalėdų eglutė iš pliušinių meškinų, I. Juknevičienės nuotr.

Atnešti nereikalingus meškučius ir pasivaišinti arbata ar nusifotografuoti su išskirtine eglute gyventojai gali darbo dienomis nuo 16 iki 20 val., o savaitgaliais nuo 12 iki 18 val. Žemaičių g. 31, „Natuko atradimai“ laisvalaikio erdvėje, netoli Prisikėlimo bažnyčios.